ГРАДИНА

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:25 am

Ставете бебешка пелена на дното од вашите саксии. Ќе ја впие водата и ќе ја чува земјата влажна подолг временски период, спречувајќи ги растенијата да се исушат, дури и кога не сте подолго време дома


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:25 am

Искористете ги старите гуми давајќи им нов живот како саксии во весели бои


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:26 am

Додадете дробени лушпи од јајца директно во почвата за да им обезбедите доволно калциум на растенијата


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:26 am

Користете пластични вилушки со цел да ги заштитите растенијата од животни и птици


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:27 am

Уништете го несаканиот плевел со мешавина од оцет и вода


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:27 am

Уредно чувајте го алатот во саксија со песок, така што секогаш ќе биде заштитен и чист


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:27 am

Направете си своја кантичка за полевање од поголемо пластично шише


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:28 am

Искористете ги старите конзерви за мини саксии


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:28 am

Штипнете ги врвовите од стеблата на босилокот за да го активирате механизмот на самозаштита на растенијата. Ќе растат побујно и побрзо


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:28 am

Заштитете го истекувањето на земјата од дното на саксиите со хартиени филтри за кафе


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:29 am

Засадете коренчиња во половинки од цитрусни овошја кои ќе го поттикнат растот, а потоа целосно ставете ги во земја, бидејќи секако ќе се распаднат во почвата


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Гостин on Пон Мај 30, 2016 11:29 am

Искористете ја водата во која сте го вареле зеленчукот за наводнување и исхрана на растенијата


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ГРАДИНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот