2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ

Go down

2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ Empty 2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ

Пишување by osa on Чет Јан 22, 2015 2:06 pm

Според некои извештаи ,бројот на жители во Македонија е околу 2 000 000 ,не земајки ги во предвид оние што се иселија .
Може да тврдам слободно дека сме единствена држава со толку голем број ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ  ГЛУВЦИ ,бидејки со право може да тврдам дека властодршците не не сметаат за  луге односно за жители .
Еве го моето размислување на што го темелам ова мое тврдење

протест за убиството на мартин нешковски - контрапротест ,од кого ,од власта ,дали се запраша некој од контрапротестантите што прави ,значи овие го одобруваат убиството ,или еве попластично да  објаснам Ч
едните протестираат зошто младото душиче е убиено  -другите протестираат значи и велат на власта супер сте продолжите да не убивате
стечајците бараат пари за леб -контрастечајците велат не ни треба леб
лекарите бараат плати за зивот -контралекарите велат не не ни треба пари за живот
и ред вакви збиднувања .....
еве последно,
протестираат ,поточно штрајкуваат просветарите ,градинките - контрапротестанти од тие области
и сега наставниците бараат поголеми плати за да преживеат - контрапротестантите велат не доста ни се парите ,а земаат по мизерни 5000 денари ..

овој феномен е само кај нас ,па затоа велам ,ние сме само експериментални  глувци  ,што значи ако ние го издржиме овој начин на живот ,сите дури потоа ке го применуваат
слободно да заклучам на крај :
во ниту еден експеримент досега не се вклучени 2 000 000  глувци ,и по ова сме единствени во свет ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ Empty Re: 2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ

Пишување by Фири on Чет Јан 22, 2015 5:22 pm

Хаха во Бугариja има 8 милиона Smile Еве ти една песна, знаеш српски пака да знаеш дека мишле е мишSmile
Тогаш бевме 9 милиониSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ Empty Re: 2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ

Пишување by osa on Саб Јан 24, 2015 2:15 pm

bravo za tebe ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ Empty Re: 2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ

Пишување by osa on Вто Јан 27, 2015 1:48 am

ama ova e veke luda sostojba ...pa dobro bre zombirani kako moze da sedite i da molchite ,i za ovaa tema nemate shto da pishete ?????

au ,kade ziveam ne mi se veruva ,zamisli gi koristea site vo drzavava kako eksperimentalni gluvci ,i site si molchat ,sega eve UDRILE po decata ,po idninata na drzavata ,i pak site si molchat ....mnogu e ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ Empty Re: 2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ

Пишување by osa on Вто Фед 03, 2015 1:00 am

seushte trae eksperimentot i gluvcite seushte se zivi ,zamisli .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ Empty Re: 2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ

Пишување by osa on Саб Мај 09, 2015 1:01 am

ajde da se prebroime ...kolku ne ima ? kolku ke izlezeme na protest ? bash sakam da vidam ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ Empty Re: 2 000 000 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ ГЛУВЦИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот