Младите, зошто заминуваме од Македонија???

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Младите, зошто заминуваме од Македонија??? - Page 2 Empty Re: Младите, зошто заминуваме од Македонија???

Пишување by Teo on Вто Мај 21, 2019 9:22 pm

Vo pravo si za ovoj sluchaj, moronot ne smeel vo nikoj sluchaj da kazhe takvo neshto. Treba da i se izvini na onoj del od dijasporata koi ne posakuvaa javno propast na Makedonija.

PS. Shto se odnesuva do cenite i trebashe, se nabavija novi zhivotni, imaat prinovi, se ureduvaat zhivealishtata, nekoj mora da go plati toa. Bez ogled dali preku bilet za vlez ili preku budzetot.
Teo
Teo

Број на мислења : 4634
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Младите, зошто заминуваме од Македонија??? - Page 2 Empty Re: Младите, зошто заминуваме од Македонија???

Пишување by трендафил on Сре Мај 22, 2019 9:12 am

Не е покачен бројот на животни за 60%, а проблемот се решава и со тоа што ќе се бараат донатори. Некоја фирма ќе финансира исхрана и се што е потребно за некое животна, а возвратно ќе се стави табла (реклама) на која тоа ќе биде напишано.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Младите, зошто заминуваме од Македонија??? - Page 2 Empty Re: Младите, зошто заминуваме од Македонија???

Пишување by Teo on Сре Мај 22, 2019 10:29 am

Dobar plan imash, se nadevam deka aktuelnoto rakovodstvo kje go iskoristi zatoa shto tvoite od KPOSM nikogash nema. Ne za drugo tuku zatoa shto nikogash povekje nema da dojdete na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 4634
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Младите, зошто заминуваме од Македонија??? - Page 2 Empty Re: Младите, зошто заминуваме од Македонија???

Пишување by трендафил on Сре Мај 22, 2019 4:17 pm

Вие ни во времето на диктатура, како комунисти, не успеавте да ја задржите вечно власта. Ниту некогаш сте победиле на парламентарни избори два пати едно по друго.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Младите, зошто заминуваме од Македонија??? - Page 2 Empty Re: Младите, зошто заминуваме од Македонија???

Пишување by Teo on Сре Мај 22, 2019 5:17 pm

Dovolno kje bide ushte eden mandat shto SDSM sigurno kje go dobie. Za toa vreme kriminalcite kje zavrshat vo zatvor, glupite poddrzhuvachi kje gi strefi srchka pa konechno Makedinija kje dobie normalna opozicija a ne kriminalci shto si go prodavaat narodot za da ne odgovaraat za storenite zlodela.
Teo
Teo

Број на мислења : 4634
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Младите, зошто заминуваме од Македонија??? - Page 2 Empty Re: Младите, зошто заминуваме од Македонија???

Пишување by трендафил on Сре Мај 22, 2019 6:22 pm

defo напиша:Вие 78.000 каде отидовте?? Зошто не ме зедовте!

Мало четиво, како увод...
И јас како човек кој ја само што ја надминал 30 , размислувам зошто не сум во тие 78.000.  А зошто сакам да сум во нив???
Ево зошто-моментално работам за 1/4 ево нека е 1/3 од она што моите колеги го заработуваат на Запад. Дома сум нарекуван предавник, анти-државен елемент, бидејки не се слагам и не го подржувам пастирот.Неможам да го најдам соодветно своето место во општеството, бидејќи за подобро место во него , главно влијание има членската книшка. Лошото школство, утре кога би имал деца не би сакал да учат во услови во кои учат денешните деца. За здравството да не ни разговараме.
Дали сега имаш колку што имаат твоите колеги што работат на запад.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Младите, зошто заминуваме од Македонија??? - Page 2 Empty Re: Младите, зошто заминуваме од Македонија???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот