На грешен колосек

Go down

На грешен колосек Empty На грешен колосек

Пишување by defo on Чет Сеп 01, 2016 10:48 pm

Случајно пребарувајки по архиви ја најдов оваа песна од култните Индексово Позориште, своевремено го реметеа  режимот на Милошевич.Епа драги, на истиот пат сме тргнати, наместо на колосекот накај Европа, ние цврсто и забрзано се движиме по колосекот на омраза, навреди, национализам....На патот на кој на последната станица се болката, џемерот, јадот. А успатно од конвојот Македонија, со полни торби ќе слезаат разбојниците, кои не слекоа до гола кожа и под тоа.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

На грешен колосек Empty Re: На грешен колосек

Пишување by osa on Саб Сеп 03, 2016 10:17 am

kolku MNOGU si vo pravo defo ...no seushte ne se budi ovoj zaslepen narod ....oni mislat deka taka treba da gi shupchat ,a oni da aplaudiraat ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

На грешен колосек Empty Re: На грешен колосек

Пишување by defo on Саб Сеп 03, 2016 4:23 pm

Види ОСА, кривицата е само во народот.....не е во раководствата на партиите, не е нигде, исклучиво, кај народот. Јас лично сакав Шкендија да продолжи понатаму, да излезе во некоја ЕУ лига, ќе беше голема радост и презентација за нас. Од друга страна, никогаш нема да ги подржам „навивачките“ групи и нивните „политики" и концепти. Никогаш не би подржал извици, Голема Албанија, Смрт за Македонци и слично, исто како што не би подржал и извици Смрт за Шиптари, пеење проклети да се предавниците, и слични квази „националистички“ изливи. Клубовите треба да преземат поголем ангажман околу навивачките групи, ФФМ исто, МВР исто. Некои луѓе едноставно треба да им се забрани пристап до спортски терени. Ама не може при бидејќи навивачките групи во последниве 20 години во Македонија се градени и одржувани од политички партии.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

На грешен колосек Empty Re: На грешен колосек

Пишување by defo on Чет Сеп 08, 2016 4:31 pm

И нажалост, стигнуваат и потврдите за она што го зборувам..во недостик на аргументи, национализмот е Џокер -Картата
На грешен колосек 14wammp

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

На грешен колосек Empty Re: На грешен колосек

Пишување by Гостин on Пет Сеп 09, 2016 1:37 pm

Dosega mozhebi beshe...No, na ovaa siromashtija se izgleda poinaku pa duri i patriotizmot...Duri i dpmne-ofcite poleka sfakjaat deka lagite se gotovi, nivnite semejstva neobezbedeni a firerot i familijata polni so pari...Sigurno ne im e seedno kerkata na vozhdot da bide prechekana so spalir od nivnite deca, poshto oni se podanici neli...Poleka vo mozocite im vleguvaat slikite od zhivotot na famalijata i nivnite deca, kako i gladot i bedata na sopstvenite potomci...Svinjata pogore samo ja pokazhuva gluposta i neinventivnosta igrajki na taa katrta...No edinstveno shto kje izbroi se godinite zatvor koi kje gi dobie zaradi uchestvoto vo kriminalot na ovaa vlast...Jas ne se zadovoluvam so ednocifren i najiskreno se nadevam deka toa kje bide dvocifren broj na godini pominati so negovite gospodari vo Idrizovo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

На грешен колосек Empty Re: На грешен колосек

Пишување by defo on Пет Сеп 09, 2016 11:09 pm

За идеале, гину будале...е тоа ти е...Само тие идеали на некои им носат пари, а на некој црнина(помрдни се од место)

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

На грешен колосек Empty Re: На грешен колосек

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот