СМЕШКИ

Go down

СМЕШКИ Empty СМЕШКИ

Пишување by osa on Вто Jул 12, 2016 3:10 pm

Карпош добива повеќе градинки
Општина Карпош и Министерството за труд и социјална политика, со заедничката акција градат нов клон на детската градинка "Пролет", која се наоѓа во населбата Козле.
По тој повод, во вторник, градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски и министерот за труд и социјална политика Диме Спасов, го посетија објектот во изградба, кој треба да го зголеми капацитетот за прием на дечињата од предшколска возраст.

„Во градинката „Пролет“ во Козле која што има два клона, за упис во континуитет чекаат од 70 до 90 деца. Со отворање на овој трет клон, практично ќе ги згрижиме сите деца кои живеат на територијата на урбаните заедници „Пецо Божиновски - Кочо“ и „Кузман Јосифовски – Питу“. Локалната самоуправа ќе се погрижи за хортикултурното уредување, покрај тоа што го обезбедува на располагање и овој објект“, рече градоначалникот Јакимовски.

Во исто време, општина Карпош ќе гради целосно нов објект во градинката „Мајски Цвет“ во населбата Тафталиџе 1 и 2, а ќе ја реконструира детската градинка „Орце Николов“ во населбата Карпош 4. Со завршување на овие проекти, сите урбани заедници на територија на општина Карпош ќе добијат предшколски установи.

Во план е изградба на нова градинка во населбата Бардовци, која исто така е заеднички проект со Министерството за труд и социјална политика, која министерот Спасов ја посочи како успешен модел на меѓуинституционална соработка, која треба да ја практикуваат и останатите локални самоуправи.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СМЕШКИ Empty Re: СМЕШКИ

Пишување by osa on Вто Jул 12, 2016 3:17 pm

kako bre ne vi e sram da se slikate za izgradba na gradinka so kapacitet od 6o deca pa kaj mene doma ke smestam tolku deca ... jas ako sum izgradila TOLKU GOLEM DOM , moze li da zamislite za sahto se falat ,pa reporteri ,pa slikanje ne mi se veruva deka i za ova se falite ,sramota ...odi bruko pokri se ....kolku samo pari ke LAPNETE za tie dve sobichki shto ke gi napravite ...pa i ti bre bruko se falish ke si go uredel dvorot HORTIKULTURNO !so drvca shto ke se isushat za pet dena otkako ke se iznaslikash ....sramota ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СМЕШКИ Empty Re: СМЕШКИ

Пишување by Kalinda on Вто Jул 12, 2016 3:21 pm

Во времето на СДСМ
немаше ни трева ,
камоли дрвја
во градинките
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 481
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СМЕШКИ Empty Re: СМЕШКИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот