PANDA

Go down

PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 10:56 am

Пандите - ретки животни кои треба да се сочуваат

Резерватот за панди – Волонг е сместе во северозападниот дел на провинцијата Сечуан во Кина и е најпознато живеалиште на панди. Природното...


...живеалиште на пандите се бамбусови шуми кои ги има во провинциите Сечуан, Шенси и Гансу, но ако домашните и странските туристи сакаат да ги посетат црно белите животинчиња, вистински избор е паркот во резерватот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 10:57 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 10:58 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 10:59 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 10:59 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:00 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:01 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:01 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:02 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:02 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:03 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:03 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:04 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:04 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:05 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:06 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Гостин on Пон Aвг 01, 2016 11:06 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Kalinda on Нед Aвг 07, 2016 12:57 pm

Ете така префрли се
на животните
политиката остави ја
на политичарите.
avatar
Kalinda

Број на мислења : 452
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANDA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics
» PANDA

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот