ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Go down

ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by osa on Пон Aвг 08, 2016 11:23 am

Опасно свлечиште се формира во скопски АеродромСо импровизирани табли и знаци за забранет пристап се предупредуваат жителите на дел од зградите покрај булеварот „Трета македонска бригада“ каде синоќа поради обилните врнежи се формира свлечиште од кое голем дел од паркингот, како и блиската улица во изградба се урнаа во длабока јама ископана за изградба на нова зграда, јавува Телеграф.мк.

Станарите на блиската зграда успеаја доцна вечерта да ги отстранат своите возила од паркингот кој се уриваше пред нивни очи. Во исто време се урна и голем дел од улицата која е во изградба и поминува покрај оградата од касарната во Аеродром. Свлечиштето со себе ги повлече и цевките од водоводната мрежа, како и дел од шахтите поставени за канализација.

– Направивме сè што можеме за да го обезбедиме теренот. Сепак се работи за голема стихија која не беше возможно да се контролира – велат од фирмата која ја има ископано јамата за поставување темели за новиот станбен објект, пренесува порталот.

ФОТО: Телеграф.мк


Последната промена е направена од osa на Пон Aвг 08, 2016 8:43 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by osa on Пон Aвг 08, 2016 11:30 am

ako dobro mozam da svatam toa e vo neposredna blizina na stokatnicite na "dzevahir holding" ...kako shto pishuva portalot vo blizina na kasarnata ....e pa sega ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by osa on Пон Aвг 08, 2016 11:31 am

abe nemoze Kenzo Tange da e glup ..i tochka

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by osa on Пон Aвг 08, 2016 6:58 pm

eve sega go slusham Vulnet Paloshi univerzitetski profesor koj objasnuva zoshto se sluchi katastrofata ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by osa on Пон Aвг 08, 2016 7:00 pm

chovekot ubavo objasnuva shto se trebashe da se napravi za da nedojde do ovie zrtvi ....kako moze da ziveat so tolku mrtvi dushi na sopstveno konto ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by osa on Пон Aвг 08, 2016 10:53 pm

ete dpmneovci poglednete ja slikata pogore i konechno mislam deka ke SVATITE dali ovie "gradele' ili samo kradele ..koga ke se ukrade materijalot so koj treba da se napravi dobar parking ,togash se dobiva vakov parking ...kolku samo shteta ke imashe i kolku zivoti ke se zagubea ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 09, 2016 6:12 pm

Сега Трендо ќе ти објасни дека тоа е дело на комунјарите и соросоидите. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by osa on Сре Aвг 24, 2016 12:26 am

abe se shto fatija "IZGORE " pepel se stori ...aman neka dojde SDSM i neka gi popravi site ulici ,gi iskrshivme kolite ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by defo on Сре Aвг 24, 2016 7:46 pm

Страшно дали постојат градежни инжињери во оваа земја, или се се гради на џутуре Sad

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by Гостин on Чет Aвг 25, 2016 9:17 pm

koi inzeneri be.izbegaa site ustranstvo.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОПАСНО СВЛЕЧИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот