Како УКИМ стана БРУКИМ

Go down

Како УКИМ стана БРУКИМ

Пишување by defo on Пон Јун 27, 2016 10:26 pm

Кратко видео како пропаѓа образовниот систем во Македонија, како ерозира системот. Како највисоката установа се распаѓа....Како студентските лидери се партиска испостава на МВРО -ДПМНЕ.....Мандатот на студентскиот лидер е 2 години, а веќе 4 години е на „власт“..А минатиот ректор, покаже дека целосна е укината автономијата...а самиот тој дека е испостава на ДПМНЕ...на новиот проф д-р Никола Јанкулоски не може да му се честита функцијата бидејќи и самиот е избран од страна на нелегитмни преставници, за што кога ќе дојде време ќе има соодветни санкции


Нелегитимниот ректор проф д-р Никола Јанкулоски

defo

Број на мислења : 2089
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како УКИМ стана БРУКИМ

Пишување by defo on Пет Jул 01, 2016 10:33 pm

Потсетник:
Велимир Стојковски бивш ректор на УКИМ, добитник на:
Свет крст МПЦ,
Орден МПЦ,
почесен Бугарија,Русија и Турција
плаката ХР
БРАО!

defo

Број на мислења : 2089
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот