ZORAN ZAEV

Страна 23 of 38 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 30 ... 38  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мар 15, 2019 11:25 am

Посета на македонски премиер на Албанија некогаш. Исто македонско и албанско знаме. Посета на национален премиер сега (Премиер на т.н. Северна Македонија). Две големи и едно мало албанско знаме и едно мало знаме што не смеам да го наречам македонско знаме туку или национално знаме или знаме на Република Северна Македонија.

ZORAN ZAEV - Page 23 Gruevski-zaev-albanija-960x960

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Мар 18, 2019 8:28 pm

Сега разбрав што мислел Заев кога ветуваше дека нема да има повеќе иселување од Македонија. Сега имаме иселување од северна  Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Пон Мар 18, 2019 9:18 pm

kolku da ne se machish da razbirash ,ke ti pojasnam Makedonija i severna Makedonija se edna ista drzava ,pa pokraj ostanatite drzavi ako i golemata Rusija ne prizna kako severna Makedonija zoshto mislish deka ni e bitno dali vie dpmneovcite se soglasuvate ili i ponatamu ke butkate zid so glava
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 622
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Мар 19, 2019 9:10 am

Поголемо е моето право да бидам против било кое име на мојата држава отколку на Грците и на меѓународната заедница која ве донесе на власт со таа цел. Реално повеќе ми пречи кастрирањето на историјата, со тоа и на идентитетот и на кастрирањето на македонскиот јазик од кој се бришат дијалектите од Беломорска Македонија и со тек на време ќе се сменат македонските називи на топонимите, на пример за Солун ќе треба да викаме Тесалоники.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мар 22, 2019 2:29 pm

Чудни одлуки на судството што го реформира Заев како прв човек на комисијата за реформи, иако не е правник туку економист, како што коментираше Фрчковски. Терористите на ИСИЛ кои се заробени со оружје во Сирија добија по 6 години затвор, а кај нас невооружени луѓе за наводен тероризам добија по 15 години. Друга чудна одлука е што судот ја забрани продажбата на книгата на Андов на барање на Фрчковски, а Матица македонска, која ја продава книгата не е воопшто странка во спорот.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мар 27, 2019 8:54 pm

Зоран Заев, 30.06. 2018
– Добивме датум за преговори, историска одлука на ЕУ.
Зоран Заев 26.03. 2019
– ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат винoвни ако не добиеме датум за преговори со ЕУ.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Апр 02, 2019 11:44 am

A ne kazhuvash shto tvojot ofchar za kogo LoshGze tvrdi deka vi pravi nekoi nepristojni raboti odgovori na direktno prashanje od premierot Zaev dali ako dojdete na vlast kje go ponishti dogovorot od Prespa, shto ochigledno ja potvrduva tezata na gazeto.
Teo
Teo

Број на мислења : 4696
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Апр 02, 2019 1:16 pm

На прашањето одговори кандидатката за Претседател на Македонија Гордана Силјановска. Кога ќе се покака дете, прво се менуваат пелените. Што би рекле се менува власта. Но треба време реата да помине. Сигурно е дека работите не можат да се променат преку ноќ без големи последици по државата, па ќе мора да се оди постепено на враќање на нормалниот однос кон Република Македонија и почитување на нашите човекови права што званично сами си ги прекршивме. Тоа што еден будала може да го расипе, 100 паметни тешко го исправаат.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Сре Апр 03, 2019 11:15 pm

[quote="трендафил"]На прашањето одговори кандидатката за Претседател на Македонија Гордана Силјановсka.
трендафил напиша: Тоа што еден будала може да го расипе, 100 паметни тешко го исправаат.
[quote="трендафил"]


bravo za nea ,tochno ,zatoa teshko ni odi popravanjeto ,edna budala grujo shto rasipa ,sto pametni sdsmovci vkluchitelno i premierot Zoran Zaev teshko go ispravaat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Сре Апр 03, 2019 11:19 pm

Заев одговори за тоа дали братучедите го следеле Мицкоски во странство
април 3, 2019

-Моите братучеди имаат работа, тие се во приватен сектор, не се во администрација. Имаат поважна работа од тоа да го следат Мицкоски, одговори премиерот Зоран Заев во телевизиско интервју на обвинувањата дека возило „бентли“ на негов братучед го следел лидерот на ВМРО ДПМНЕ во близина на Будимпешта.

На прашањето што му требаше на неговиот брат Трајче Заев да го тужи потпретседателот на опозициската партија, Александар Николовски, Заев рече дека не знаел да тужбата. Го оправда дека неговиот брат бил повреден и побарал правда, иако политички му наштетил. Заев кажа дека ги разубедил неговите блиски да аплицираат во Фондот за иновации, кои имале подготвено два проекти.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Апр 05, 2019 9:26 pm

Мислам дека минатата година веруваше дека ќе добиеме датум за преговори со ЕУ по потпишувањето и ратификувањето на договорот од Преспа. Веруваш ли дека ќе добиеме датум во јуни? Јас мислам дека додека не одговараат обвинителите и судиите што го ослободија Заев за барањето по едно евро во менувачницата кај Вицето, датум нема да добиеме.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Пет Апр 05, 2019 11:20 pm

golem optimist ....takov treba na chelo na drzavata ,,,sekoja chest premiere ...


И покрај германската нула, Заев оптимист за економијатаАлсат

Премиерот Зоран Заев е свесен за незадоволството кое го имаат германските инвеститори од Владата. Според него, како социјалдемократска влада освен за бизнисот, мерките кои ги носат се во насока и на намалување на сиромаштијата. Германските инвеститори во анкетата спроведена меѓу 200 членки и дадоа нула за работата на Владата во областа на економијата. Иако податоците од првиот квартал покажуваат слаба реализација на капитални инвестиции, а и Светска банка ја намали проекцијата за раст на македонската економиија, премиерот е оптимист дека ќе имаме економска година како што и најави.

„Јас ја разбирам германската комора која што со прво реагира, на нас социјалдемократите, левичарите кога одредени мерки ги носиме, но наша обврска како влада покрај бизнисот и економијата е и солидарноста, помагање на сиромаштијата. Верувам дека сите заедно уште на пресекот на оваа година ќе биде вин – вин ситуација“, рече премиерот Заев.

Заев очекува раст на економијата од честири насто во првиот квартал и надминување на владините проекци од 3,2% до крајот на годината. Оптимизмот како што кажа го темели на податоците за раст на индустријата, растот од 25 насто на извозот од слободните зони. Вината за слабата реализација на реформите ја префрли на администрацијата која што според него е најслабата алка. Бизнисмените пак велат дека не може топката да се фрли само кон административците, туку државата да се посвети кон развој на индустријата.

“Од 2001 до 2017 година имаме просечна стапка на развој од 2,7 проценти на БДП, многу понискко и од Албанија каде е 4 проценти и од Бугарија каде е 3,7 проценти. Не сме успеале со реформите. За мене како бизнисмен, најважно е тоа што ние ја уништивме, ја девастиравме индустријата“, изјави Ангел Димитров, Организација на работодавачи.

Главните пораки кои беа упатени од учесниците на регионалната конференција „Националната економија во пресрет на ЕУ“ е дека владата мора да го искористи поволниот политички момент, да продолжи со реформите во администрацијата, да се подобрат стандардите и конкурентноста и да се намали корупцијата и сивата економија.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Kalinda on Пет Апр 05, 2019 11:56 pm

Многу го величите.
Полека но сигурно
оди на дното .
Малку остана .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 485
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE on Нед Апр 07, 2019 10:24 am

8 april e megunaroden den na romite. Po toj povod premierot Zaev ke se obrati na centralnata manifrstacija vo Nacionalnata opera i balet.

https://sitel.com.mk/premierot-zaev-kje-se-obrati-na-odbelezhuvanjeto-na-megjunarodniot-den-na-romite
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 397
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Нед Апр 07, 2019 7:15 pm

нема ден да помине а да не тресне некоја зелена. овој поголем идиот и од трамп е.
како не се срамите што дозволувате ваков кловн премиер да ви биде.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Нед Апр 07, 2019 8:38 pm

Zoran Zaev e premier na site gragani na Makedonija. Znaci tvoeto "da vi bide" e ne bas na mesto. Osven ako ne si zitel na nekoja druga drzava.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 482
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Апр 07, 2019 10:31 pm

Секој премиер е премиер на сите граѓани на Македонија, дури и на тие што не го поддржуваат. Само што поради Заев званично не сме Македонија туку Северна  Македонија, Што би рекле имаме премиер, а немаме своја држава. Најлошо е што името може е сменето за бадијала ако не ги испорачаме терористите на Фетула Ѓулен (турскиот Заев) на Турција.

https://expres.mk/kje-ekstradira-li-makedonija-privrzanici-na-fetula-gjulen-pobaranjeto-na-turcija/


_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Пет Апр 12, 2019 7:22 pm

Kina so poddrska za premierot Zaev i negovata vizionerska politika.

Премиерот на НР Кина, Ли Кечијанг го поздрави решавањето на билатералниот спор со Грција и рече дека тоа е резултат на лидерството на двете земји и мудроста на граѓаните да бидат насочени кон иднината.

https://kanal5.com.mk/articles/372703/premierot-zaev-na-sredba-so-kineskiot-premier-kechijang
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 622
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Саб Апр 13, 2019 12:58 pm

OPOZICIONER напиша:Kina so poddrska za premierot Zaev i negovata vizionerska politika.

Премиерот на НР Кина, Ли Кечијанг го поздрави решавањето на билатералниот спор со Грција и рече дека тоа е резултат на лидерството на двете земји и мудроста на граѓаните да бидат насочени кон иднината.

https://kanal5.com.mk/articles/372703/premierot-zaev-na-sredba-so-kineskiot-premier-kechijang
визионерска Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

два грама мозок нема зајко у главата. затоа и е ставен за премиер. да прави што ќе му кажат. а он си зима парички за тоа, гајле му е.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Kalinda on Саб Апр 13, 2019 6:30 pm

Полека се ближи
крајот на Заев .
На председателските
избори ке добие
толку голем удар
што сам ке се
повлече од функцијате.
Бидете трпеливи .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 485
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Апр 14, 2019 10:47 am

OPOZICIONER напиша:Kina so poddrska za premierot Zaev i negovata vizionerska politika.

Премиерот на НР Кина, Ли Кечијанг го поздрави решавањето на билатералниот спор со Грција и рече дека тоа е резултат на лидерството на двете земји и мудроста на граѓаните да бидат насочени кон иднината.

https://kanal5.com.mk/articles/372703/premierot-zaev-na-sredba-so-kineskiot-premier-kechijang
Не може нашата битка да ја водат Кинезите. Ние треба да се избориме за нашите права. Званично се води дека Македонија самата сакала да стане Северна. Кога Заев ќе биде осуден за велепредавство или сместен во соодветна медицинска установа работите ќе се сменат. Тогаш пријателите ќе ни помогнат.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Апр 23, 2019 9:29 am

Драган Спасов-Дац му подари на трибина на СДСМ метла за да направи чистка во СДСМ и владата. Глумецот очигледно заборавил на поговорката дека рибата смрди од главата. Најдоцна за година и половина метлата ќе ја има во раце народот, а можеби и порано ако имаме предвремени избори.

https://infomax.mk/wp/заев-доби-метлазаев-најави-чистка-дац/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Апр 23, 2019 10:47 am

Во право си, за година и пол народот тотално ќе ве исчисти вас дпмне-офците. Поразот што ќе го доживеете сега е само почеток.
luxor
luxor

Број на мислења : 5157
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Апр 23, 2019 8:50 pm

Не верувам дека ќе се избере претседател затоа што на ДУИ повеќе сака претседател да биде Талат Џафери (макар и неколку месеци) отколку тоа да биде Стево Пендаровски. Лично наместо влада со метла во рака повеќе сакам влада што држи лопата (за почеток на работи) и ножици, за сечење лента откако објектот ќе биде изграден. Не се сеќавам кога последен пат сме виделе лопата или ножици во вестите.
Кога сме кај метлата тешко ми е да поверувам дека Заев е непресметлив, па не можел сам да се сети дека метлата требал да ја има при рака и да мете секојдневно кога ќе се појави ќубре во власта, туку требаше да добие шамарчина на изборите за да се освести. Во секој случај за СДСМ е подобро членовите да ја земат метлата во раце, па да го очистат раководството кое е најлоша власт во македонската историја. Окупатори граделе повеќе.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Апр 26, 2019 10:28 am

Изгледа дека и Заев помина , да ја искористам терминологијата што ја користи нашиот колега на форумов Првоборец во небањати. Во Велес изјави дека не сме ни членка на НАТО ниту уште не е прецизиран датум за преговори со ЕУ.

https://twitter.com/i/status/1121656760400371714

Исто како мене мисли и дека е потребна метла, само што јас не се согласувам дека метлар треба да биде „слепец“ што требаше да добие шамарчина на избори за да ја увиди потребата од метење.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 23 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 38 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 30 ... 38  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот