ПОМОШ ВО ОБЛЕКА

Go down

ПОМОШ ВО ОБЛЕКА

Пишување by osa on Вто Фед 23, 2016 7:59 pm

Еве гледам во моментот Топ Тема наТВ Телма и дојдов на идеа да се соберат средства и да му помогнеме на Божиновски (оној аналитичарот што ги брани дпмнеовците ) Замисли човекот ДЕСЕТ години ги брани дпмнеовците ,од црното прави бело ,ги манипулира граганите на државата...и уште триста незаконски работи ....Но на крај гледај му го ЕСАПОТ ...клошер пар екселанс ...нема скршен динар ,се појавува на ТЕЛЕВИЗИИТЕ и тоа со таа КОШУЛАшто му е ШЕСТ БРОЈА поголема ...Па добро бре човек кого браниш ...кому му го лижеш ...кого го фалиш дека направил СУПЕР држава во која ТИ уживаш ...ти живееш ...се облекуваш како човек ....Вака облечен едноставно си предмет за потсмев ...за сожалување ...некого да го поддржуваш и тој да се БОГАТИ ,а ти гол голтар ...навистина си предмет за ПОТСМЕВАЊЕ ....
Затоа предлагам ние од форумот да собереме милостиња ,да ти купиме една кошула која ке ти биде ТОЧНАи нема да се срамиш додека ја носиш.....
ајде донирајте ....кој колку може ....за нашиот аналитичар БОЖИНОВСКИ .... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОМОШ ВО ОБЛЕКА

Пишување by Гостин on Вто Фед 23, 2016 10:38 pm

Еве донација од мене.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОМОШ ВО ОБЛЕКА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 23, 2016 11:01 pmEve i mal moden detal za gluzdot! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОМОШ ВО ОБЛЕКА

Пишување by osa on Пет Фед 26, 2016 9:34 pm

luxor напиша:Еве донација од мене.  


eve luxor glej go chovekot kolku e golem ...mnogu mali alishta si mu doniral .... Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОМОШ ВО ОБЛЕКА

Пишување by osa on Саб Сеп 03, 2016 5:06 pm

eve go pak vo istata koshula ....i pak trese gluposti ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОМОШ ВО ОБЛЕКА

Пишување by Гостин on Саб Сеп 03, 2016 5:19 pm

A kakvi gluposti trese? Vi kazuva deka ke pobedi VMRO na izbori? Ne se gluposti toa e cista vistina. Glup e Zajko i ostanatite komunjari sto mislat deka mozat da mu pariraat na Gruevski. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОМОШ ВО ОБЛЕКА

Пишување by osa on Саб Сеп 03, 2016 6:51 pm

delmol напиша:A kakvi gluposti trese? Vi kazuva deka ke pobedi VMRO na izbori? Ne se gluposti toa e cista vistina. Glup e Zajko i ostanatite komunjari sto mislat deka mozat da mu pariraat na Gruevski. Twisted Evil

aj ti priberi se i ne navreduvaj ....demek ima pravo shto TVRDi deka nemalo fantomi ...a onie po 50 luge vo eden stan shto se ako ne fantomi ....plus onie shto imaat adresa na ziveenje vo VLEZ na zgrada koj ne postoi ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОМОШ ВО ОБЛЕКА

Пишување by osa on Пет Сеп 09, 2016 9:16 pm

ne mi se veruva zarem i za ovie izbori pak ke prognozirate ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОМОШ ВО ОБЛЕКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот