Здравството во Македонија

Страна 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Нед Окт 07, 2018 4:23 pm

Благодарам за информацијата и штета што успеал да ја избегне казната.
avatar
luxor

Број на мислења : 3794
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Окт 08, 2018 9:07 pm

Отфрлена е локацијата за нов Клинички центар во Бардовци. Сега се бара нова локација. Изгледа нема да биде најдена во следните две години до кога требаше да биде готов ако почнеше да се гради на старата локација.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3424
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Пон Окт 08, 2018 9:22 pm

Нешто повеќе информации за причинитеза промена на локацијата имаш?
avatar
luxor

Број на мислења : 3794
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Окт 08, 2018 10:05 pm

Излезе дека сепак не се работело за државно земјиште, туку имало голем број на приватни парцели, Нова предлог локација е Злокуќани.
Мое прашање е зошто не на празниот простор после Александар Палас и спортската сала Борис Трајковски.

Човекот што наскоро оди во затвор мисли дека додека премиер е Заев нема да има нов клинички.

https://sitel.com.mk/gruevski-javno-kje-se-oblozham-deka-zaev-nema-da-izgradi-nov-klinichki-centar

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3424
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Пон Окт 08, 2018 10:13 pm

Заплеткана работа. А дали ќе се изгради нов клинички центар додека е Заев премиер не зависи од него. За таков проект е потребно време.
avatar
luxor

Број на мислења : 3794
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Окт 09, 2018 9:42 am

Имаше готов проект, кој со доаѓање на оваа влада беше отфрлен. Беа обезбедени и финансиски средства.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3424
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Вто Окт 09, 2018 12:06 pm

Gotov proekt za izgradba na klinichki centar od gips i stiropor koj kje se raspadne nabrzina...Edinstvenoto neshto shto beshe tochno proektirano beshe kolku kje ukradete vie dpne-ofcite...
avatar
Teo

Број на мислења : 3729
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот