ZORAN ZAEV

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Jул 20, 2017 4:41 pm

Нашиот црпнат премиер молчи по изјавата на бугарската министерка за надворешни работи дека договорот за добрососедство е завршена работа. Дали Заев лажеше кога тврдеше дека уште се преговара или е ПЕДЕР на кој му е страв да се спротивстави на бугарската министерка и кога е во право.

https://www.facebook.com/nedelnikrepublika/videos/1497683203585633/

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Чет Jул 20, 2017 6:12 pm

Заев е ......, пази да не ти дојде вечер у кревет да ......

nedolichni postovi nemaat pravo na forumot

nino

Број на мислења : 162
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Jул 20, 2017 6:46 pm

Мислев како карактерна особина. Прилепчани имаат попрецизен израз за педер како човек со специјални сексуални потребиод типот на нашиот премиер - давајгаз. Барем така се однесува кога преговара за албанскиот јазик, заедничката историја и за името на нашата држава и нас како народ.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 6:27 am

На фотографијава со Зоран Заев е еден од помагачите на терористите во Куманово, што бил во постојан контакт и им ги оддавал поѕициите , бројноста и вооружувањето на македонските полицајци.


_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Пет Jул 21, 2017 10:21 am

da stanesh nautro vo 6 chasot i 27 minuti i da postirash vakov post ,mnogu treba da ti fali trendafile .....losho so toa moj termin ,mnogu docna ti zakazale ,do togash skroz ke odlepish ...
hipotetichki eve jas sum so nekoj vo drushtvo ,se slikam ,po izvesen period toj ubie chovek ,shto treba da znachi deka jas sum ubiec kako nego zoshto sum se slikala so nego...spored tvojata logika da ,no toa e strashno shto ti nemozesh logichki da razmisluvash ,nemash so shto .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12956
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 4:04 pm

Фотографијата е направена по убиството на полицајците во Диво Насеље. Заев наместо да ги посети повредените полицајци ги посети јатаците на терористите. Сега сака да ги декласифицира (да ги објави јавно) имињата на полицајците што учествуваа во антитерористичката акција во Куманово, со што нив и нивните семејства ќе ги претвори во мета на идни напади на терористите од УЧК или како ли се вија косовската терористичка мрежа. Мислам дека не е нормално некој да ги поддржува терористите и нивните јатаци. Ни ти ни Заев. Но тоа не е тема па не сакам да бидам клапчо по терминологијата на колегата Дефо.
Јас немав коментар туку само прикажав една фотографија. Мислиш ли дека премиерот направил голема глупост па толку жестоко реагираш на една обична фотографија без коментар? Или дека ако мене ме прогласиш за будала дека тоа автоматски значи дека потегот на Заев да го посети Диво Насеље, во кое патем победи на последните избори, е паметен?

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пет Jул 21, 2017 6:21 pm

Не можеше да ги посети полицајците бидејки вие небањатите бевте на власт, вашиот фирер паторот не го дозволуваше тоа, а нормално е да се посети народот во настраданите подрачја макар и од контролирана терористичка активност платена од народни пари за да го зачувате паторот на тронот што за среќа не ви успеа. Тоа што ги обвинувате сите што можат на крајот да разоткријат кому му требаше и кој ја плати таа војна е прашање кое набргу ќе биде решено иако јавна тајна е дека вашиот пастир плати два милиони народни пари на терористите за да го одвлече вниманието од бомбите.

PRVOBOREC

Број на мислења : 128
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 6:48 pm

Ова што го фантазираш ти или како прост наивко си им поверувал на фантазиите на кучињата на Џорџ Сорос не го кажа ниту еден од обвинетите терористи во текот на судењето. Спомнуваат дека за нивните активности биле запознаени ОБСЕ и некои од реформската влада, што би рекле режимот на Ахмети, Заев и Села. Се спомнува на пример имињата на министерот Дураку и пратеникот Груби. Го следиш ли ти судењето на терористите од Диво Насеље или медиумите што го поддржуваат режимот не известуваат од него. Од снимени разговори на човекот со кого се сликаше Заев се слуша дека тој им ги соопштува позициите, бројот и со што се вооружени полицајците. За кои од вашата банда, Бранко Тричковски на пример им посакуваше да загинат сите или на протестите на полицајците им посакувавте повторно да им се случи Куманово.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 8:38 pm

Dve nedeli pred napadot pochituvan Trendafile, general Angjelov javno predupredi za napadot i javno izjavi deka Grujokio platil dva milioni evra narodni pari na teroristite za odvlekuvanje na vnimanieto od kriminalot shto se otkrivashe so bombite...Toa e uredno zabelezhano na Melnica, sose video izjavata na generalot...

http://melnica.forummk.com/t339p75-topic#15841
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 9:41 pm

Никој не го обвини ниту Стојанче ниту Заев, туку се обвинети четириесетина терористи. Буџетот за минатата година беше усвоен пред некој ден и никој не спомна дека во него има ставка за финансирање терористи, Во доказите изведени на судот ниту од обвинителството ниту од обвинетите не е спомната минатата власт, туку министерот Дураку од владата на Заев, на пример. Или пратеникот Груби што ја поддржува сегашната влада.(Вас изгледа ова судење не ве интересира и не го следите или следите само режимски медиуми).

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 9:47 pm

Istite tie teroristi pochituvan Trendafile na sudot go potvrduvaat toa shto general Angelov go tvrdi...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 10:19 pm

Така ги посоветувал адвокатот некои од нив претпоставувам. За тоа што го напишав обвинителството изнесе докази. Вклучувајќи и снимени телефонски разговори за кои не знаевте затоа што Верушевски во тој период беше во притвор и не можеше по трет пат да го повтори делото. СДСМ е партија што ја прислушува власта кога е опозиција. Што ли прави сега како власт?

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 10:28 pm

Bez pretpostavki pochituvan Trendafile...Inaku tie telefonski razgovori koi gi spomnuvash se del od bombite i ja dokazhuvaat vashata vina...

PS. SDSM ne mozhela da prislushuva bidejki oppremata za prislushuvanje beshe pod vasha kontrola...Toa shto ne ste znaele da gi chuvate snimenite materijali e druga rabota...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Jул 22, 2017 1:52 pm

Секој може да прислушкува доколку одвои некоја сума на пари. Во случајов кај нас веројатно се работи за злоупотреба на државната опрема за прислушување од страна на злосторничкото здружение на СДСН, односно групата на Зоран Верушевски. При тоа разговорите се обработувани. Да не беше така СЈО до сега ќе имаше добиени пресуди, затоа што посебно економскиот криминал доколку за него има податоци преку прислушуваните разговори многу лесно се докажува.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Jул 22, 2017 1:56 pm

Ne e tochno pochituvan Trendafile...Sistemite za prislushuvanje se pod kontrola na DBK...A SJO kje imashe presudi ako znaejki deka kje odite na robija ne go smenevte zakonot za sudska postapka vo posleden moment i namesto petnaeset ostavivte mozhnost obvinetite da se izjasnat po obvinenieto za devedeset dena...Sepak na kraj kje si lezhite...

PS. Vo toa secheni, lepeni i montirani na tvojot pastir vekje ni toj samiot ne veruva...Smeshen si...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Jул 22, 2017 2:14 pm

СЈО е формирано пред скоро две години, па не знам за кои денови пишуваш. Обвиненијата можеше да се поднесат пред една година, па рокот од 90 дена ќе беше изминат пред девет месеци.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Jул 22, 2017 2:17 pm

A ne treba vreme da se pregledaat materijalite, da se proverat dokazite i ostanata administrativna rabota??? Osven toa ajde proveri koga e podneseno prvoto obvinenie od SJO.
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Jул 23, 2017 6:18 pm

Кучињата на Сорос јадеа фекалии против стандардното обвинителство затоа што нема обвинение поврзано со прислушувањето по два месеци откако амнестираниот криминалец Заев ја започна аферата. Со напомена дека обвинителството ги немаше прислушуваните разговори туку тие незаконски беа во посед на СДСМ.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga on Вто Jул 25, 2017 5:13 pm

kako mozesh da go branish ,koga samiot si kaza javno pred site gragani deka vo snimenite materijali takanarecheni bombi ima :vistini ,poluvistini i nevistini ....znachi ima vistini ?????
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 303
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 26, 2017 7:26 pm

Вистина е на пример дека е уништен стариот систем за прислушување, полувистина дека не бил неупотреблив, неупотреблив беше и е во Македонија, но не и во земји во кои се користи застарена технологија во телефонијата, а лага дека биле уништени податоците, кои се бекапирани (снимени) од страна на неутрален експерт од произведувачот на опремата.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Сеп 05, 2017 6:26 pm

Brilijantno intervju na premierot Zoran Zaev...


ОТЧЕТ
Заев: Зборот е збор, 100 дена Влада на граѓаните (ВИДЕО)


По првите сто дена од формирањето на новата влада предводена од СДСМ, премиерот Зоран Заев истакна дека е задоволен од резултатите кои ги постигнале откако претходно државата подолг период беше во тешка ситуација.

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/zaev-zborot-e-zbor-100-dena-vlada-na-gragjanite-video
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Сеп 07, 2017 4:55 pm

Не знам дали овие луѓе се при здрава свест. Во Македонија ниту била, ниту со новиот закон за јазици е предвидена казна ако во некоја установа нема никој што го знае македонскиот јазик, а со новиот закон албанските национаисти Зоран Заев, Али Ахмети, Зијадин Села и нивните овци предвидуваат казна од 4 до 5 илјади евра за установите и 1.200 до 1.500 евра казна за поединци во државната администрација и јавните претпријатија доколку не знаат албански. Што би рекле албанскиот јазик е единствен јазик во Македонија чија употреба е заштитена со санкции. Нормални ли сте вие?

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Сеп 07, 2017 9:23 pm

Da lazhesh deka drzhaven sluzhbenik vo grad vo koj nema albanci kje bide kaznet zatoa shto ne znae albanski jazik e siguren znak deka ne ste pri zdrava svest...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Сеп 07, 2017 10:03 pm

Не знам дали ти си со нездрава памет или медиумите што дупат на голо лажат но двојазичност со вашиот закон е предвидена на целата територија на Македонија по подрачните единици на министерствата и јавните претпријатија, а казна за непознавање на јазикот е од 4 до 5 илјади евра за институцијата и 30% од оваа сума за инволвираните лица, државни службеници или вработени во јавните претпријатија. Еве ти го предлог законот за да прочиташ каде Бејли. Ахмети, Села и Заев сакаат да воведат албански јазик, а во член 22 ти се казнените одредби што се драстични. При тоа има дискриминација на етничка основа, затоа што никаде не се предвидува казна за некој што не го знае македонскиот јазик.

http://www.pravda.gov.mk/documents/Predlog%20Zakon%20za%20upotreba%20na%20jazicite%20so%20obrazlozenie%20%281%29.pdf

Пред да дискутираш прочитај го законот.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Сеп 07, 2017 11:06 pm

Eve kje ti povtoram Trendafile...Si zinal i si izlazhal...Vo zakont nikade ne se predvideni kazni za nepoznavanje na jazikot...Toa e tvoja laga...Kazni se predvideni za instituciite, rakovodnite i odgovornite sluzhbenici za nesproveduvanje na zakonot...Pri toa, zakonot nikade ne bara znaenje na albanski jazik od sluzhbenicite, tuku predviduva postapkite pred drzhavnite organi dokolku vo niv e involvirano lice od malcinstvo koe broi nad 20% da se vodat, pokraj na makedonski i na jazikot na zaednicata na koe toa lice i pripagja...Shto znachi deka institucijata i rakovodnite i odgovrni lica treba da obezbedat preveduvach, a ne sluzhbenicite da go znaat jazikot na liceto od malcinstvoto...Tvoja golema laga e i obidot da prikazhesh nekakva diskriminacija i nedostatok na kazni za nepoznavanje na makedonskiot jazik...Zakonot jasno dava predimstvo na makedonskiot jazik i negovoto kirilsko pismo shto znachi deka ne postoi mozhnost bilo kade, duri i vo edinicite na lokalnata samouprava kade mnozinskoto naselenie e od nacionalnosta koja broi na 20% od naselenieto vo postapkite da ne bide upotreben makedonskiot jazik i negovoto kirilsko pismo...Kaznite se predvideni za nepochituvanje na zakonot a ne za neznaenje na jazikot shto znachi deka vazhat i za nekoristenje na makedonskiot jazik vo postapkite...Zatoa prestani so lagite i ne se obiduvaj da se prikazhesh kako mentalno zaostanat za da ne odgovarash za povicite na ubistvo na legalno izbraniot premier na Republika Makedonija gospodinot Zoran Zaev...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот