Инциденти

Go down

Инциденти

Пишување by Гостин on Сре Јан 21, 2015 11:06 am

Случајно или не...

АЛИ АХМЕТИ ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ ТЕТОВОЛидерот на ДУИ, Али Ахмети е повреден во сообраќајна несреќа што утрово се случи на наплатната рампа пред Тетово. Според информациите од тетовската полиција, Ахмети и неговиот возач се пренесени во тамошниот Клинички центар. Неофицијално, повредите не се посериозни.

Помошник-министерот за информирање во МВР, Иво Котевски потврдува дека изутринава околу 9.30 часот се случила сообраќајна несреќа на наплатната рампа пред Тетово кога "ауди" удрило во бетонски столб, при што се повредени возачот и сопатникот. Со оглед на тоа дека нема жртви, од МВР не го соопштуваат идентитетот на учесниците во незгодата.

Како што неофицијално дознаваме, Ахмети патувал во Скопје на средба со претседателот на албанскиот парламент, Илир Мета, кој што е во дводневна посета на земјава.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=EA329375D5ED204A8391172AB220ABCD

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by Гостин on Сре Јан 21, 2015 11:10 am

Ова погоре ми го привлече вниманието заради тоа што ден претходно,ветераните на ОНА, изразија незадоволство од ДУИ и од Ахмети лично...

Борците на ОНА го бараат ветеното од АхметиПоранешните борци на ОНА денеска на претседателот на ДУИ, Али Ахмети му доставија листа на лица што учествувале во конфликтот во 2001 година, а кои не успеваат да се социјализираат и немаат работа. Револтирани се од однесувањето на владејачката партија која не го спроведува Рамковниот договор во кој е предвидена нивната реализација и разочарани што Ахмети никогаш не нашол време да ги прими и да поразговора со нив, објави Алсат-М.

- Бројот на оние што се без работа е многу голем. На местата предвидени за нас се вработени други луѓе кои имале партиски врски, роднински врски, со давање мито. А ние останавме на улица, талкаме без работа. Нашите пријатели замининуваат од Македонија во западните земји за да обезбедат егзистенција. Затоа сме ние денеска тука -рече Фејзула Арифи, ветеран на ОНА.

Ветераните на ОНА бараат што поскоро да има решение, бидејќи во спротивно, нивниот револт ќе се радикализира.

- Ние сме ветерани од Липково и од Куманово, но ако и другите го истиот проблем а нема причина да не веруваме во тоа, тогаш и тие треба да ни се придружат. Се надеваме дека нема да има потреба од радикализација. Тие се свесни дека ни е нанесена неправда, дека ни имаат згрешено и треба што поскоро да најдат решение. Но, ако не сторат ништо, тогаш, убеден сум дека ситуацијата ќе излезе од контрола - додава Арифи.

Ветераните од конфликтот во 2001 година велат дека нема да се повлечат од барања кои за нив се безусловно. Со оглед дека трпението им е при крај, тие очекуваат брза реакција од ДУИ и средба на која на Ахмети лично ќе му ги предочат барањата.

http://plusinfo.mk/vest/11954/video-borcite-na-ona-go-baraat-vetenoto-od-ahmeti

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by reiter on Сре Јан 21, 2015 1:34 pm

vest.mk/default.asp?ItemID=F93D646593D15340B4A1D193855C5BF1

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by defo on Сре Јан 21, 2015 8:38 pm

Има нешто...пред извесно време се шпекулира во чаршијата дека еден висок полициски чиновник имало обид да биде отруен во еден познат Скопски ресторан. Така да може да биде по народната кај што има чад има и оган

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by Гостин on Сре Јан 21, 2015 8:42 pm

Точно Дефо.Имаше написи во медиумите.Некако многу случајности се собраа во последно време...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Јан 21, 2015 8:49 pm

Pocnaa zhahorive megjusebe da se trebat....prashanje na nvreme bese!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by reiter on Сре Јан 21, 2015 9:02 pm

ако е тоа-тоа,значи почнато е..ќе има епизоди..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Јан 21, 2015 9:19 pm

Pa ni bliznackite vo NY ne padnaa od avionite sto se lupnaa! Sepak morase da se minira i ponekoj nosecki stolb..... Ista sudbina gi ceka i nasive. Go znaat oni dobro toa, samo sto podocna, to podobro (i poisplatlivo) za niv! A anarodot? Koj narod ? Dignaa race od narodot oddamna .....Zato i go tepaat so kazni i davacki dusmanski
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by reiter on Чет Јан 22, 2015 11:01 pm

што читам на шител тв..главен дилер за дрога да ти биде кандидат за пратеник од дијаспората??

дополнение:
љушпи биле, од партијата на Имер Селмани и тоа главни ѕверки

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by osa on Пет Јан 23, 2015 3:31 am

reiter напиша:што читам на шител тв..главен дилер за дрога да ти биде кандидат за пратеник од дијаспората??

дополнение:
љушпи биле, од партијата на Имер Селмани и тоа главни ѕверки

fala mi go najde zborcheto ljushpi
mi dojde togash i ko plesnav ,ama podocna zaboraviv  kade kako beshe ,no eve ti si go zapamtil...ili mozebi e tvoe ,dvajcata se sluzime so istiot zbor ,nema problem


a shto te chudi ,pa tie od dijasporata ako ne se drogirani ,togash se ludi shtom poddrzuvaat vakva vlast

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by reiter on Пет Јан 23, 2015 9:43 am

да да,од тебе го прочитав и многу ме насмеа па јас си го прифанав кога ги спомнувам..љушпите Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Инциденти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот