INSEKTI

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Re: INSEKTI

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 9:34 am

6. Комарците сакаат бремени жени. Идните мајки ослободуваат повеќе јаглерод диоксид и топлина од телото, па затоа им се попривлечни на комарците. Инсектите исто така се забележуваат повеќе и крај луѓето коишто носат темна облека.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: INSEKTI

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 9:34 am

7. Пиењето пиво ве изложува на поголем ризик од комарци. Една студија направена со 25 здрави мажи покажала дека оние коишто пиеле пиво биле изложени на поголем ризик од каснување од комарци.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: INSEKTI

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 9:34 am

8. Комарците летаат од 1,5 до 2,5 километри на час. Тие замавнуваат со нивните крила од 300 до 600 пати во секунда, што е причина ние да го слушнеме нивното зуење уште пред да слетаат на нашето тело.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: INSEKTI

Пишување by Гостин on Вто Мај 31, 2016 3:50 pm

opasni se zenite more. Karvta ke ti ja iscicaat.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: INSEKTI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот