ШМИНКА

Go down

ШМИНКА

Пишување by Гостин on Пон Фед 08, 2016 11:48 pm

Часови по шминкање за сите дами кои сакаат да заштедат на козметичар

Нијансирање на сенката за очи
На внатрешниот дел на окото и делот под веѓите треба да нанесете најсветла сенка за очи, а како одите кон надворешниот дел на окото, најтемна.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШМИНКА

Пишување by Гостин on Пон Фед 08, 2016 11:49 pm

Одредете каков тип на очи имате
Одредете каков тип на очи имате за да знаете какви сенки за очи и каков тип на шминкање најмногу одговараат за вашиот тип на очи.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШМИНКА

Пишување by Гостин on Пон Фед 08, 2016 11:49 pm

Мачкини очи
Постојат различни типови на мачкини очи, а потребно е да го одберете вистинскиот кој одговара на вашиот тип на очи.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШМИНКА

Пишување by Гостин on Пон Фед 08, 2016 11:50 pm

Одберете го вистинскиот ајлајнер
Во зависност од тоа каков ефект сакате да постигнете, потребно е да ја одберете вистинската боја на сенка за очи


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШМИНКА

Пишување by Гостин on Пон Фед 08, 2016 11:50 pm

Туш за почетници
Нанесете неколку точки од внатрешниот до надворешниот дел на окото, а потоа поврзете ги точките.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШМИНКА

Пишување by IVA on Вто Фед 09, 2016 4:39 pm

i da se nasmikate dzabe ke vi bide komunjarki. od daleku se poznava sro sorta ste.
avatar
IVA

Број на мислења : 260
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ШМИНКА

Пишување by Гостин on Чет Фед 11, 2016 5:45 pm

Ako sakas da vidis dali zenata e ubava treba da ja vidis koga stanuva od spienje.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШМИНКА

Пишување by Гостин on Чет Фед 11, 2016 6:13 pm

Или кога врне, таа нема чадор а и продале фалсификат водоотпорна шминка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШМИНКА

Пишување by Гостин on Чет Фед 11, 2016 11:34 pm

E da vrne ama proleten ili esensko dozd?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШМИНКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот