ГРАДИНА

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:09 am

Пролет во дворот: 12 идеи за креативни вертикални градини

Пролет во дворот: 12 идеи за креативни вертикални градини
Зеленилото и цвеќињата се нешто кое секогаш дава доза на свежина и позитивност независно каде ќе ги сместите.Вертикалните градини се одличен начин да додадете зеленило во домот и од истото да направите мало ремек-дело со кое вашиот дом ќе добие личен печат.

Следните идеи ќе ви покажат што сè можете да искористите за вашите вертикални градини и како истите да ги претворите во мал рај каде ќе можете да се отпуштите после напорниот работен ден.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:10 am

1. Саксии закачени на ограда


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:10 am

2. Оживејте ги дрвените палети


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:10 am

3. Рециклирајте го стариот дрвен прозорец


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:11 am

4. Повеќе паралелни полици


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:11 am

5. Пренаменете ја старата рамка во саксија за скуленти


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:12 am

6. Минималистички држач за саксии


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:12 am

7. Искористете ја силата на магнетите


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:13 am

8. Старите гранки може да бидат совршени држачи за саксии


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:13 am

9. Омилените зачини засадете ги во тегла


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:13 am

10. Старите цедалки и тенџериња закачете ги со коноп и наполнете ги со земја


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:14 am

11. Повеќе саксии една во друга


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:14 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:16 am

10 начини на кои сами можете да ги разубавите обичните саксии за цвеќиња

Цвеќињата сигурно веќе ги изнесовте на терасата или во дворот и сега слободно уживате во боите и аромите. Но, што да правите со старите и здодевни саксии, ако не смеете да ги пресадувате корените?

Постојат многу начини на кои сами можете да ги разубавите, само треба некој да ве поттикне да биете креативни.

Овие 10 идеи ќе си ја завршат работата и за експресно кратко време ќе си го разубавите цветното катче:

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:17 am

1. Саксии обложени со вертикално сечени дрвца


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:17 am

2. Саксии налепени со хоризонтално сечени дрвца


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:18 am

3. Саксии обложени со шарен материјал


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:18 am

4. Или со салфетки, со декупаж техника


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:19 am

5. Саксии обложени со чипка


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:19 am

6. Омбре ефект


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:20 am

7. Саксии разубавени со лак за нокти


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:20 am

8. Елегантни саксии со златен сјај и камчиња во боја


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:23 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:24 am

13 едноставни трикови со кои вашата градина ќе заблеска

Птиците ви ги уништуваат бегониите, вашите сардели изгледаат овенато и тажно, и покрај грижата која секојдневно ја вложувате во вашата градина?Не очајувајте, со помош на овие трикови вашата градина ќе заблеска во полн сјај и ќе стане вистинско место за уживање и разладување во топлите летни денови кои ни претстојат.

Еве што треба да направите:

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:25 am

Направете си маркери за секое растение во вашата градина од обични камења


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот