ZORAN ZAEV

Страна 7 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:27 pm

avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:28 pm

Чорбаџи Ја @CorbadziJa
СКАНДАЛ: ВМРО оставиле 6 милиони € во државната каса.
Само за инфо: за дневни трошоци се потребни 9 милиона € НА ДЕН!!!
10:01 PM - 6 Jun 2017
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:29 pm


Влатко Васиљ@vlatkovasilj1h
Аиииииии моментално сме имале само 6 милиони евра у буџет. А бе Интер го купи Мунтари за 14 милиони, ние цела држава 6 милиони!!
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:30 pm

Ѓурѓа@pilula1250m
Да имавте грам човечност во вас, прво што ќе прашавте ќе беше дали ќе се прошири истрагата за смртта на вашиот колега Никола Младенов.
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:31 pm

Парго™@parg01h
Ај на здравје.... буџетот е само 6 мил евра, над 50% долг од БДП, недоспеани обврски и над милијарда евра скриен долг.
#БанкротБлузБенд
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:32 pm


Матикуле@matikule2h
Aнтипатична.
Поантипатична.
Новинаркава од ТВНова
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:32 pm

Бапчо@thefitzzz38m
Цаци: Г-дине Заев, дали ке ја легализирате Марихуаната?
Заев: Нема потреба, вие у Сител се понашавте као таа веќе 10 год. да е легализирана!
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:35 pm

Хермиона@kvkriss1h
дали се реални прогнозите на новата влада за економски раст прашуваат оние шо до вчера кажуваа дека сме најразвиена и брзорастечка економија
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:36 pm

The Angel@milanamaako31m
2.5 часа одговор, за сите на кои не им беше јасно, зашо #ж упорно избегнуваше телевизиски дуел 12 години. Грев е дури и да се споредуваат.
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:37 pm


В!Дана@vidanadesign2h
Во државата се поминати сите линии. Во буџетот НЕМА 130 милиони евра. ИМА 6 милиони. Поминат е плафонот. #ЗЗ Добро јутро џезери ❤
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 11:40 pm


Парго™@parg052m
Епа другари, парите во оваа држава веќе не се проблем.
Пари нема.
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 07, 2017 3:11 pm

Кога стасаа Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ да ги украдат за толку кусо време.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Сре Јун 07, 2017 3:21 pm

трендафил напиша:Кога стасаа Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ да ги украдат за толку кусо време.
и одма ги поделија на народот. СДСМ и ДУИ ти се како Робин Худ. Крадат, ама и даваат на народот.

nino

Број на мислења : 160
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 07, 2017 7:13 pm

Колку што гледам најголем дел отидоа за пензии и тоа не е чудо туку се случува со години приближно на тој датум. Чудо беше да се исплатат пензии на почеток на месецот кога вие бевте на власт. Најголеми приливи во буџетот има кога се исплатуваат плати и кога фирмите уплаќаат ДДВ и аконтација на данокот на добивка, а тоа е за десетина дена. Буџетот не е штедна книшка, туку има секојдневни приливи и исплати. Колку што гледам Заев ќе го зголеми персоналниот данок на поголемите плати, што практично значи намалување на нето платите. Штом денес СДСМ молчи, значи дека има прилив поголем од исплатите.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 07, 2017 7:32 pm

Кога сме кај пензиите, да кажам и дека ние во Македонија ги земавме панзиите целосно. Во времето на СДСМ беше како во Србија каде што првиот дел од пензиите за мај ќе се исплати помеѓу 10 и 12 јуни, а датумот за вториот дел не е уште утврден. Обично е од 25ти натаму.
https://www.penzin.rs/isplata-penzija-datumi-poljoprivredne-vojne-penzije-samostalne-delatnosti-bivsih-zaposleni/

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Јун 07, 2017 8:06 pm

Pochituvan Trendafile se nadevam deka kje prilozhish i dokazi shto kje go potkrepat tvoeto tvrdenje za isplatata na penziite vo vreme na SDSM...Ne bi sakal lugjeto shto go chitaat forumot da pomislat deka shirish flagrantni insinuacii na smetka na politichkite protivnici...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 07, 2017 10:22 pm

За жал се работи за мандатот од минатиот век, па не можам да најдам нешто на интернет. Прашај некој повозрасен човек. На пример за пресудата на Врховниот суд дека пензионерите треба да добијат покачување од 8%.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Јун 19, 2017 11:37 am

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.Софија по Брисел е втората дестинација што ќе ја посети Заев по формирањето на новата македонска Влада.

Македонскиот премиер најавувајќи ја посетата на Бугарија деновиве во повеќе наврати истакна дека од Софија која од 1 јануари следната година го презема претседавањето со ЕУ, очекува добра соработка и поддршка за евроатлантските аспирации на Македонија. Посетите на Брисел и на соседните земји, вели Заев, значат засилена активност со помош на пријателите од ЕУ и од соседите да се придвижи Македонија кон полноправно членство во НАТО и ЕУ.

И бугарскиот премиер Бојко Борисов, по изборот на новата македонска Влада, изрази уверување дека Софија и Скопје ќе работат за зацврстување на добрососедските односи и за приближување на Македонија кон ЕУ и НАТО.

По минатонеделната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, Борисов изјави дека посакува Македонија како соседна држава да биде стабилна. – Затоа ја убедив канцеларката Меркел и останатите дека треба да и дадеме шанса на новата Влада, изјави Борисов.

Сергеј Станишев, поранешен премиер на Бугарија и лидер на Бугарската социјалистичка партија, и актуелен претседател на Партијата на европските социјалисти, ја оценува утрешната средба Борисов – Заев како јасен знак за добрососедските односи.

– Тоа е втора посета на Заев во странство, по Брисел. Се надевам дека ќе надвладее разумот и ќе биде потпишан договорот за добрососество, што ќе ги уреди меѓусебните односи. Наш интерес е Македонија да биде стабилна, изјави Станишев за бугарското радио „Дарик“.

Поранешниот претседател на Бугарската академија на науките Стефан Воденичаров, пак, очекува средбата на двајцата премиери да помогне да се отвори вратата на ЕУ и НАТО за Македонија.

– Во изминатите месеци во Бугарија бевме загрижени поради кризата во Македонија. Добро е што работите се враќаат во нормала и добро е што ЕУ и НАТО веќе и подаваат рака на Македонија – тоа е многу добар знак, вели академик Воденичаров за БГНЕС.

Според него, Бугарија како иден претседавач со ЕУ може да ја поддржи Македонија на патот кон членство во Унијата, а се отвараат и можности за решевање на билатерланите прашања кои се натрупани во изминатите дваесеттина години.

– Очекуваме најпосле да биде потпишан и договорот за добрососедство и да се отвори вратата за прием на Македонија во ЕУ и НАТО, изјави Воденичаров.

Покрај политичкиот дел и средбите со Борисов и Радев, предвидено е македонската владина делегација предводена од премиерот Заев во Софија да има и повеќе бизнис средби.

http://www.libertas.mk/zaev-utre-vo-sofija-na-sredbi-so-boriso/
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 21, 2017 4:42 pm

Заев во Софија положи цвеќе на според него БУГАРСКИОТ цар Самоил. За мене Самоил е МАКЕДОНСКИ цар. Не знам македонски историчар кој не го мисли истото.


_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 21, 2017 7:02 pm

Која институција во Македонија одлучи дека ќе се менуваат учебниците и дека во нив ќе ја препишеме бугарската историја како македонска. Дали Заев тоа го одлучи сам, како диктатор или како вазал спроведе наредба од газдите. Нели таква одлука треба да донесе историската наука, а не еден ајде ќе кажам чуден човек што самиот себе си се прогласи за црпнат и сега за реформист. Како ќе ги славиме заедно 11 октомври. Требаше ли во Ваташа на 16 јуни заедно да го „прославиме“ масакрот што бугарските окупатори го извршиле врз 12 младинци и да направиме споменик на полковникот Љубен Апостолов што командувал со операцијата. Дали заедно ќе ги славиме двата Илиндена. И тој од 1903 и тој од 1944 година. Не сум психијатар, но мое лаичко мислење е дека на нашиот премиер му фали нешто. Пак да кажам, можеби Заев и мнозинството на овој форум се Бугари, но мнозинството во Македонија се Македонци.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Сре Јун 21, 2017 10:19 pm

Зоран Заев предавникот
да ја прифатиме албанската и бугарската историја, а нашата да ја негираме
како никогаш да не сме постоеле

nino

Број на мислења : 160
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јун 21, 2017 10:37 pm

Па вие небањатите навистина и не постоите пошто до последен имате бугарски пасоши и се буните против мајка ви Блгарија и вашите братја Блгари само од страв дека шпод водство на Заев Македонија конечно ќе ги консолидира односите со соседите и ќе има отворен пат за влез во ЕУ и НАТО, нешто за што вашиот пастир и денеска квичи во Брисел.

PRVOBOREC

Број на мислења : 128
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 21, 2017 10:52 pm

Моето бањање и бугарските пасоши кај некои наши граѓани немаат никаква врска со капитулацијата пред бугарските барања што ја прави Зоран Заев. Отвори тема за бањањето бидејќи гледам дека друго нешто и не знаеш да напишеш. А на оваа тема пишувај за Заев. Навистина ли мислиш дека тој е поумен и од Ченто и другите борци против бугарската окупација која врховистот Заев изгледа ја смета за ослободување од германската окупација. Јас не сум Бугарин, па немам заедничка историја со Бугарија. А ти или Заев ако сте Бугари немате право да преговарате за мојот идентитет. Колку има како мене или како вас ќе одлучат за името на државата, но не и за националниот идентитет кој е индивидуално човеково право. Не се сеќавам дека имало јавна дебата за тоа што Заев го направи во Софија. Тој може да биде диктатор во СДСМ доколку тоа право му го давате, но не и во државата.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Јун 21, 2017 10:59 pm

Pochituvan Trendafile, ushte koga celoto rakovodstvo i 90% od praternicite vashi od dpmne izvadile bugarski pasoshi i tie i vie nivnite sledbenici i poddrzhuvachi ste kapitulirale pred bugarskite baranja...Site dobro znaeme koi uslovi treba da se ispolnat za da dobie nekoj bugarski pasosh...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 21, 2017 11:29 pm

Вкупниот број на бугарски пасоши издадени на државјани на Македонија е многу помал од бројот на членови на ВМРО-ДПМНЕ. А пасош имаат и членови на СДСМ. Поранешниот министер за здравство Димов, на пример.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот