ZORAN ZAEV

Страна 13 of 26 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Сеп 29, 2018 7:39 pm

Ne lazhesh deka nema pokachuvanje ili ne lazhesh deka ne znam kako i koga se presmetuvaat platite???
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by misterija on Саб Сеп 29, 2018 7:41 pm

Teo напиша:Ne lazhesh deka nema pokachuvanje ili ne lazhesh deka ne znam kako i koga se presmetuvaat platite???Покачување се уште не е најавено, а за плати пресметување немаш појма....не сум јас лажга Twisted Evil

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 443
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Сеп 29, 2018 7:43 pm

E pa ajde togash objasni ni kako se presmetuvaat platite vo zdravstvoto dva dena pred da zavrshi mesecot...
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by misterija on Саб Сеп 29, 2018 7:46 pm

Teo напиша:E pa ajde togash objasni ni kako se presmetuvaat platite vo zdravstvoto dva dena pred da zavrshi mesecot...

Внесени се сите кредити, работни листи, боледувања, останативе два три дена се прават поправки, допуни и измени а потоа се праќа во УЈП, па ако се одобри и пројде тогаш се чека на исплата од фондот...ЈАСНО..

Знаеш и ти од кога беше најавено покачувањето, но зошто досега не го одобрија..можеби парите за кампањи ги потрошија, а???

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 443
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Сеп 29, 2018 7:48 pm

I se vrakjame na osnovnoto prashanje, bidejki ne si ja diobila platata kako znaesh deka vo nea ne e presmetano pokachuvanjeto???
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by misterija on Саб Сеп 29, 2018 7:51 pm

Teo напиша:I se vrakjame na osnovnoto prashanje, bidejki ne si ja diobila platata kako znaesh deka vo nea ne e presmetano pokachuvanjeto???

По трети пат ке ти кажам...значи дека треба да стигне обавестување во правна служба и во финансиска во секоја установа...ама НЕМА се уште, на жалост за сите вработени.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 443
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Сеп 29, 2018 7:56 pm

Imash pogreshni informacii...A mozhebi i nemash...Koga kje ja isplatat platata togash kje bide relevantno tvoeto tvrdenje...
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by misterija on Саб Сеп 29, 2018 7:58 pm

Teo напиша:Imash pogreshni informacii...A mozhebi i nemash...Koga kje ja isplatat platata togash kje bide relevantno tvoeto tvrdenje...

Во понеделник ке ти пишам дали ќе има нешто ново, а засега е се по старо.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 443
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Сеп 29, 2018 8:00 pm

Vo red...
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 01, 2018 10:37 am

Да не си му во кожата на Заев по референдумот. Иако тоа го заслужи. Сега веројатно ќе го исцедат до крај за да ги спроведе на сила нивните намери, а потоа ќе ни го остават ние да го „завршиме“. СО своите лаги за наводна огромна поддршка ги убеди странците да уживаат во задоволството да гледаат како една нација самата се убива, при тоа да немаат грижа на совест, која веројатно и не е дел од нивната свест, дека тие укинуваат една нација, туку дека таа самата се укинува. Резултатите од референдумот се катастрофални за меѓународната банда (заедница) која сега ќе мора да примени различни врсти на криминал, пред се поткуп на пратеници, за да успее во своите ментално болни намери да не укине како нација и со исто име да произведе нов народ без историја.
Сега сите учесници во оваа игра ќе изигруваат победници иако им е јасно дека со крајот на играта им завршуваат кариерите. Заев ќе ни остане на нас да му пресудиме, затоа што никој не сака губитници. Иако немаат избор, не можат да најдат друг предавник во Македонија, посебно не по референдумот, што ќе ја продолжи играта. Како коцкар кој се надева дека ќе ги поврати парите, а заглавува се повеќе.

П.С.: Гледам дека ниту едно американско гласило нема пренесено поздрав за успешниот референдум од Стејт департментот, како што пренесуваат македонските гласила, па можам да претпоставам дека тоа е обид на америкаскиот дел од злосторничкото здружение да ја продолжи играта и да остане во живот.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Пон Окт 01, 2018 11:26 am

Poleka trendafile kade brzash ...ako narodot nesaka da go poddrzi referendumot ke glasashe protiv ,a ne ZA ...onie shto ne izlegoa nikoj nemoze da gi izbroi ,mozebi se samo 5 lica ,mozebi se 50 lica ,mozebi 150 lica nikoj neznae ,a oni znaea deka nema da gi brojat ,nevozmozno e ...i sega do koga ke me ubeduvash deka kazal narodot ,i toa toj shto ne izlegol...Znachi znaevte deka ste malku i zatoa ne izlegovte ??? Ako beshe nekoja golema brojka na bojlotirachi ke izlezevte ,ke glasavte PROTIV i ke ne nadglasavte,pa duri togash ke mozeshe da se falish deka jasno ste kazale na Zaev deka ste PROTIV dogovorot ....vaka sokrise i molchi pred 600000 glasachi koi go poddrzuvaat premierot i celata vlada ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14363
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by misterija on Пон Окт 01, 2018 11:43 am

Teo напиша:Vo red...

Како што ветив, ете денес излезе и у службен весник, добиваме 5% покачување..е сега треба програмериве да ги наштелуваат програмите....А зошто се чекаше толку време, ќе остане мистерија....

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 443
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 01, 2018 11:59 am

На референдумот против сегашните општински граници повеќе од 95% од тие што излегоа на гласање беа истите да не бидат правени по диктат на Албанците и меѓународната банда (заедница), па како што гледаш дека поради неуспешен референдум тие останаа. Ќе видиш и дека ДИК ќе донесе решение дека референдумот не е успешен. По твое ако еден гласаше ЗА, а другите не излегоа на гласање, ќе имавме 100% поддршка. Не е исполнет вториот фактор, нема излезност од 50% потребна референдумот да биде успешен. Не знам за другите, јас бојкотирав затоа што мислам дека криминалци (велепредавници) ја узурпираа власта и дека лесно можат да манипулираат со бројките ако имаше излезност, а вака полесно се следи и документира дали имало кражба.
Ако манипулираме со бројките, колку од тие 600 илјади што наводно гласаа ЗА се Македонци. Според гласањата по општини, не повеќе од 350 илјади. Мислиш ли дека 350 илјади можат да одлучат да си го менуваме јазикот па наместо Кирил и Методиј Солунски да викаме Кирил и Методиј Тесалонички или дека државата што ја создал македонскиот народ (неспорно со другите етнички заедници што живеат во Македонија) да ја преименувате државата така како што некој странец сака. Очигледно е дека на референдумов и Албанците во голем дел беа солидарни со Македонците, па проблем останувате само вие, следбениците на Заев кои сакате да го промените мојот идентитет и на другите со ист идентитет како мене, кои не сакаат да станат вештачка нација со бришење на се што направиле нашите предци во минатото. Не сум психијатар, но мислам дека само јуд човек може да го уценува некого дека ако сака иднина мора да си ја избрише историјата и не сакам да бидам жртва на лудаци. Веројатно така мислат и многу други. Се надевам дек нечесната игра нема да продолжи со корумпирање на пратеници или со амнестија на евентуални криминалци меѓу пратениците за протуркување на гнасното дело што со години се обидува да го протурка меѓународната банда (заедница) во Македонија. По овој референдум отпорот ќе биде пожесток.

Ајде да не мешаме баби и жаби односно референдум со избори. На првиот референдум, кога странците немаа направено делби во Македонија, имаше излезност од 75,72%. Сега излезноста е повеќе од двојно помала, 36,87%. Да потсетам и дека референдумот за независност Албанците во Македонија го бојкотираа, а сепак 75,72% гласаа ЗА.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga on Пон Окт 01, 2018 1:26 pm

Lelee crepot pak pocnal so uspesni i neuspesni referendumi nikako da nauci sto e konsultativno a sto obvrzuvacko.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 01, 2018 1:39 pm

Ајде ти објасни ми, но врз основа на Уставот и законите. Објасни ми и како може консултативен референдум да се распише по донесена одлука во Собранието и врз основа на што беше распишан референдумот кога Преспанската спогодба не е објавена во Службен весник или на било кој друг официјален начин. Исто така кажи ми каде виде дека за сојуз со други држави може да се распише консултативен референдум. Или мислиш дека ако напишеш за мене дека сум цреп ти пораснал умот или дека ќе кажам мани будала и нема да ти одговорам.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Окт 01, 2018 9:07 pm

Прашај во Уставен, таму ќе ти одговорат, или тој дел од настаните не ти одговара па се правиш како да не си од овде.
luxor
luxor

Број на мислења : 4396
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Вто Окт 02, 2018 11:03 am

Premierot kandidat za Nobelova nagrada zaedno so Cipras.

Заев и Ципрас меѓу најсериозните кандидати за Нобеловата награда за мир
Премиерот на Република Македонија Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас се меѓу фаворитите за Нобеловата награда за мир. Ова за

грчката агенција АНА-МПА го изјави Виктор Нумелин, спрецијален уредник за Нобеловите награди на шведската новинска агенција ТТ.

– Тешко е да се каже кој е кандидат, а кој не е. Јавна тајна е дека имињата им се споменуваат за наградата. Секоја година се прават многу предлози и дискусии за наградата… Оваа година зборуваме многу за Корејскиот полуостров, за миграцијата, за ситуацијата меѓу Македонија и Грција и нивните меѓусебни преговори, изјави шведскиот новинар.

Тој нагласува дека многумина од членовите на Комисијата ќе сметаат дека „е идеално наградата за мир да биде дадена на премиерите на двете држави“.

– Би било идеално наградата за мир да им биде дадена на двајцата премиери од двете држави или на некој друг кој учествувал во преговорите, изјави Нумелин.

Тој, сепак, тврди дека нискиот одѕив на референдумот во Македонија ги прави работите потешки, иако ништо не е исклучено.

https://telma.com.mk/zaev-i-tsipras-megu-najserioznite-kandidati-za-nobelovata-nagrada-za-mir/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 02, 2018 11:37 am

Super ke si imame premier nobelovec.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Окт 02, 2018 11:56 am

Ако Бејли го организира гласањето ќе добијат Нобелова награда и ако нема доволно гласови.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Окт 02, 2018 12:28 pm

Заев ќе биде првиот премиер нобеловец, а твојот пастир првиот премиер што ќе си лежи. Twisted Evil
luxor
luxor

Број на мислења : 4396
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Вто Окт 02, 2018 12:48 pm

Uf kolku sakam da gi vidam facite na dushmanite na premierot koga ke ja dobie nagradata ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14363
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by misterija on Вто Окт 02, 2018 12:55 pm

osa напиша:Uf kolku sakam da gi vidam facite na dushmanite na premierot  koga ke ja dobie nagradata ...

A kakva li ke bide samo tvojata faca da mi e da znam??? Very Happy


_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 443
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Окт 02, 2018 1:37 pm

Да не требаше Бејли да ја добие наградата од македонска страна ако поминеше референдумот.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Вто Окт 02, 2018 1:43 pm

Uf kolku sakam da gi vidam facite na dushmanite na premierot  koga ke ja dobie nagradata ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14363
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Окт 02, 2018 2:10 pm

А која награда ја добил премиерот? Ќе ја добие ли како што ќе имаме 500 евра просечна плата.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4783
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 26 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот