ZORAN ZAEV

Страна 34 of 34 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34

Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Aвг 14, 2019 4:35 pm

Иворче се приклучи на спиновите од дпне-оФците. Џабе му е Наташа никогаш оовеќе нема да гаси и пали во СДСМ.

ZORAN ZAEV - Page 34 Img_2043
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Aвг 14, 2019 6:22 pm

Нека се спроведе анкета, може и едно од прашањата на пописот да биде во врска со националниот симбол. Се обложувам дека во Македонија има многу повеќе почитувачи на Сонцето од Кутлеш (или од Вагина мислам беше по ваша терминологија) отколку на двоглавиот орел, кој се вее без проблеми низ државата. Да не зборувам за знамињата на помалите етнички заедници. Актуелната власт спроведува апартхејд врз Македонците што се идентификуваат со целосната историја на Македонија. Вие фали уште да направите измени во географијата, па Република Македонија да ја избришете од географска Македонија. Што да кажам. Борбата за слобода продолжува. Колку повеќе ќе има идиотски однос кон несеверните Македонци, толку повеќе се зацврстуваме во борбата за основни човекови права што ги наметнаа Заев и тие што молчат за аферата Рекет, а се најголеми виновници бидејќи нивна инсталација се и СЈО и владата.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Aвг 14, 2019 9:53 pm

Не би се гордеел со тоа. Ќе значи дека има многу повеќе дпне-Офци отколку вистински ВМРОвци. Освен ако Даме, Карев, и останатите илинденци и членови на БМОРК, МРО, ВМРО не ги сметаш за будали што не си го заеле етничкиот симбол на сопствениот народ за кој гинеле.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Сре Aвг 14, 2019 11:54 pm


[size=38]Героски до Заев: Со кого садиш тикви, такви ќе ти никнат


February 11, 2018
[/size]

Share on Facebook
 
Tweet on Twitter
  
Што бараат малоумници и бесчесници на брифинг во Владата? Зошто Крамарска е вработена во Министерството за одбрана? И новата влада започна да поддржува и факторизира куртон медиуми и уредници!
Новинарот Бранко Героски во напад на гнев на својот портал Плусинфо во колумна жестоко го напдна премиерот Заев и пи-ар службата на Владата за како што тврди „целосно промашени политики“ во односот кон новинарите, кои самиот ги дели на „подобни“ и „куртони“.


Da te pitam Gero se izvini li vaka javno vo pishan medium shto gi navreduvash kolegite novinari ???? Ili ti mozesh ? Tebe ti e od boga dozvoleno ? Sramota navistina ! ili ti mozesh da gi narechesh MALOUMNICI ,BESCHESNICI ,kurton mediumi i kurton urednici .....Verojatno si si ja zaboravil tvojata kolumna napishana so elokventen rechnik 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14643
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Aвг 15, 2019 1:06 pm

luxor напиша:Не би се гордеел со тоа. Ќе значи дека има многу повеќе дпне-Офци отколку вистински ВМРОвци. Освен ако Даме, Карев, и останатите илинденци и членови на БМОРК, МРО, ВМРО не ги сметаш за будали што не си го заеле етничкиот симбол на сопствениот народ за кој гинеле.
Не ми одговори од кога во Грција се користи Сонцето од Кутлеш. Чекам. А ако утре се пронајде постар гроб од тој на Филип Втори и во него се најде друг македонски симбол, може него ќе го прифатиме. Наше право. Не може Ципрас и Заев да одлучуваат околу македонските симболи. Во секој случај секој народ има право да си го смени симболот ако сака. Но без притисок од ненормални соседи и евроатлантската меѓународна банда.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Aвг 15, 2019 2:52 pm

На линков може да видите шахти во Лондон со шеснаестокрако сонце на нив. Нека се обиде некоја британска будала од типот на наш Заев да ги бруси да видиме како ќе помине, бидејќи се заштитени со закон. Како дел од англиското културно наследство.

https://expres.mk/sonce-so-16-kraci-i-na-shahtite-vo-london-no-zashtiteno-so-zakon-pa-ne-go-brusat/

ZORAN ZAEV - Page 34 Screenshot_52-3

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Aвг 15, 2019 5:30 pm

Ако лондончани сакаат геј симболи низ градот нека си ги имаат. А вие ако сте навистина Македонци и ВМРОвци ќе знаевте кој е македонскиот етнички симбол.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Aвг 15, 2019 7:47 pm

Ако си геј да ти верувам дека знаеш кој е твојот симбол. На интернет гледам други симболи, најчесто бојата на виножито. Во Република Македонија единствен симбол донесен со консензус е токму Сонцето од Кутлеш. Плагијатот со знамето на воената морнарица на Јапонија го има донесено СДСМ со помош на гласовите на Албанците кои не ги интересира македонскиот симбол. Да те потсетам дека шеснаестокракото сонце е постаро од Александар Македонски, кого очигледно го мразиш.
Јас не знам за друг случај во некоја држава да се брусат симболи на шахти. Потради брусењето ли Заев е предложен за Нобелова награда или на девојчето што го предложи сте и платиле со парите што ги собираше Боки Тредичи пред да ви го расипе Геро бизнисот.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Aвг 15, 2019 8:49 pm

Јас знам на која етничка заедница припаѓам и знам кој е мојот симбол. Еве го твојот.

ZORAN ZAEV - Page 34 2019-08-15-084105
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Aвг 18, 2019 8:55 am

Грците ликуваат поради нашата капитулација во врска со Сонцето од Кутлеш. Носат и маици со шахтите кави што вие почнавте да поставувате во времето на Ристо Пенов (прво на кејот пред ГТЦ) и сега избрусени. Не знам за друг ваков потег во светот, па се чудам дали сите се будали, а само Заев е паметен од сите во историјата и актуелната политика или е обратно.

https://expres.mk/grcite-likuvaat-nosat-maichki-so-izbrusenoto-sonce-od-kutlesh-na-shahtite-vo-skopje/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Aвг 18, 2019 9:01 am

Требаше да го остават на шахтите. Вие античките одроди од македонското етничко ткиво таму и припаѓате, во канализацијата заедно со грчките гејови.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Aвг 19, 2019 10:21 am

Интересен коментар на социјалните мрежи по честитката на Заев по повод денот на АРМ.

„И шо викаш Црпе у 2001 ти дале лекарско дека не си способен за да ја браниш државата, а?! Па добро виделе докторите на време…“;
Ми се допаѓа Црпе како име за црпнатиот. Ме интересира и зошто е Заев прогласен за неспособен да ја брани државата, дали поради ментални или физички проблеми. Физички ми изгледа здрав. Или платил на некој лекар да го прогласат неспособен? Зошто за премиер не треба лекарско уверение?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 3:46 pm

Ne znaesh zatoa shto si glup. Ugledaj se na Gero, pobaraj javno priem kaj Zaev i prashaj go.
Teo
Teo

Број на мислења : 4296
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Aвг 19, 2019 4:44 pm

Ако добро разбрав вие не смеете да кажете свое мислење ако тоа не е одобрено од Црпе. Од вашите лидери едниот во 2001 година беше терорист, а вториот карактерно педер, па избега од можноста да ја брани земјата. Ајде да напишам повторно не знам како добил потврда дека е неспособен за АРМ. Дали ја платил, а не му фали ништо, а ако му фали дали му фали ментално бидејќи не изгледа дека има физички недостаток. Тоа би требало да ве интересира повеќе вас што сте гласале за евентуален подмитувач или со ментален недостаток да дојде на власт.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 6:36 pm

Shto da kazham? Gluposti kakvi shto ti tresesh? Ako ne si zabelezhal jas sum dovolno chesen da priznaam ako ne go znam odgovorit na nekoe prashanje.
Teo
Teo

Број на мислења : 4296
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 34 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 34 of 34 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот