ZORAN ZAEV

Страна 8 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Јун 21, 2017 11:32 pm

Трендо а бе не тврди Тео дека сите членови на дпмне имаат бугарски пасоши. Само целото раководство и сите пратеници, вие обичните членови сте небитни.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јун 22, 2017 2:57 pm

За разлика од вас не пишувам за пасоши што ги правел вашиот Чауш, туку за вистински пасоши. Колку што ми е на мене познато бугарски пасош има Љубчо Георгиевски, но тој е од ВМРО-СДСМ, не од ВМРО-ДПМНЕ.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Чет Јун 22, 2017 6:55 pm

И Пишев, Бонева, Антонио, Илче и цела остала багра што ви се нарекува раководство на небањатите од дпне.

PRVOBOREC

Број на мислења : 128
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Јун 22, 2017 8:11 pm

И Вилипче.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Јун 23, 2017 7:36 pm

Мара Бунева не е Бугарка, туку Македонка од Тетово и нормално е да ја слават Македонци. Таа има убиено српски окупаторски полициски обвинител, Велимир Прелиќ, кој бил дел од окупаторските сили што ја поробиле Македонија, а не Бугарија. Тоа што ние како Македонци се откажавме од Бунева е чудно. Веројатно како дел од политиката да не се нарушува братството и единството што се гаеше во времето кога СДСМ беше единствена партија во Македонија. Не се слави ни Тиквешкото востание, па излегува дека Македонците не се бореле против српската окупација, што не е точно. Со новиот договор за добрососедство можеби судбината на македонската револуционерка Бунева ќе ја доживеат и други наши револуционери. Гоце Делчев, Даме Груев ...

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пет Јун 23, 2017 9:43 pm

Небањат не е муабетот што е по националност Бунева туку тоа што сите ваши овчари што ве пасат по зелените пасишта на вашите лоботомирани мозоци имаат бугарски пасоши, а за да добиеш таков пасош мора да потпишеш дека и ти, и твоите предци и твоите потоимци сте бугари. Ај сега аплоудирај ја емпетројката и збори ми за капитулација пред бугарските барања.

PRVOBOREC

Број на мислења : 128
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Јун 23, 2017 10:19 pm

Тема е Зоран Заев, а не јас. Избегнував да пишувам за твојот мозок иако тебе ти е омилена тема мојот. Бидејќи изгледа дека немаш такво нешто немам за што да пишувам. Ајде повторно да напишам дека за да се добие бугарски пасош од вашиот активист, криминалецот, фалсификатор Чауш, не треба изјава. Таа приказна е изгледа жива само во твојот мозок. Што да кажам освен дека ти пожелувам брзо оздравување.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Јун 23, 2017 10:41 pm

Чауш м? Изгледа дека сепак е ваш човек штом ви бил посредник за вадење бугарски пасоши.

avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јун 24, 2017 10:21 pm

Не знам дали оптеретен со својата омраза кон сите што не се од Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ можеш реално да ги оценуваш работите, но сепак ќе те прашам зошто некој од ВМРО, доколку мисли да бега од државата би бегал во Бугарија кај што е на власт вашиот пријател Борис Борисов, со кого градите заедничка историја, по која веројатно Бугарите не се окупатори туку ослободители на Македонија. Ако не е така Бугарија би требало да се извини, во знак на пријателство, за окупацијата и за злосторствата. На пример за тоа во Ваташа.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 24, 2017 10:24 pm

Небањат директно од изворот, еве какви сурати те водат.

Прави впечатление особената активност в антидобросъседското говорене на някои от най-дългогодишните български храненици, като Антонио Милошоски, например, който не се свенеше от общата ни история и живееше в имотите на ВМРО на Красимир Каракачанов в София и Варна, ходеше заедно с Ангел Джамбазки на гроба на Тодор Александров и най-вероятно беше на стипендия на Организацията.
Подобно е поведението и на Филип Петровски, директор на Държавния архив и собственик (по негови думи) на изданието "Пулс 24", което само за два дни успя да публикува досега 43 текста срещу договора с България и срещу самата България. Петровски, който е от Куманово, преди година дойде в София и предложи пари, за да се пише в полза на Груевски и на ВМРО-ДПМНЕ (както бил решил проблема в Белград) и се гордееше, че е успял да извади български паспорти и на двамата си родители.

http://www.focus-news.net/news/2017/06/23/2408156/temata-balgariya-v-makedonskite-medii-isteriyata-prodalzhava-nyama-kak-da-se-mahne-balgarskiyat-fashizam-ot-makedonskata-istoriya-idvaneto-na-borisov-na-mechkin-kamen-e-vse-edno-da-pokanim-erdogan-za-ilindenskoto-vastanie-obzor.html

PRVOBOREC

Број на мислења : 128
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Јун 25, 2017 6:53 pm

Да не е фокус њуз финансиран од Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Јун 25, 2017 7:19 pm

Не, не е финансиран од Сорос. Сепак ако имаш некои информации кои докажуваат спротивно спремен сум да ги разгледам.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Јун 26, 2017 3:32 pm

Презема ли нешто Зоран Заев на ветувањата на вашиот пратеник Курто Дудуш дека членската книшк на СДСМ ќе биде како втора лична карта, со која нема да се плаќаат казни, а полесно ќе се добива социјална помош, лекарска интервенција ...


_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Пон Јун 26, 2017 5:49 pm

prezema be, partijata se ogradi od tie stavovi
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 308
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Јун 27, 2017 11:59 am

Колку да те спасам од тресење зелени Трендо.

http://plusinfo.mk/vest/118882/zaev-se-ogradi-od-izjavata-na-pratenikot-kurto-dudush
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 28, 2017 2:25 pm

Какви се санкциите за вашиот Курто. Вербална ограда не значи ништо. Ја с не знам дали Курто ги лажго што ги лаже Ромите, односно дека без гласот на лажгото имате 61 глас во Собранието или само не се срами јавно да ја прикаже политиката на СДСМ. Кога сме кај Зоран Заев не ми е јасно кој го црна во Муртино. Дали Господ од нива, како што верувате вие или хигиеничар, говнар кажано на старомакедонски јазик од гериз (стар израз за септичка јама).

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 28, 2017 3:02 pm


_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Jул 03, 2017 9:31 pm

A zoshto pochituvan Trendafile ne kukashe taka koga tvojot pastir im dade drzhavjanstvo na sinot i soprugata na indiskiot kriminalec Subrata...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 04, 2017 3:05 pm

Субрата Рој не живееше на сметка на македонските граѓани, како што се шпекулира дека би требало да биде Александар Обрадовиќ кој е избркан од работа во родната му Србија. СУбрата Рој немаше проблеми со матичната држава кога доби македонско државјанство.

Интересен твит на академик Катица Ќулафкова за кој веројатна таа и вие сметате дека е во полза на вашиот пастир, говедар, овчар или како и да го нарекувате црпнатиот ваш Зоран Заев.


_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Вто Jул 04, 2017 3:23 pm

да де субрата ни денар не зема од македонија. така дојди само да се прошета. а оние што го донесоа многу повеќе искористија.
има штета државата од субрата, ќе има и од овој србинот.

nino

Број на мислења : 160
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 04, 2017 4:58 pm

За партиските војничиња од СДСМ, ДУИ и Алијансата на Албанците и соросоидите еве интересен оглас за 13 советници во владата со нето плата од 36.873 денари. ЛИНК

Соросоидот Зоран Бојаровски, член на црквата на Вранишковски и непријател на МПЦ и на Македонија, со самото тоа пријател на Заев и Сорос, веќе е дел од владиниот тим. Без оглас.


_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Jул 04, 2017 6:34 pm

Sigurno ne misleshe pochituvan Trendafile deka novata vlada vo svojata rabota nema da angazhira kvalitetni sovetnici tuku kje se potpira na sovetite na bajachkata na tvojot pastir...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Jул 04, 2017 6:47 pm

трендафил напиша:
Интересен твит на академик Катица Ќулафкова за кој веројатна таа и вие сметате дека е во полза на вашиот пастир, говедар, овчар или како и да го нарекувате црпнатиот ваш Зоран Заев.avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 04, 2017 8:42 pm

Не сум јас виновен што некој не знае да си го заштити профилот на социјалните мрежи. Доколку навистина се работи за злоупотреба, а не за тоа дека Катица Ќулавкова, не Јанева, се предомислила или некој ја натерал да го избрише постот затоа што повеќе штети дома отколку што е додворување до вашите браќа Бугари.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 12:54 am

Dali ti tvrdish pochituvan Trendafile deka na Kjulafkova ste i go pratile Kjoseto zatoa shto nejzinite sfakjanja se pobliski do demokratijata otkolku da vashata diktatorska ideologija??? Zatoa shto osven vie nikoj drug so sila ne voveduval ednoumie vo drzhavava vo poslednite deset godini...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот