Протести, контрапротести

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Протести, контрапротести - Page 7 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo on Сре Jул 13, 2016 9:48 pm

Протести, контрапротести - Page 7 CnOfhd8XgAQo5f8
Закани, ли се закани...и вреќа сол ќе се изеде и Грујо ќе се „одбрани“

defo

Број на мислења : 2121
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 7 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил on Чет Jул 14, 2016 8:57 pm

Тоа што една група фашисти составена од платениците на Џорџ Сорос и мал дел од раководството на СДСМ сака да дојде насилно на власт не значи дека тоа е желба на граѓаните на Република Македонија, туку напротив, желба на една мала група луѓе да воведат диктатура во Македонија. Должност на полицијата е да ја брани демократијата. Рејтингот на Груевски, на пример е поголем од збирот на рејтинзите на другите тројца лидери што учествуваат на т.н. лидерски средби, па резултатот е најмалку нерешен дури и ако на лидерската резултатот е 1:3. Не доаѓа на власт тој што ќе посере повеќе споменици и згради, туку тој што ќе освои повеќе гласови на изборите. Иначе на протестите никој не е претепан, посебно не крвнички, па веројатно идиотот што објавил фотографија од полицаец на должност има проблеми со своето ментално здравје. Му посакувам побрзо оздравување. Патем тенкови се набавуваат за одбрана на татковината. И за одбрана на демократијата. Доколку власта во Македонија останеше на власт по истекот на мандатот или доколку по евентуални масовни протести од граѓаните, а не само од платениците и поддржувачите на една политичка опција не прифатеше предвремени избори ќе беа оправдани и порадикални протести. Во моментов нема причина за такво нешто.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 7 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил on Пон Jул 18, 2016 9:37 pm

Изгледа дека куртон револуционерите се на колективен годишен одмор, па спомениците во Скопје можат да здивнат.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 7 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo on Пон Jул 18, 2016 10:41 pm

Не тука сме, ич не се секирај.......секирај се, за себе.....времето ви е е веќе на крај.

defo

Број на мислења : 2121
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 7 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот