Брегзит

Go down

Брегзит

Пишување by трендафил on Пет Јун 24, 2016 10:16 pm

Уште еден голем неуспех на светскиот диктатор - САД. Не успеаја да го наместат референдумот, како Шкотскиот, па Велика Британија се ослободи од ЕУ. САД во последно време има неуспеси во низа. Не успеаја да ги соборат Асад во Сирија, Никола Груевски во Македонија, Вучиќ во Србија, Ердоган во Турција ...

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брегзит

Пишување by IVA on Саб Јун 25, 2016 1:11 am

трендафил напиша:Уште еден голем неуспех на светскиот диктатор - САД. Не успеаја да го наместат референдумот, како Шкотскиот, па Велика Британија се ослободи од ЕУ. САД во последно време има неуспеси во низа. Не успеаја да ги соборат Асад во Сирија, Никола Груевски во Македонија, Вучиќ во Србија, Ердоган во Турција ...

i ja ne sum tokmu ama ti si bil poglup:D
avatar
IVA

Број на мислења : 260
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брегзит

Пишување by IVA on Пет Jул 01, 2016 3:35 am

ne odgovarras a epa nema sto da pises ja sum vo pravo
avatar
IVA

Број на мислења : 260
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брегзит

Пишување by IVA on Пон Jул 11, 2016 9:48 am

trendafilco i ti na odmor da ne si pa ne mi odgovaras
avatar
IVA

Број на мислења : 260
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брегзит

Пишување by IVA on Сре Jул 13, 2016 8:45 pm

uf ja slushav tetkata mnogu jaka vika nazad vo eu nema narodot odbra drzavata treba toa da go sprovede sto go izbra narodot
avatar
IVA

Број на мислења : 260
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брегзит

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот