НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by osa on Сре Aвг 24, 2016 12:34 am

интересно ..погледнете ,но реално .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by reiter on Чет Aвг 25, 2016 10:06 pm

???што да погледнеме нема ништо..ПРАЗНО

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Пет Aвг 26, 2016 6:52 pm

Дека е празно, празно е. Но за да не стои така еве нешто интересно. Се вика "Кога Коце лаже". Имено градоначалникот на Скопје за поплавите ја обвинува СДСМ.

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... 34hyjh0

Се разбира, секој може да си развие сопствени претстави за тоа. Можеби во времето на СДСМ се проектирала, но кој ни гарантира дека во времето на дпмне проектот не е променет со цел да се украдат дел од парите наменети за изградба. Еве малку повеќе за лагите на Коце.Никола Груевски во 2009 ја пуштил обиколницата која претходно го поплавила Стајковци


НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Obikol-660x330

На свеченото пуштање во употреба Никола Груевски укажал и дека обиколницата ќе има директно влијание врз подобрување на животната средина: „Обиколницата ќе има огромно значење за пренесување и за пренасочување на транзитниот сообраќај исток-запад, ќе овозможи значајно растоварување на метежот во центарот на Скопје и ќе има директно влијание врз подобрување на животната средина“.

На свеченото отворање на обиколницата присуствувале и градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, тогашниот министер Миле Јанакиески и поглаварот на МПЦ.

Груевски свечено ја пуштил обиколницата на 22.06.2009 и покрај тоа што неколку седмици претходно, тогаш најгледаната телевизија А1 ТВ предупредила дека „Обиколницата го поплави скопско Стајковци“ (29.05.2009), повикувајќи се на изјави на поплавените жители: „За едно 15 минути дојде огромна вода, која ја поплави во подрумот колата, се што имаше. Ова се случи откако се направи обиколницата. Пред тоа немавме проблем“, вели Митко Петровски, жител на Стајковци.“ Тогашниот инвеститор на обиколницата, Агенцијата за државни патишта тогаш тврделе дека одводна мрежа имало направено и дека причините за поплавените куќи не била обиколницата.

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Stajkov

Два дена откако Груевски благословил „нека е со среќа и аирлија“, скопско Стајковци било повторно под вода, а жителите како причина за поплавата ја посочувале обиколницата: „„Откако е направена обиколницата, од тогаш веќе по трет пат ние не спиеме мирно. Секоја вечер кога врне дежураме на патов и не да сме поплавени, скроз сме поплавени“, рече Марјан Ѓорѓиевски, жител на село Стајковци.“

Во 2009 А1 ТВ информира дека Градоначалникот на град Скопје и градоначалникот на општината Гази Баба контактирале со Фондот за патишта и добиле одговор дека проблемот ќе се решел: „Таму треба да се ископа канал, водата да се насочи да не оди кон куќите, туку кон каналот“, изјави Тони Трајковски, градоначалник на Гази Баба. „Тој проблем почнува да се отклонува, „Гранит“ како изведувач на обиколницата и се надеваме дека тој брзо ќе биде завршен“, рече Коце Трајановски, градоначалник на Скопје.“

За разлика од Агенцијата за државни патишта која претходно тврдела дека причините за поплавените куќи не била обиколницата, градоначалниците Коце Трајановски и Тони Трајковски прифатиле дека има проблем со обиколницата, но ги увериле жителите на Стајковци дека проблемот ќе биде брзо решен.

На 06.08.2016 обиколницата беше повторно причина за голема поплава на Стајковци и околината, при што настрадаа десетици луѓе и беше направена огромна материјална штета.

Градоначалниците Коце Трајановски и Тони Трајковски не чувствуваат одговорност за штетите од поплавата, а не чувствува ниту тогашниот премиер Никола Груевски кој свечено ја пуштил обиколницата, знаејќи дека била посочена како причина за поплавувањето на Стајковци.

http://slobodna.mk/2016/08/24/gruevski-9/

Сега останува Коце да одговори зошто лажел дека проблемот ќе биде решен. И зошто знаејки за проблемот, наместо да го реши дозволил да дојде до масовни жртви.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:11 am

Ама како сега Коце е крив? Не може да го амнестираш сдсм ако тие не предвиделе канал за одведување на водата. Потешко се поправа грешката отколку што се прави.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:14 am

A koj e vinoven shto od 2009 do 2016 ne e napraven odvodniot kanal??? Ili i ti chekash da padne ovaa vlada i da dojde vmro na vlast???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:19 am

Сепак тоа не го амнестира сдсм. Зошто пак тие не предвиделе одводен канал?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:22 am

Ti kazhi mi zoshto 7 godini ne e napraven kanalot...Iako Koce izlazhal vo 2009 deka kje go napravi???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:27 am

Од каде пак сега излажал? Може немало средства или не дошол на ред.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:30 am

Nemalo sredstva?!?!?! A za galii i panoramsko trkalo ima??? Samo za narodot koga kje dojde neshto da se napravi nema pari neli??? Ili ne mozhelo od kanalot dovolno da se ukrade???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:33 am

А обиколницата за кого е правена ако не за народот?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:37 am

E toa ne go znaev...Znachi namerno ja pravevte za narodot, iako znaevte deka e prichinata za poplavite...A toa shto toj istiot narod kje bide poplaven ne e vazhno...Vazno e Grujoshesku da se slika i da se fali so dostignuvanjata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:39 am

Ама ништо не сум правел јас ниту ке правам. Неутрален сум. Ама па и не може за се да обвинувате други. Па и за грешките на сдсм во проектирањето на обиколницата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:43 am

Nema greshki vo proektiranjeto...Kako i obichno Koce lazhe...verojatno go promenile planot za izgradba i gi ukrale parite za odvodniot kanal...Inaku i jas sum neуtralen...Isto kolku shto si i ti...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 12:58 am

Ама тоа ако говориме за теорија на заговор. Докази никакви нема за таква работа и ниеден медиум не пишува тоа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 11:23 am

Komunjarite sve unistija i sega samo lazat za da im bide nekoj drug kriv.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Гостин on Саб Aвг 27, 2016 11:40 am

nikos напиша:Ама тоа ако говориме за теорија на заговор. Докази никакви нема за таква работа и ниеден медиум не пишува тоа.

Се правиш со сила глуп? Едноставно е прашањето. Што правела власта седум години? Чекала поплава со човечки жртви?

Во 2009 А1 ТВ информира дека Градоначалникот на град Скопје и градоначалникот на општината Гази Баба контактирале со Фондот за патишта и добиле одговор дека проблемот ќе се решел: „Таму треба да се ископа канал, водата да се насочи да не оди кон куќите, туку кон каналот“, изјави Тони Трајковски, градоначалник на Гази Баба. „Тој проблем почнува да се отклонува, „Гранит“ како изведувач на обиколницата и се надеваме дека тој брзо ќе биде завршен“, рече Коце Трајановски, градоначалник на Скопје.“

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by osa on Саб Aвг 27, 2016 3:29 pm

delmol напиша:Komunjarite sve unistija i sega samo lazat za da im bide nekoj drug kriv.

tebe mnogu ti fali ,ili pojma nemash da chitash ...ti pishuvaat ,potochno chitash toa shto e postirano deka od patishta kazhale ke se reshi problemot ? ili samo komunjarite ti se u usta ....izvini ama za da razberesh ti treba neshto shto se vika mozok ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

НИЕ И СЕ Е МОЖНО .... Empty Re: НИЕ И СЕ Е МОЖНО ....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот