ИВОНА ТАЛЕСКА

Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by osa on Сре Фед 17, 2016 7:48 pm

Не ми се верува дека и ова го доживеав ....Ивона Талеска МИЛИЈАРДЕРКАТА зборува за чесност ,транспарентност ,ЗАКОНИТОС .....најкорумпираниот новинар на сите времиња ја слушав предмалку на МТВ која ја плакам  по три пати двоејки во буџетот и плакајки радиодифузна такса ,и искрено ке повратев ....јавно прашувам и се надевам некој ке ми одговори :до каде е со нејзиното апсење ?....,што се случи со МИЛИЈАРДАТА на сметка на мајка и ? .....
па добро бре поддржувачи на *Ж...ВИЕ немате леб да јадете ,а она со милијарда уште ви се смее преку екранот и ве прави повеке од будали...седи во вашето собрание и зборува за морал ,а многу добро знае дека е повеке од неморална личност ако не според друго тогаш затоа што Ивона Талеска украде милијарда наместо со ДЕЛ од тие пари да се спаси животот на малата Тамара ...и сега она кажува како треба да се работи во државата ????!!!! настапува небаре почесна личност од неа нема ...ЗА ОВА ЛИ ГЛАСАТЕ ??? ова за вас е во ред ...вака треба да продолжат и останатите да крадат од буџетот и наместо парите да одат за да се лекуваат тешко болни лица  вакви како ИВОНА лопови ке ги оставите да крадат и ке ги гласате ,со тоа ке им дадете полно право дека тоа што го прават е во ред ...како може да живеете со толку голем терет на душата ..поддржувате лопов ,крадец ,кој не само што украл уште се врака на екранот  и јавно на МТВ зборува како ништо да не ЗГРЕШИЛА !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 15119
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty Re: ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by osa on Сре Фед 17, 2016 7:54 pm

СДСМ - Ивона Талеска била сопственик на Висарис
ИВОНА ТАЛЕСКА A729DCBB-2E01-4527-8C38-F3398B1153AE_w308_h173
3.01.2014
Опозициониот СДСМ денеска покажа документ, според кој, новинарката Ивона Талевска била доминантен сопственик на фирмата ВИСАРИС ДОО Скопје уште при основањето. Според портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов станува збор за официјален документ од Централниот регистер на кој се гледало дека доминантен сопственик на фирмата за медицинска опрема ВИСАРИС МКД ДОО Скопје, уште при основањето е, не мајката Лимба, туку самата уредничка Ивона Талевска.
Според него, девет дена откако бил распишан милионскиот тендер од страна на министерството за здравство, Ивона Талевска се повлекла од фирмата и му ги дала акциите на малцинскиот партнер, Марко Петровиќ.
„Висарис Мкд“ ДООЕЛ Скопје конкурира на тендерот и за четири месеци го добива милионскиот бизнис од Никола Тодоров. Само шест месеци од добиениот милионски бизнис, во фирмата „Висарис Мкд“ Скопје се враќа Ивона Талевска, преку мајката Лимба Талевска, а самата Ивона Талевска е лице за контакт“, рече Шилегов.
За него во овој случај не станува збор за неетика, туку за класичен пример за медиумска корупција го повика премиерот да се изјасни за целиот случај.
Министерот Никола Тодоров изјави дека не знаел оти новинарката Ивона Талеска е сопственик на фирмата.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 15119
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty Re: ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by osa on Сре Фед 17, 2016 8:04 pm

и сега само фалиш ти трендафилчо да ми реплицираш и да ми кажеш дека сум грешка ?!
па ако четири стана купила мајка му на *Ж со плата од работно место медицинска сестра ,сигурно се чудиш зошто мислам дека оваа ЛИМБИЧКАТА неможе да има МИЛИЈАРДА денари ??????

терај бре дпмнеовче и гласај за ваква багра да владее ....и цркни ...кога незнаеш да пцуеш и мислиш со сопствена глава

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 15119
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty Re: ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by Гостин on Саб Фед 20, 2016 10:18 am

Ivonce so milionce zivee kako mecka vo pestera. Toa e dokaz deka denes zivotot e tezok a sto dfa kazeme nie stecajcite. Sad

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty Re: ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by Гостин on Саб Фед 20, 2016 10:41 am

Komunjari sakate da gi kontrolirate mediumite zatoa plukate po site novinari.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty Re: ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by Гостин on Саб Фед 20, 2016 12:39 pm

Не бе, плукаме само по небањатите. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty Re: ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by хан Ацо on Саб Фед 20, 2016 1:16 pm

Таа Талеска да не е од Прилеп?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty Re: ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Фед 20, 2016 3:27 pm

хан Ацо напиша:Таа Талеска да не е од Прилеп?

Od pesterite pod Markovi kuli! Zimno vreme se siminja po seloto da jade od ovcickite! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty Re: ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by osa on Вто Дек 13, 2016 12:21 am

NE MI SE VERUVA POSLE CELA GODINA I KUSUR SITE JA PLUKAA A ONA EVE JA PAK NA TV SITEL ....choeche ne mi se veruvashe deka moze da bide tolku BEZOSET ...site ja plukaa ,a ona bez troshka sram SO CEL MILION EVRA UKRADENI PARI OD NARODOT SEDI U STOLCHETO I VODI VESTI NA SITEL

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 15119
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty Re: ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by OPOZICIONER on Чет Апр 27, 2017 11:04 pm

znachi ushte edna potvrda deka ova krvavo scenario e od kujnata na dpmne na chelo so gujo ,a znaete zoshto ,zatoa shto SITELse pravat mutavi i si emituvaat turski serii ,zatoa shto nesmeat da snimaat za da ne im gi baraat snimkite od obvinitelstvoto posle koga ke gi sudat uchesnicite vo tolpa koi pokraj se ushte i napagaa parlamentarci denes vo sobranieto na R>M>
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИВОНА ТАЛЕСКА Empty Re: ИВОНА ТАЛЕСКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот