eRevollution - Browser игра

Go down

eRevollution - Browser игра

Пишување by kiko11mk on Нед Мај 22, 2016 5:55 pm

Здраво, Се извинувам ако не е на право место статијата, но онлајн гејмингот е хоби на многу луѓе, па затоа го сместив тука.
Пред точно 132 дена, започна играта eRevollution. Слична на другите броусер игри, и таа одзема само 5 минути дневно. Македонската заедница брои околу 200 активни играчи. Просечната старост на играчите е околу 22-3 години, но играат и повозрасни.

Во оваа релатинво нова browser стратегија, игра во која како дел од заедницата на македонски играчи се залагаме за заеднички допринос и целиме кон успех на нашата еЗемја. Играта е прилично едноставна, не одзима многу време и се заснова на политички/економски/воен модул, и како играч можете да имате удел во сите од нив.

Моментално за време на пишување на статијава, сме во борба со грците кои ги доминираме и те како, но тие од вчера почнаа да ја зголемуваат својата бројка и да ни парираат се повеќе и повеќе. Во сојуз сме со Србија, Бугарија, Хрватска, Унгарија, а војуваме против Грција, Турција, Албанија, Франција.


Затоа сите заинтересирани можат на следниот линк да направат профил и да и помогнат на еМакедонија, секој нов играч ни е многу корисен и на сите нови многу им се помага во играта ереволуција:
eRevollution

Се најдобро, благодарам на вниманието, имајте пријатен викенд.

kiko11mk

Број на мислења : 1
Join date : 2016-05-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: eRevollution - Browser игра

Пишување by defo on Чет Јун 02, 2016 8:07 pm

Плати на админстрација некое париче..маму .....

defo

Број на мислења : 1975
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот