Како се создаде Македониja kako географска област през 19 век.

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Како се создаде Македониja kako географска област през 19 век.

Пишување by Андреј on Саб Јан 24, 2015 7:03 pm

Ај што Теофилакт ја нарекувал оваа територија Македонија, и уште некои истото го правеле .....


И се пред 19 век ....
avatar
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како се создаде Македониja kako географска област през 19 век.

Пишување by Андреј on Саб Јан 24, 2015 7:06 pm

Ако не разбра за Теофилакт, еве ти и на четврти јазик ....

avatar
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како се создаде Македониja kako географска област през 19 век.

Пишување by Фири on Саб Јан 24, 2015 7:16 pm

Грци зборуват тука нема ни еден словен ако си забележалSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како се создаде Македониja kako географска област през 19 век.

Пишување by Андреј on Саб Јан 24, 2015 10:41 pm

Фири напиша:Грци зборуват тука нема ни еден словен ако си забележалSmile

Почна да бладаш .....
avatar
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како се создаде Македониja kako географска област през 19 век.

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 12:54 pm

Чекаj бе каков е овоj Теофилакт? Да не бил братучед на некоj твоj чукундедо србоман? Грк до коска пишува за некаква Македониja. Сите сточарски "докази "се ти вакви.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како се создаде Македониja kako географска област през 19 век.

Пишување by haskov on Вто Јан 27, 2015 3:39 pm

Фири напиша:Инаку нема никаква логика ако имало посебен народ македонци во 19 век тие да минуват под странска црковна власт и да одат во неjзините училишта и сите тие се отварале не со странски пари туку со парите на самите луге.Со што бугарската екзархиjа ако била туга била подобра од грчката патриаршиja или српската црква? Тие веке дури од децении имале и национални држави со национална политика на прошируванje.

Бугарска егзархија е нелегална творба, исто како што и нелегално е укината Охридската патријаршија од нехристијанин, муслиман.
Еј firi, држава ви направија русите а црква турците.

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како се создаде Македониja kako географска област през 19 век.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот