ZORAN ZAEV

Страна 6 of 26 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Сре Мај 03, 2017 7:32 pm

aj za ova ke te ostavam da si sonuvas i da te falat drugarcinjata deka si mnogu jak
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Мај 04, 2017 7:04 am

Изгледа дека има оркестриран напад врз Вучиќ од сите проалбански партиски лидери. После Заев и Рамуш Харадинај му запрети на Вучиќ.
Да ви честитам иначе на новиот изум. Наместо по дебата во Собранието на легална седница, одлуките да ги носите на приватна сесија со потписи на пратениците што ги имате. Од кои дел не присуствуваа ни на таа приватна седница. Таква „демократија“ немало до сега никаде на светот. Ниту во Северна Кореа.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by хан Ацо on Чет Мај 04, 2017 9:03 am

трендафил напиша:Изгледа дека има оркестриран напад врз Вучиќ од сите проалбански партиски лидери. После Заев и Рамуш Харадинај му запрети на Вучиќ.
Да ви честитам иначе на новиот изум. Наместо по дебата во Собранието на легална седница, одлуките да ги носите на приватна сесија со потписи на пратениците што ги имате. Од кои дел не присуствуваа ни на таа приватна седница. Таква „демократија“ немало до сега никаде на светот. Ниту во Северна Кореа.

Вучићу шећеру!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Мај 04, 2017 9:13 am

А да прокоментираш нешто за изјавата на Заев дека сме ист народ со Бугарите? Што се однесува до Вучиќ гледам дека победи на изборите во Србија и стана претседател уште во првиот круг, што значи дека Србите си го сакаат. Таму нема сомнеж како кај нас дека странци ги местеле изборите, ниту дека Вучиќ ќе се бори за голема Албанија како Зоран Заев.
Изгледа дека откако вашиот пастир ја даде изјавата дека сме исти народ со Бугарите, почнавте така и да се чувствувате.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Чет Мај 04, 2017 5:00 pm

трендафил напиша:А да прокоментираш нешто за изјавата на Заев дека сме ист народ со Бугарите? Што се однесува до Вучиќ гледам дека победи на изборите во Србија и стана претседател уште во првиот круг, што значи дека Србите си го сакаат. Таму нема сомнеж како кај нас дека странци ги местеле изборите, ниту дека Вучиќ ќе се бори за голема Албанија како Зоран Заев.
Изгледа дека откако вашиот пастир ја даде изјавата дека сме исти народ со Бугарите, почнавте така и да се чувствувате.
zashto ti se dopaga pasoshot bugarski ,a ne ti se dopaga bugarskiot miroljubiv narod

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14363
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Kalinda on Чет Мај 04, 2017 5:10 pm

Мислите заврши
нашата борба ?
Извинете ,грешите !
Нашата борба
допрва доага!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 481
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Мај 04, 2017 11:18 pm

osa напиша:
трендафил напиша:А да прокоментираш нешто за изјавата на Заев дека сме ист народ со Бугарите? Што се однесува до Вучиќ гледам дека победи на изборите во Србија и стана претседател уште во првиот круг, што значи дека Србите си го сакаат. Таму нема сомнеж како кај нас дека странци ги местеле изборите, ниту дека Вучиќ ќе се бори за голема Албанија како Зоран Заев.
Изгледа дека откако вашиот пастир ја даде изјавата дека сме исти народ со Бугарите, почнавте така и да се чувствувате.
zashto ti se dopaga  pasoshot bugarski ,a ne ti se dopaga bugarskiot miroljubiv narod
Немам ништо против бугарскиот народ, ниту против бугарскиот пасош, кој е нормално да го има секој Бугарин. Не гледам зошто на мене, или на било кој друг Македонец би му се допаѓал било кој странски пасош. За визуелниот изглед на бугарскиот пасош, доколку мислиш на тоа, не би можел да дискутирам, затоа што не знам како изгледа бугарскиот пасош.
Ајде овде ќе ви дадам линк до една колумна.
Наслов ОКУПАЦИЈА!

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мај 05, 2017 7:22 am

Еве нова вест за вашиот пастир како „шиптарски платеник“.

ZORAN ZAEV - Page 6 Zaev-informer-640x536


_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by хан Ацо on Пет Мај 05, 2017 2:21 pm

трендафил напиша:
osa напиша:
трендафил напиша:А да прокоментираш нешто за изјавата на Заев дека сме ист народ со Бугарите? Што се однесува до Вучиќ гледам дека победи на изборите во Србија и стана претседател уште во првиот круг, што значи дека Србите си го сакаат. Таму нема сомнеж како кај нас дека странци ги местеле изборите, ниту дека Вучиќ ќе се бори за голема Албанија како Зоран Заев.
Изгледа дека откако вашиот пастир ја даде изјавата дека сме исти народ со Бугарите, почнавте така и да се чувствувате.
zashto ti se dopaga  pasoshot bugarski ,a ne ti se dopaga bugarskiot miroljubiv narod
Немам ништо против бугарскиот народ, ниту против бугарскиот пасош, кој е нормално да го има секој Бугарин. Не гледам зошто на мене, или на било кој друг Македонец би му се допаѓал било кој странски пасош. За визуелниот изглед на бугарскиот пасош, доколку мислиш на тоа, не би можел да дискутирам, затоа што не знам како изгледа бугарскиот пасош.
Ајде овде ќе ви дадам линк до една колумна.
Наслов ОКУПАЦИЈА!

До кога бре со тие србски инсталации ?! Испаѓа според Мирка дека дошле во 1941 Бугарите па окупирале "слободната" Вардарска бановина во којашто Македонците среќни уживале како јужни Срби,и слободарски користеле отсекогаш македонски имиња  као Благоје Љамевић.
Затоа никогаш не користам ДПМНЕ и ВМРО во една реченица.

А инаку вака изгледа бугарскиот пасош

ZORAN ZAEV - Page 6 Bulgarian_Passport_Front
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мај 05, 2017 6:41 pm

Гледам дека бугарскиот пасош е стандарден, според стандардите на четвртиот рајх, односно на ЕУ.
Никој не вели дека Македонија е поробена од 1941 година. Тогаш само го сменила поробувачот. Французите и Англичаните со Букурешкиот договор и ја подариле Република Македонија на Србија, односно на Југославија, а во Втората светска војна Третиот рајх ја поделил помеѓу Бугарија и Албанија. Изгледа дека и сега Четвртиот рајх сака да го направи истото. Ванчо Михајлов кој сакал да направи од Македонија конфедерација, Швајцарија на Балканите не прифатил кога му понудиле да биде квислиншки вазал на Македонија. Зоран Заев сега се обидува да го направи тоа за сметка на Четвртиот Рајх. Кога станува збор за Македонија ЕУ и Велика Британија се обединети.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Мај 17, 2017 1:13 pm

...CHESTITKI ZA NOVIOT MANDATAR ZORAN ZAEV...

Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мај 17, 2017 6:09 pm

Нема да бидам безобразен како меѓународната заедница и нивните домашни поддржувачи по изборите кога не му честитавте на ВМРО на победата, па еве ви честитам на добиениот мандат. Се согласувам со тоа дека победа на избори не значи и составување на влада, но истото важи и за добиен мандат. Иако се согласувам дека нај повеќе значи поддршката на меѓународната заедница, а вие ја имате. Дај Боже јас да не сум бил во право на форумов, а да излезе дека во право сте биле вие и СДСМ без поддршка од странци да ги добие следните избори како добра власт.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Јун 05, 2017 9:35 pm

Bez narachani prashanja...


Заев утре ќе се соочи со новинарите на МТВ

Новоизбраниот премиер Зоран Заев утревечер во 20.15 часот на првиот канал на Македонската телевизија ќе го има првото интервју.

Прашања на Заев ќе му поставуваат уредници и новинари од сите медиуми.
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Јун 06, 2017 6:55 pm

Изгледа им рекол на тие бод МТВ дека доколку му постават незгодни прашања по укинувањето на радиодифузната такса нема да обезбеди друг начин за финансирање на јавниот сервис.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Вто Јун 06, 2017 7:02 pm

трендафил напиша:Изгледа им рекол на тие бод МТВ дека доколку му постават незгодни прашања по укинувањето на радиодифузната такса нема да обезбеди друг начин за финансирање на јавниот сервис.

da te placham nemozam ,ama navistina si greotka ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14363
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Јун 06, 2017 7:21 pm

Не ти се плаче ли поради тоа што ракометарите на Вардар станаа шампиони, а фудбалерите на Шкендија загубија на стартот и покрај тоа што за нив навиваше Зоран Заев, пастирот ваш.


ZORAN ZAEV - Page 6 Gr-napr-640x391

Не велам дека Заев не требаше да навива за Шкендија, која ја претставуваше Македонија, сакала тоа или не, но не може да толерира еден од неговите министри и тоа за култура, да се однесува кон човекот што е најзаслужен за успехот на Вардар, Самсоненко, како да е министер за КУРтура. Веќе напишав на друга тема што ја игнорирате дека очекувам доколку министерот не се извини на рускиот конзул и сопственик на Вардар, но пред се на стотината илјади Македонци што славеа денеска и којзнае уште колку што го почитуваат Самсоненко за тоа што го направи за Вардар и со самото тоа и за Македонија, Заев да го разреши.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Вто Јун 06, 2017 7:58 pm

трендафил напиша:Не ти се плаче ли поради тоа што ракометарите на Вардар станаа шампиони, а фудбалерите на Шкендија загубија на стартот и покрај тоа што за нив навиваше Зоран Заев, пастирот ваш.


ZORAN ZAEV - Page 6 Gr-napr-640x391

Не велам дека Заев не требаше да навива за Шкендија, која ја претставуваше Македонија, сакала тоа или не, но не може да толерира еден од неговите министри и тоа за култура, да се однесува кон човекот што е најзаслужен за успехот на Вардар, Самсоненко, како да е министер за КУРтура. Веќе напишав на друга тема што ја игнорирате дека очекувам доколку министерот не се извини на рускиот конзул и сопственик на Вардар, но пред се на стотината илјади Македонци што славеа денеска и којзнае уште колку што го почитуваат Самсоненко за тоа што го направи за Вардар и со самото тоа и за Македонија, Заев да го разреши.

што врска има спортот и приватниот спортски клуб со политика. да не сакаш да кажеш дека британците треба да му се клањаат на абрамович што го купи челзи. и да му го дадат пола кралство.

спортот си е бизнис. и како бизнис подлежи на законски регулативи.

nino

Број на мислења : 259
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Јун 06, 2017 8:49 pm

Teo напиша:Bez narachani prashanja...


Заев утре ќе се соочи со новинарите на МТВ

Новоизбраниот премиер Зоран Заев утревечер во 20.15 часот на првиот канал на Македонската телевизија ќе го има првото интервју.

Прашања на Заев ќе му поставуваат уредници и новинари од сите медиуми.

трендафил напиша:Изгледа им рекол на тие бод МТВ дека доколку му постават незгодни прашања по укинувањето на радиодифузната такса нема да обезбеди друг начин за финансирање на јавниот сервис.

Ајде сега кажи како да не ти се смеам и да тврдам дека тресеш зелени?

Teo напиша:Bez narachani prashanja...


Заев утре ќе се соочи со новинарите на МТВ

Новоизбраниот премиер Зоран Заев утревечер во 20.15 часот на првиот канал на Македонската телевизија ќе го има првото интервју.

Прашања на Заев ќе му поставуваат уредници и новинари од сите медиуми.

Тоа ги вклучува и куртон медиумите на твојот пастир Грујошеску.
luxor
luxor

Број на мислења : 4396
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo on Вто Јун 06, 2017 10:41 pm

Капа долу царе. Сега за сега е ОК. Па ќе видиме во иднина.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:22 pm

Reakcii na socijalnite mrezhi po povod intervjuto na Zaev...


ZORAN ZAEV - Page 6 Untitl14
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:23 pm

Ivan Iliev @baaaaaanoo
Им спомна ли Заев на новинарите дека се гомна и лично одговорни што сме у ова срање? #негледам
10:20 PM - 6 Jun 2017
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:23 pm

Ѓурѓа @pilula12
Човекот не е седнат во премиерската фотелја, они сакале 30 000 плата од утре. Кои копуци.
10:34 PM - 6 Jun 2017
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:24 pm

Ник Слотер™ @Safarafov
Сега сфатив зошто Грујо владееше толку долго време,новинариве се страшно глупи створења.
10:30 PM - 6 Jun 2017
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:24 pm

Man @Goran_Man
Два саата седи и одговара не нарачани прашања. Ова ако не е за почит, не знам што е.
10:15 PM - 6 Jun 2017
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:24 pm

В!Дана @VidanaDeSign
Ако може Заев утре да подели просечни плати, да ги изгради патиштата и да си оди, пошо Биљана, Цаци и Чашуле немаат завршено со пушењето.
10:35 PM - 6 Jun 2017
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 6 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 26 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот