Во спомен на Никола Младенов!!!

Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by defo on Нед Мар 27, 2016 12:28 am

Денес се навршуваат точно 3 години од смртта на основачот на Фокус, Никола Младенов. Како дете уште се сеќавам татко ми редовито го читаше уште во 95-96, отвараше теми за атентатот на Киро, приватизацијата, шверцот со нафта....и други забранети теми. Беше ословуван како рекетар....а секогаш беше критизер на власта, секогаш ја рчкаше нивната темна страна, ај имаа и ја имаат....Но некого му присмета, и бидна тоа што бидна, Македонија, сите ние изгубивме борец за подобро утре.

Штом ќе се добереа до власта, веднаш почнуваа да мрштат чела на сѐ што ќе се дрзне да ги критикува. Паднеа ли од неа, автоматски вклучуваа мозок и го констатираа отсуството на можноста за слободно мислење и негово јавно изразување. Во тие моменти, среде паднатите властодршци, „Фокус“ в миг се трансформираше од црн ѓавол, кој не им давал мир додека владееле, во безмалку единствен простор за пласирање на нивните опозициски мислења!

Во спомен на Никола Младенов!!! Timthumb-3-1


Колку чини слободата!!!
Кога новинарот е водач на борбата за демократија

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by трендафил on Нед Мар 27, 2016 11:00 pm

Бог да го прости Никола Младенов.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мар 28, 2016 12:16 am

трендафил напиша:Бог да го прости Никола Младенов.

Abe licemeri, ne se vika taka. Se vika: "Bog da ni e napomosh" !
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by трендафил on Вто Мар 29, 2016 1:35 pm

Ме провоцираш, прости ми Никола, Бог да те прости, на тема што е посветена на загинатиот Младенов да морам да ти одговорам дека вам ни Господ не може да ви помогне, ако мислиш на победа на изборите. Без разлика кој го црпнал Заев од нива во Муртино, а Катица од смокварник во Мрзенци.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by Гостин on Сре Мар 30, 2016 9:47 am

Mladenov beshe opozicija i trn vo okoto na sekoja vlast...Sekjavanjeto na nego e znak deka seushte ne ischeznale site chesni makedonci...Slava mu...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by defo on Сре Мар 30, 2016 9:14 pm

Точно Тео, ама кој разбрал разбрал кој не..Sad

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by трендафил on Саб Мар 16, 2019 1:30 pm

Вчера гостин на 1 ТВ беше Билјана Младенова, сопругата на Никола Младенов и сегашен сопственик и директор на Фокус. Таа изјави дека единствена причина за смртта на нејзиниот сопруг е пребрзото возење. Тоа на сите што не се полни со омраза кон тие што размислуваат политички различно од нив или полни со љубов кон најголемиот лажго на македонската политичка сцена или се информираат од најлажливата новинарска група во Македонија (соросоидите) им беше јасно од самиот почеток. Да потсетам дека Заев навестуваше наводно вмешување на минатата власт и во терористичкиот напади кај Смилковското Езеро и во кумановско Диво Насеље. Тажно е кога некој идиот користи такви тажни настани за да добие политички поени, а уште потажно кога не е мал бројот на луѓе што веруваат во тоа. Бог да го прости Никола Младенов. Нека почива во мир далеку од валканите раце и лажливи гласови на политичарите кои се обидуваше да ги доведе во ред. Да нагласам и дека не се согласувам со напишаното на Фејсбук статусот „Има ли некој нормален што уште му верува на овој човек после се“. Човекот е толку добар лажго што може да натера и нормални да му веруваат. Тоа му е вродено. Лаже и без потреба.


https://www.facebook.com/CaoZaev/videos/2106596152766206/

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by defo on Нед Мар 17, 2019 9:05 am

Моето мение не е сменато, само што ме разочара Билјана со ваквите изјави, некако брзоплета дадена, или можда од некој поголем дил, ќе покаже времето. Секако како и да е Македонија изгуби човек со јајца.
Јас и натаму се сомневам во неговата смрт, сем со доказ не биде поинаку кажано.

А за Диво насеље, изгореа тие шо изгореа Трендо, нарачувачот, по се изгледа ќе си помине неказнето. Се надевам за Смилковско ќе биде поинаку.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by трендафил on Нед Мар 17, 2019 9:38 am

Дали сакаш да кажеш дека се сомневаш дека можеби Сашо Мијалков и Заран Заев ја извеле „операцијата“ по налог на евентуален заеднички газда со цел на создавање на нов народ кој има моќ на трансформација. Во Македонија е македонски, во Бугарија бугарски во Грција грчки. Зошто Арнаутите во Македонија или Косово се Албанци, а Македонците може да бидат од различна етничка припадност и ако се браќа и сестри. Прифативме ли дека Грците, Бугарите и евроатлантската заедница се неизлечиво ненормални, па немаме иднина ако не лажеме дека сме Македонци со векови.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by defo on Нед Мар 17, 2019 10:17 am

Шо трабунаш бе, не те сфаќам?
Што има врска новото име и вашите ДПМНЕ-оски утопии со Младенов?
Немаат никакви!!!
Младенов настрада пошто сакаше да ја открие вистината за Македонската (квази) мафија, не за име не за национализам, не за ништо, сакаше да ги открие џелатите кои од каприц уништуваа цели фамилии, и пикаа пари кои ни јас, ти па уште помалку може да ги изговориме, е тоа сакаше Младенов. Јасно.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by трендафил on Нед Мар 17, 2019 5:12 pm

Според се нема некој голем сомнеж за нешто повеќе од класична сообраќајна несреќа. Ако имало нешто, треба да е извршено од УБК на Сашо Мијалков. Човекот што беше еден од тие што учествуваше во уцените и корупцијата на пратениците што гласаа за уставните промени, па ако е така јас се сомневам дека Никола Младенов бил жртвуван од заевистите (квислинзите) во кои го вклучувам и Мијалков за да падне побрзо минатата власт и побрзо да ни се смени името и да ни се кастрираат историјата, идентитетот и јазикот.
Пак да напишам дека по еден ден од несреќата мислам дека Никола Младенов загина во класична сообраќајна несреќа и дека не ме изненадува тоа што конечно истото го изјави и неговата сопруга. Посебно така мислам откако најголемиот лажго на овие простоти, Зоран Заев го кажа спротивното. Што се однесува до криминалците, нешто не гледам дека проработе бројчаникот на порта Македонија. Што би рекле нема судска потврда за криминал од претходната власт. Ако имало, пак ќе изразам чудење зошто ако порано се крадело, а сега не се краде, нема вишок пари во буџетот. Плус зошто помалку се гради.
Од почит кон Никола Младенов ајде да се договориме да не се препукуваме за други работи на оваа тема.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by Bosonoga on Нед Мар 17, 2019 10:28 pm

da ne znaesh zoshto go lociraa spored mobilniot ,a potoa mobilniot go "snema",zamisli i listinzite od razgovorite gi snema
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 682
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by трендафил on Пон Мар 18, 2019 7:33 pm

Знам дека на мобилен исклучен пред неколку месеци може да се утврди на која локација бил исклучен. Не знам од каде ти е информацијата дека листинзите од телефонските разговори ги снемало, ниту каква врска имаат разговорите со сообраќајката. Ако ти е информацијата од Зоран Заев или некој од порталите финансирани од Џорџ Сорос, размисли дали треба да им веруваш. Бидејќи не си како мене што гледам во минатото, туку гледаш во сегашноста и иднината, те молам да ми објасниш што е целта на ова што го пишуваш. Дали ги обвинуваш Зоран Заев, Оливер Спасовски, Агим Нухиу, Обвинителството или некој друг дека не сакаат да го решат случајот на начин што го посакуваше.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Во спомен на Никола Младенов!!! Empty Re: Во спомен на Никола Младенов!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот