сообракајка

Go down

сообракајка  Empty сообракајка

Пишување by osa on Сре Aвг 17, 2016 6:09 pm

и ова се случува ...за срека нема последици ...катастрофални ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

сообракајка  Empty Re: сообракајка

Пишување by osa on Сре Aвг 17, 2016 6:11 pm

Шекеринска потврди дека имала сообраќајка кај Мрзенци

опозициската партија СДСМ во соопштение до јавноста потврдува дека потпретседателката на партијата, Радмила Шекеринска учествувала во сообраќајната несреќа кај Мрзенци и информира дека таа е во добра здравствена состојба.

Како што информираат од партијата, сообраќајката се случила кога возило што претекнувало камион на недозволено место на патот, преминало на другата страна од коловозот и удрило во приватното возило во коешто се превезувала заменик претседателката на СДСМ со нејзините родители.

Како што информираа од МВР, во сообраќајната несреќа учествувале џип со скопски регистарски таблици „мицубиши пајеро“  и автомобил „шевролет авео“ со гевгелиски регистарски таблици.
Џипот го управувал таткото на Шекеринска, шеесет и осумгодишниот А.Ш., а таа била сопатник, додека автомобилот „шевролет авео“  го управувала дваесет и седумгодишната Б.Т. од село Прдејци.

Според досегашните информации, повредена е девојката која го управувала автомобилот и со телесни повреди е пренесена во Општата болница Гевгелија. Шекеринска и нејзиниот татко и не се повредени во собраќајката .

Увид на лице место изврши увидна екипа од Полициската станица во Гевгелија. Автомото сојузот на Македонија соопшти дека сообраќајот на овој патен правец се пренасочува.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

сообракајка  Empty Re: сообракајка

Пишување by reiter on Сре Aвг 17, 2016 6:30 pm

можно е и да е случајност а можеби и не..во секој случај треба да се испита подетално..и павле од ДС скоро имаше ваква слична незгода..а на радмила не и е прв пат...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

сообракајка  Empty Re: сообракајка

Пишување by osa on Сре Aвг 17, 2016 7:26 pm

ushte potkrepeno so bombite vo koi ima narachka za "ENDEK " se e mozno ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

сообракајка  Empty Re: сообракајка

Пишување by Kalinda on Сре Aвг 17, 2016 9:45 pm

Постојано обвинувате !
Така не се доаѓа на власт .
Мора да разберете
народот сака дела ,
конкретни дела .
Не само празни
обвинувања.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 481
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

сообракајка  Empty Re: сообракајка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот