ZORAN ZAEV

Страна 20 of 39 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Јан 25, 2019 7:30 pm

Дали би се сметало како говор на омраза по однесувањето на правосудството по падот на „режимот“ на Груевски ако напишам дека Господ го наградил за убиството на Македонија и создавањето на Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Јан 25, 2019 8:07 pm

Pa ako razmislish dobro i nagraden e, namesto vo Skopje da chuka glava za pretsedatelski kandidati i predvremeni iozbori on kje si pie kafe so Bojko pa so pridruzhba i vo blindiran avtomobil kje se vozi niz prirodnite ubavini na prijatelska Bugarija. Dodeka stigne vo Skopje dobar del od rabotite kje se razjasnat pa spored toa premierot mozhe da se opushti i uzhiva vo uspesnata zavrshnica na denov.
Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Јан 25, 2019 8:09 pm

Мислиш ли дека Северна Македонија пат ги исчистила патиштата. Мислиш ќе му го пратат Мерцедесот што беше купен во времето на Груевски и за кој е осуден.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Јан 25, 2019 8:11 pm

Znam deka si zagrizhen za bezbednosta na premierot pa klje ti dadam vnatreshno info, ekipite se vekje upateni i zasileno rabotat na delot niz koj premierot kje pominuiva na vrakjanje od Sofija.
Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Јан 25, 2019 8:32 pm

Би требало сите патишта да се чисти, а не само тие кај што ќе поминува северниот премиер. Но ова е очекувано во недемократски земји. Гледам дека меѓу 16,45 и 19,01 часот авионите слетувале на скопскиот аеродром, па не знам зошто авионот слетал во Софија, а не во Скопје. Можеби дека авионот на владата е помал.

http://skp.airports.com.mk/Default.aspx?ItemID=408

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Јан 25, 2019 8:47 pm

Ajde ne bidi glup, patnichki avion e vo prashanja a vo nego imalo 150 lica, megju niv zheni i deca. Smiri ja zlobata nikogash nikomu ne mu donela nishto dobro.
Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Јан 25, 2019 8:54 pm

Во периодот што го напишав слетале 4 патнички авиона во Скопје. По еден од Словачка и Италија и два од Швајцарија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Јан 25, 2019 9:05 pm

Три од Швајцарија, ама гледаш баш кога дошол ред на авионот во кој бил премиерот времето се влошило и морале да го пренасочат авионот со патниците на аеродромот во Софија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јан 26, 2019 9:53 am

Мислам дека двата лета од Цирих беа споени во еден, но не е толку битно. Сите авиони се условно речено големи во однос на владиниот. За купување на авионот никој не беше осуден како за блиндираниот Мерцедес иако и двете се потребни за потребите на Северна Македонија, а се користеа и во нашата Република Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Јан 26, 2019 9:57 am

Не е важно дали летовите биле споени и каде слетал авионот. Доволно е што премиерот жив и здрав се врати во Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јан 26, 2019 1:07 pm

И вети дека ќе се зголеми куповната моќ на граѓаните. Не знам како пензионерите ќе ја зголемат куповната моќ (ваљда и ние сме граѓани) кога прво треба да плаќаме 6 месеци со покачени цени, па дури после да добиеме зголемување за следните 6 месеци кога повторно ќе се покачуваат цените. Ајде вие вработените ќе добиете 500 евра просечна плата.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Саб Јан 26, 2019 1:09 pm

Ke dobieme premierot ke go odrzi svoeto vetuvanje.
Заев: Железни опинци ќе облечам, просечна плата од 500 евра во Македонија ќе има
https://telma.com.mk/zaev-zhelezni-opintsi-ke-oblecham-prosechna-plata-od-500-evra-vo-makedonija-ke-ima/

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 691
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јан 26, 2019 1:16 pm

АКо веќе облекува опинци најголема полза ќе имаме ако си се врати на нивата во Муртино од каде што наводно е црпнат.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Јан 26, 2019 1:24 pm

Не пред да ја направи Македонија пристојно место за живеење поправајки ги штетите од вандалското дивеење на власта на дпмне-офците.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јан 26, 2019 4:23 pm

Колку што ја направи Струмица пристојно место за живеење. Со најзагаден воздух во некои денови. Ќе бидеш ли љубезен да ми дадеш податоци освен Глобал и неговата околина што си ја изгради Заев за своето семејство, што друго направи во Струмица. Или што направи во Македонија откако стана премиер освен што ја утепа Република Македонија за да не спаси од Русија и да не внесе во НАТО. СО што не загрози Русија не знам, па напиши го и тоа.
Еве што мисли еден Хрват за Северна Македониоја.

https://direktno.hr/eu-i-svijet/brodic-operacija-anacionalne-ljevice-uspjela-republika-makedonija-preminula-11-sijecnja-2019-144052/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Јан 26, 2019 6:06 pm

Прво да ти заблагодарам што си дал линк до оригиналниот напис.

Второ да ти кажам дека сум спремен да ви исплатам и тебе и на платеното хрватско говно по 10 000 евра, со зборови десет илјади евра, во бил која валута сакате доколку ми го покажете членот од Охридскиот (рамковниот) договор каде го пишува подолу цитираното:

Druga podvala ljudi koji opravdavaju današnje preminuće je u dogovoru koji je protivno Ohridskom mirovnom i okvirnom sporazumu iz 2001. godine postigao Zoran Zaev s potpisnicima Tiranske platforme. Naime, Ohridski je sporazum odredio, zbog bojazni od novih etničkih sukoba, kako će nakon 2001. godine vlast stvarati uvijek pobjednička stranka dva konstitutivna naroda.

Трето, кога веќе мороните од твојата дпмне-офчарска решиле да плаќаат идиоти за да шират лаги и клевети, јас сум спремен под заклетва да тврдам дека ти далеку повеќе ги заслужуваш парите кои дпмне-офците му ги исплатиле на лажливото хрватско усташко копиле кое од сето тоа што го прочитав појма нема за Македонија.

luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јан 26, 2019 8:47 pm

Човекот од Хрватска само е антиимперијалистички расположен. Погрешил, договор помеѓу ВМРО и ДУИ беше влада да се составува од страна на победниците од македонска и албанска страна. Така притискаше и меѓународната банда (заедница). Очигледно дека тој договор е раскинат од страна на ДУИ и бандата.

За авионот на Заев се вели дека не можел да слета во Скопје затоа што исчезнала земјата од која полетал, Република Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Јан 26, 2019 8:54 pm

Всушност човекот е само платен да шири дезинформации немајки никакво познавање од македонската политичка сцена. Тресел глупости надевајки се дека ионака во Хрватска никој не е точно информиран едноставно затоа што ги заболе хрватите за Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Јан 27, 2019 7:34 pm

Вие мислите дека ако вас ве поддржуваат платеници така е со сите. Тоа што погрешил во еден детал, дека дел од Рамковната спогодба, а не од меѓупартискиот на ВМРО и ДУИ е влада на победниците од мултиетничката коалиција, од една страна и партија на македонските Албанци од друга, не значи дека се друго не е вистина.
Да се вратам во реалноста. Гледам Заев денес на прославата на свети Сава не носеше железни опинци. Значи ли тоа дека нема ништо од 500 евра просечна плата. И не треба ли ако просечната плата е 500, просечната пензија да биде 80% од тоа - 400 евра.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Јан 27, 2019 8:25 pm

Не се прави со сила глуп, ако некој е сериозен аналитичар а не беден платеник ќе ја проучи темата за која што пишува а не да лаже за најосетливите прашања за да поддржи една политичка опција и нејзиното видување на проблемот само затоа што таа опција го плаќа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Јан 27, 2019 9:06 pm

Ќе те потсетувам на ова твое мислење во иднина.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Јан 27, 2019 9:10 pm

Слободно потсети ме секогаш кога мислиш дека треба.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Фед 03, 2019 3:29 pm

Југословенски есперанто за (северно)македонско депресито

„Унапред се извињавам ако погрешим неке речи. Причам тако југословенски есперанто, али свакако поштујем сви гледаоце и регион који следе ваш програм!“- Зоран Заев за Н1 пресинг.


Дами и господа, почнуваме со уште едно издание на Северно Медрано. Прво, да расчистиме со поимот „југословенски есперанто“. Тоа е назив за српскохрватски или хрватскосрпски јазик кој никој од народите во бивша Југославија не го прифатил за свој и официјален. Јазикот на кој зборува претседателот на Владата на сеуште неофицијалната Северна Македонија, е се’ само не српскохрватски, ама можеше да вметне и француски изрази, не знам зошто го занемари тој јазик. Важно е дека ни се извини на нас гледачите.
Со неговата добродушност и наивност кои што извираа преку неговите гестикулации и фацијални експресии, скоро и ме убеди дека сме „едно друштво“ и дека „градимо једно друштво за све“. Со стиснатата тупаница, „док се чукано и ударамо у градима нашима“, односно во неговите сега веќе северномакедонски гради вели: „Ја сам Македонац“! Седите бре љуѓе хеј, што би рекол еден наш лик од телевизија. Но, „тоа е филинг, тоа е осечај“, мислам дека не може да биде редуциран на мирни емоции!
„Изградили модел члану седам у договора што су грчки Македонци, шта су наши Македонци, шта је грчка Македонија, шта је наша Македонија, са својим традицијом, историјом, културом, језиком и све“ изјави премиерот. Што се чудите кои сме. Кои сакаме тие сме! Прво ќе не’ проверат соседите, ако може ќе бидеме! Ама битно се’ наше си имаме!
Вели: „Ми смо стварно Северна Македонија, ми смо северни дио тог региона, друга опција нам је да нападнемо Грчку, да освојимо то! Како чемо? Камењем у дваеспрвом стољечу? Ко води војну у дваеспрво стољечу на европском тло?“. И пак е во право! АРМ изгледа само камења има останато за напад или одбрана.
Следниот цитат изобилува со неговата храброст, одлучност и верба.
„Но ми смо донели одлуку, ноу медр ват (no matter what), без разлика на наша политичка кариера, донели смо одлуку, зато што смо веровали, договор је то! Ајмо, уџимо и решимо то! Европа прво нече нам допустити да уџемо са проблемом! Никад више ратова! И онда кренем и дигнем нашу македонску заставу у Брисел!“-тука сметам дека ефектот ќе беше поголем ако станеше и почнеше да пее „Денес над Македонија се раѓа“.
Водителот можеби очекуваше некаков негативен и злобен премиер на Македонија да биде пред него, па го запраша зошто Македонците го напаѓале дека ги продал и дека на Албанците им дал нова држава?
Одговорот беше секако, во рамките на мирот: „Наша заедничка цел е да отворимо наше границе“. Така е. Целосно се согласувам. Една планета Земја-едно опшество. Да живее!
Омилен момент од интервјуто ми беше кога рече дека лидерите мора да не следат нас граѓаните, да ја слушаат нашата волја.
„Граџани свакој земљи носе одлуку и њихови лидери треба да следе одлуке граџана“. Токму така! Граѓаните гласаа за него да биде претседател на Влада и гласаа на референдумот дека се согласни за Северна Македонија. Рака на срце, малцинството гласаше така, ама тој е лидер! Мора да ги следи одлуките на граѓаните, макар и на млацинството!
Не испушти ниту да и’ препорача на Република Српска да ја пушти на мира Босна и Херцеговина. Лидериште на Балканот! Верувам дека водителот во целокупната негова кариера немал поинтересно интервју каде ги искористи моќите на испрашување. Демек збунет.
Нашиот Нелсон Мандела! Нашиот кандидат за Нобелова награда за мир! Оној поради кој Британија ни отстапува место во ЕУ, за номинацијата изјави:
„Да будеш добар пример Западу изврсно је! Изврсен је осечај! Супер је номинација, то је Ок!“. Навистина, ваков претседател на Влада кој ја подарил нашата историја на соседите, светот не памети.
За делењето на нашата историја не треба да се грижиме, рече дека „чемо прогласити европско богатство, европска историја и слично на такво пажљивом начину“.
За двојазичните седници на Влада и Собрание изјави: „Еми, слушалице ставиш и причаш и онда сфатиш шта сфатиш.“ Врло добро објаснување.
Неговата дарба за јазици ја покажа и преку изјавата дека пратениците кои користат други јазици за да ги убедат другите, се практични. На тоа додаде: „Неки пут гледате и ја користим енглеских зборова зато што не постоји соодветни превод“.
И поради тоа што не постои соодветен превод од Заевиот југословенски есперанто, за малку ќе ја расипеа калимерата со Вучиќ. Српските новинари не го преведоа добро нашиот лидер, па за малку ќе настанеше ново недоразбирање со друг сосед, кој ете можеше да доведе до друг договор. Среќа, се спасивме! Замислете да сме Јужно Северна Македонија! Паралелен Универзум.
Значи, кој го испуштил лидерот да го гледа! Ова е пример за интервју каде што низ класичен југословенски есперанто се најавува и опишува (северно)македонското депресито. Али, ху керс (who cares), људи су практични.

КОЛУМНА НА МАЈА СЛАВЕВА

https://denesen.mk/kolumna-na-maja-slaveva-jugoslovenski-esperanto-za-severno-makedonsko-depresito/?fbclid=IwAR3qS0stir0MsFLJgTY_lHFc9wraksKYYqmmTZG9dUhxss3GyNXEf-ZjTps

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Нед Фед 03, 2019 4:38 pm

Shiri bratstvo i edinstvo chovekot bre, toa shto ti go praveshe, braneshe i chuvashe kako pripadnik na Titovata JNA. C c c, kakov mentalitet imate vie od grojovistichko-predavnicka kriminalna organizacija sakate se da monopolizirate pa veruvate deka svetot od vas pochnuva.
Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Фед 03, 2019 9:07 pm

Сите здрави момчиња тогаш го отслужуваа воениот рок во ЈНА. Твоите предци од тоа време да не имале проблеми со менталното или физичко здравје па биле ослободени од отслужувањето на воениот рок?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 39 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот