ZORAN ZAEV

Страна 29 of 39 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 39  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 12, 2019 9:38 pm

Јас сум за намалување на бројот на пратеници на половина од сегашниот број и за мнозински систем кој дава можност и непартиски кандидат да победи во некоја средина. А доколку остане овој изборен модел да не се определуваат изборните единици по бројот на гласачи на изборниот список, туку според тоа колку излегле на гласање на претходните избори.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Jул 12, 2019 9:47 pm

Поддржувам намалување на бројот на пратеници, заедно со промена на изборниот модел тоа би било добро решение.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Jул 15, 2019 9:03 am

Понеделник е. Да се надеваме дека обвинителството конечно ќе се разбуди во оваа работна недела и ќе подигне обвинение против Зоран Заев за фалсификуваната бомба во врска со убиството на Мартин Нешовски со која поттикна насилни протести во кои беа повредени повеќе десетици полицајци и граѓани.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Jул 15, 2019 12:00 pm

Гледам не ти пратиле депеша од штабот па мораш да тресеш зелени од ракав.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 17, 2019 6:15 pm

Гледам Заев денеска вели дека ако некој му даде телефонски број од Ел Чека ќе го праша зошто објавува разговори само за ДУИ, што не е точно затоа што ги објави и разговорите во врска со Мартин Нешовски, Бог да го прости. А одговорот е јасен. СДСМ на чело со Заев како главен дистрибутер на нелегално прислушувани разговори во Македонија, а можеби и на светот, му ги (про)дало само разговорите што ги објавува.
Еве една интересна колумна во врска со Заев и неговите од Бранко Геровски. Колумната можеби се однесува и на некој член на нашиов форум.


https://plusinfo.mk/како-што-ја-предадовте-катица-така-ќе-г/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 17, 2019 6:32 pm

Gledaj Trendafile, jas razbiram deka vo nedostatok na nasoki od shtabot morash sam so svojot beden intelekt da smisluvash konstrukcii. No sepak tie konstrukcii ne mora da bidat do tolku glupi. Moram da zabelezham deka porano beshe poinventiven.
Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 17, 2019 6:43 pm

Ако не беа Костовски, Лазаревски и Верушевски разговорите не ќе излезеа надвор од компјутерот на МВР, најголем дел и не слушнати. Тие му ги предадоа на Заев, можеби и монтирани (тука повеќе се сомневам во Верушевски), а Заев ги направи масовно достапни, можеби и како режисер на монтирањето. И разговорите што ги објавува Ел Чека мора да го минале овој пат. Претпоставувам дека првите двојца не продавале разговори масовно. Да беше така не би биле повторно вратени на работа, нели?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 17, 2019 6:48 pm

Ubavo shto priznavash deka dpsmne prislishuvale pa nekoj prislushuvanite materijali gi dostavil do Zaev. Vo odnos na drugoto, razgovorite shto gi ima El Cheka ne mora da go minale istiot pat. Ne znaeme koj se imal pristap i na kolku mesta bile skladirani snimkite.
Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 17, 2019 7:07 pm

Не напишав кој прислушувал. Не може да се исклучи дека првите двојца што ги споменав во спрега со некој друг тоа го правеле за своја сметка.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 17, 2019 7:24 pm

Se znae pod chija kontrola beshe MVR. Ili Goca i Sashe gi smetash za totalno nesposobni. A so toa i Grujo shto gi postavil na tie mesta.
Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Чет Jул 18, 2019 1:06 pm

Bravo za premierot, covek koj ke napravi od Makedonija pravna drzava.

Орце Камчев прво му се пожалил на Заев

„Премиерот усно нè извести мене и јавниот обвинител на РСМ, притоа изразувајќи подготвеност да дојде и да поднесе кривична пријава на записник. Но ние му советувавме сведокот да дојде во Обвинителство и да пријави“, вели раководителката на Обвинителството, Вилма Русковска.

Ниту таа не сакаше да каже дека се работи за овој случај, но вели дека првпат премиерот им кажал за ова во втората половина на април. Со оглед на тоа дека истрагата против неформалниот сопственик на 1ТВ, Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, е отпочната на 2 мај, најверојатно Камчев му се пожалил за рекетот прво на Заев, па потоа поднел кривична пријава во Обвинителството.

https://nezavisen.mk/orce-kamchev-prvo-mu-se-pozhalil-na-zaev/?fbclid=IwAR0b9JozloisEAXGQuTF4ImPhHYOQK23t0_zVoQqgT9HjXKBhRa8TWgSHUU
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 691
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 19, 2019 3:29 pm

Неспорен факт е дека обвинителството за вакво нешто треба да отвори истрага по допрен глас, а гласови има уште пред да биде рекетиран Орце Камчев. Нема истрага ни во врска со авиоконтролата и Рашковски. Па имаме случај антикорупциска да чека повеќе од две недели да се смилува М-НАВ да ги достави документите, наместо обвинителството веднаш да вчлезе со налог за претрес и да си ги превземе. Вака е можно истите да се фризираат, пред се во врска со датумите, затоа што има соработка меѓу Леонардо и владата. Најверојатно на двете страни треба да има затворени. И на македонска и на италијанска.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Jул 19, 2019 4:33 pm

Кога тресеш зелени мислиш или само да плеснеш нешто. По кој допрен глас да постапи обвинителството? Кој воопшто спомнал било каде во јавноста дека постои можност некој со материјали од СЈО да рекетира бизнисмени?
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 19, 2019 9:22 pm

Ражимските медиуми можеби не ги пренеле жалбите од бизнисмени дека се рекетирани со криминално снимени разговори. Тие не знаеле дали тие разговори потекнуваат од СЈО или од СДСМ или Верушевски со својата група ги продавал на слободен пазар, но ако имаше истрага тоа ќе се дознаеше. Вака е тажно што Заев наводно поднел кривична пријава, но откако бугарските тајни служби обезбедиле докази, но доколку Бранко Геровски не беше упорен не ќе ја имавме и селективната правда впререна кон двојца директни извршители на делото што имале контакт со жртвите.
Не знам по кој обичај, ваљда некој муртински, премиерот си нарача кој ќе биде следен специјален обвинител иако законот за ЈО уште не е донесен, па не се знае дали ќе има потреба за такво нешто. Ако Груевски доби 2 години затвор затоа што во приватен разговор рекол „тоа на М“ за блиндираното возило во кое се возат високи гости што доаѓаа масовно пред референдумот, а и сега доаѓаат од време на време, колку треба да добие Заев за таа на Р со нарачката Русковска, обвинителка што за пеење на македонската химна го обвини Дурловски за тероризам, да биде специјална обвинителка со 3 илјади евра плата. Улогата на СЈО е борба против ВМРО-ДПМНЕ. Не борба против криминалот и корупцијата. И таа улога не ја заврши успешно, па сега некој се обидува да му даде дополнително време. Во тимот на СЈО има  100% само партиски војници на СДСМ и куртон револуционери на Сорос. Да потсетам дека Катица Јанева сигурно сама не ги поплавуваше доказите за тие што платиле рекет и дека за поплавата немаше независна истрага од ОЈО или МВР. Иако и тие не се независни туку зависат од власта. Кој и да е на власт..

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Jул 19, 2019 9:35 pm

Mnogu glupo od tebe, taa na R treba da bide izglasana vo parlamentot so dvotretinsko. Bez glasovite na tvoite od dpsmne toa e nevozmozhno. Inaku izjavata od premierot ne e nikakva narachka. Vo predlog zakonot pishuva deka SJO se spojuva so postoechkoto obvinitelstvo za organiziran kriminal koe e pod rakovodstvo na Ruskovska.

Tolku za glupiot obid da manipulirash.
Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 19, 2019 9:49 pm

Можам да претпоставам дека како за Преспанскиот договор и за закониве Заев купил доволен број на гласови ѕа да може беѕ опоѕицијата да го изгласа законот. Не можам да бидам сигурен по денешната средба на Мицковски со Касами од Беса.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Jул 19, 2019 9:53 pm

Gluposta e vo toa shto barash kriminal vo izjavata na premierot iako toj samo potencira notoren fakt. Takvi manipulacii ne pominuvaat.

Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Jул 22, 2019 1:44 pm

Ајде јас да имам чест да ја споменам малоумната изјава на Зоран Заев дадена во интервју за грчка Алфа дека Македонците се криминалци што крадат светска и историја од соседите. На тоа реагира Божин Павловски со молбата до Заев „Размислувај пред да отвориш уста, те молам“. https://expres.mk/bozhin-pavlovski-razmisli-zaev-pred-da-otvorish-usta/
Моја забелешка е дали има Заев со што да размисли или целиот капацитет на мозокот му е ангажиран за лично богатење и како да и наштети на Македонија. Веќе потсетував дека окупаторска власт во заминување руши мостови, уништува пруги и на секој начин гледа да остави што поголема пустош зад себе. Истото го имаат правено и марионетски власти. Во Јужен Виетнам на пример пред да се ослободи и обедини со северниот во единствен Виетнам. Примерот за Северен и Јужен Виетнам го давам од две причини. Првата е дека сум ги следел тие настани на ТВ и по весниците. Вториот дека посакувам тоа да се случи и со северна и јужна Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Jул 22, 2019 3:21 pm

Па не е дека вие дпмне-оФците не крадевте историја од соседите. Па тоа ни се врати како бумеранг.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Jул 22, 2019 9:56 pm

Признај си на себе, не мораш тоа да го направиш јавно на форумов, дека Заев или не е нормален или за пари е спремен да направи се. Да не го сметаш црпнатиот од нива во Муртино за подобар историчар од сите историчари до сега во Македонија. Не гледаш ли дека во душа е останат сељак лако карактерна особина и покрај завршениот факултет. Еве ти еден документ за Македонија од 1891 година , кога, се разбирам дека знаеш не постоело ни ВМРО, а да не зборувам за ВМРО-ДПМНЕ. https://mk.wikisource.org/wiki/Проглас_на_силогосот_„Македонија_на_Македонците“.
Не знам која будала измисли дека сите што се идентификуваат со целата македонска историја се ВМРО-ДПМНЕвци. Проблемите со наводната антиквизациа ги створија платениците на Џорџ Сорос, македонците одродени од македонизмот за пари. Никогаш порано не биле спорно историските факти иако повеќе се акцентирале настаните од социјалистичкоите македонски организации. Со такво налудничаво однесување веќе не е проблем само дали е Александар Македонски Александар Грчки, како што сака да наметне Заев, туку дали Гоце Делчев и сите илинденци се Македонци или припадници на малцинствата што се бореле за Македонија.
Еве ти повеќе мислења за историчарот Заев кој откако го среди судството како претседател на комисијата за судски реформи, сега сака да ни ја среди и историјата. Ненормален диктатор.

https://expres.mk/muratovski-za-zaev-toj-vekje-ne-e-problem-tuku-dali-kje-ima-mazh-da-go-sudi-za-velepredavstvo/
https://expres.mk/kotlar-namesto-da-se-izvini-zaev-dava-nedodelkata-izjava/
https://expres.mk/bozhin-pavlovski-razmisli-zaev-pred-da-otvorish-usta/
https://expres.mk/popovska-sosedite-da-se-izvinat-na-makedoncite-za-zloto-shto-go-nanesoa/
https://expres.mk/mickovski-na-zaev-ne-tropaj-za-raboti-shto-ne-gi-razbirash/

И мислење на еден холанќанец
https://infomax.mk/wp/холанѓанец-со-лекција-по-историја-за-з/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Jул 22, 2019 10:13 pm

Ajde ne se glupiraj, eve kade vodi tvojot link. Glupite od ekspres i infomaks ne gi ni komentiram.

ZORAN ZAEV - Page 29 IMG-20190722-221000-268
Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 23, 2019 7:21 pm

https://mk.wikisource.org/wiki/Проглас_на_силогосот_„Македонија_на_Македонците“

Експрес и Инфомакс објавуваат изјави од луѓе со име и презиме, од кои дел се поранешни шарени револуционери. Зошто истите не ги објавуваат медиумите блиски до СДСМ и евроатлантската меѓународна банда е посебно прашање што не е дел од оваа тема. Проблемот кај Заев е што тој изигрува премиер само на Македонците што биле Бугари до 1944 година, а не и на останататите Македонци кои не ги признавате ни како етничко малцинство. Тоа и не е можно затоа што се работи за мнозинството Македонци и во земјата и во светот. Само ненормален човек може да помисли дека комунистите ја создале македонската нација, а по падот на комунизмот не се вративте во својот според Заев и Борисов ваљда бугарска корен. Глупаво е воопшто јас да морам да си го докажувам својот идентитет пред други, затоа што се работи за мој идентитет. Не ви оспорувам дека вашите предци биле Бугари. Моите не беа. Барем не тетко ми роден 1916 година и дедо ми роден 1879 година. Прадедо ми починал пред моето раѓање. Мислам дека само многу ненормалем човек може на пример на еден Македонец што ќе се додели во САД да му забрани да го почитува Џорџ Вашингтон на пример затоа што не е Македонец и нема МАкедонски во називот. Уште поненормален може од таков историско идентитетски проблем да направи политички. Има ли некаде во светот политичар што дал ваква изјава за мнозинскиот народ во својата држава, посебно ако и Заев е Македонец, а не Бугарин. Ни Ванчо Михајлов немал изјава од овој тип.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Jул 23, 2019 8:12 pm

Тие што ти ги нарекуваш порабешни шарени револуционери се обични клиентелисти и прикриени дпмне-оФци кои се надевале на некакви привилегии или фотелји ако сменат страна. Дел од нив секако се поранешните Бранковисти кои ги изгубија позициите бо партијата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 24, 2019 6:06 pm

Не се мешам во интерни проблеми во рамки на картелот.
Денеска Заев изјави дека не ја предложил Вилма Русковска за специјална обвинителка во новото СЈО.Дека премиерот или има проблеми со разумот, па не памети што рекол или е ноторен лажго гкледаат веќе и слепците. Еве ја неговата изјава тогаш.Господ да не чува од премиер со проблеми со разумот или со болест за лажење.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Jул 24, 2019 6:39 pm

Секако е подобар од вашиот кандидат за тоа место пореметениот Жмици кој за истото место го предлага разрешениот судија Панчевски кој го злоупотрбуваше акмисот за одредени предмети да бидат судени од подобни судии за да може дпмне да мести судски пресуди.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 29 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 29 of 39 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 39  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот