Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Саб Сеп 24, 2016 12:38 pm

100 години от великата борба на Србия на Каймак-чалан, уште еден сръбски херой (со голема говрна маана) донесе пораз на татарите и скърши плочат за помен на загинатите бугарски и македонски войници кои се противеа на вракянето на сърбите во Македония.
От друштвото на србските колонисти, господари на Р.Македония му дават най-големата почит го даруват со сръбско име от Миленко на Миленкица Неделкоски! Чекаме да чести!

Обично ова е работа на омладината на сръбските колонисти во Вардарска Македония - да кършат плочи на македонци или бугари, посебно на вакви кои са се борили против сърбите. Разбира се сръбската колониална омладина винаги се представува како вистински и най-големи македонски патриоти.... али знаете како е Каймак чалан е далеко от Скопие, па висока, па веке и ладно е времето... затоа я дадоа ова задача на Миленко. Е избори идат... Миленко ке я чува Македония от татарите, тета Мирка от шиптарите и Янко от гърците....

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 12:54 pm

Ej tataristanecu, sto ubavo ne si ja stavivte plocata vo delot na vasite maloaziski braka grckite cigani. Bravo za Milenko.Drugpat prvo ke prasate pa ako vi dozvolime ke stavate kamenja na makedonska teritorija.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Саб Сеп 24, 2016 1:08 pm

delmol напиша:Ej tataristanecu, sto ubavo ne si ja stavivte plocata vo delot na vasite maloaziski braka grckite cigani. Bravo za Milenko.Drugpat prvo ke prasate pa ako vi dozvolime ke stavate kamenja na makedonska teritorija.

Се извенувам от името на татарите шо са ставили плоча на загинатите бугари и македонци на Каймакчалан. Овой свештен връв за Сърбия и сръбството, там каде сръбската армия воюваше да си я врати Вардаската Бановина-Стара Сърбия. Ние бугаристанците и на овой врв против гурците воювахме во истата война.
Не е веке Миленко, те молам а е Миленкица - най-убаво сръбско име!

И во Гърция там во селото Баница Серско поставивме плоча ваква на Гоце Делчев, каде е утепан от турците. Дури гърците не са си дозволили да я кършат... ама сърбоманите се по-велики кършачи во Македония....

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 1:11 pm

Нелегално поставените обележја од туѓа држава на територија на Република Македонија се по закон дивоградби и како такви треба да се отстранат. Загрижувачки е што припадници на една армија нелегално поставуваат обележја на територија на друга држава ама тогаш вие бугарите не кренавте вреве де3ка е повреден суверенитетот на Република Македонија затоа што тоа вие го направивте. Не требаше Миленко да ја отстранува нелегално поставената плоча тоа требаше да го направат званичните институции.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 1:13 pm

И во Гърция там во селото Баница Серско поставивме плоча ваква на Гоце Делчев, каде е утепан от турците. Дури гърците не са си дозволили да я кършат... ама сърбоманите се по-велики кършачи во Македония....

Нормално дека грците нема да ја рушат кога вие со тоа го приосвојувате Гоце а на грците им одговара вашата политика на негирање на македонската нација.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 1:28 pm

Ova ne e, nitu mozhe da bide del od makedonskata politichka scena...Zatoa odi vo Opshti muabeti...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Саб Сеп 24, 2016 1:36 pm

nikos напиша:Нелегално поставените обележја од туѓа држава на територија на Република Македонија се по закон дивоградби и како такви треба да се отстранат. Загрижувачки е што припадници на една армија нелегално поставуваат обележја  на територија на друга држава ама тогаш вие бугарите не кренавте вреве де3ка е повреден суверенитетот на Република Македонија затоа што тоа вие го направивте. Не требаше Миленко да ја отстранува нелегално поставената плоча тоа требаше да го направат званичните институции.

Ако плочата е незаконна македонскиот суд и държава да я махнат.... суверен е държавата на Република Македония. Не е Миленкица Неделкоик!

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 1:38 pm

Не требаше Миленко да ја отстранува нелегално поставената плоча тоа требаше да го направат званичните институции.
Па што напишав јас или не знаеш добро македонски?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Саб Сеп 24, 2016 1:48 pm

nikos напиша:
Не требаше Миленко да ја отстранува нелегално поставената плоча тоа требаше да го направат званичните институции.
Па што напишав јас или не знаеш добро македонски?

званачните или официалните? или не знаеш добро македонски Smile

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Саб Сеп 24, 2016 1:50 pm

Teo напиша:Ova ne e, nitu mozhe da bide del od makedonskata politichka scena...Zatoa odi vo Opshti muabeti...

Баш си е предизборна пропаганда и театър може дури да не я е скършил.... Важното е да стане циркусот

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 1:54 pm

Ne veruvam deka na dpmne-ofcite vo momentov im odgovara konfrontacija so zemja chlenka na EU...Imaat dovolno problemi doma a i dovolno nachini da svrtat vnimanie od kluchnite prashanja...Ne veruvam deka se tolku glupi pa da mislat deka i ovojpat kje im pomine lazhniot patriotizam...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 1:55 pm

Не е тоа лажен патриотизам само што Миленко избрзал требало да се чека званична реакција на властите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 2:01 pm

Site dpnme-ofci se kriminalci i gi zabole za Makedonija i makedoncite...So patriotizmot gi zamajuvaat lekovernite i go koristat kako dimna zavesa pri pljachkosuvanjeto na drzhavata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Саб Сеп 24, 2016 2:03 pm

Teo напиша:Ne veruvam deka na dpmne-ofcite vo momentov im odgovara konfrontacija so zemja chlenka na EU...Imaat dovolno problemi doma a i dovolno nachini da svrtat vnimanie od kluchnite prashanja...Ne veruvam deka se tolku glupi pa da mislat deka i ovojpat kje im pomine lazhniot patriotizam...

Е ДПМНевците се со Сърбия и Русия, Западот и ЕУ ги махнаха од власт и направиа овие избори! Кой мислиш му даде "бомбите" на Заев... западот!

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 2:03 pm

Ама не можеш цела партија да прогласиш за криминалци а и колку што знам досега никој од ВМРО не е осуден за криминал.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 2:09 pm

Cetnik напиша:
Teo напиша:Ne veruvam deka na dpmne-ofcite vo momentov im odgovara konfrontacija so zemja chlenka na EU...Imaat dovolno problemi doma a i dovolno nachini da svrtat vnimanie od kluchnite prashanja...Ne veruvam deka se tolku glupi pa da mislat deka i ovojpat kje im pomine lazhniot patriotizam...

Е ДПМНевците се со Сърбия и Русия, Западот и ЕУ ги махнаха од власт и направиа овие избори! Кой мислиш му даде "бомбите" на Заев... западот!

Dpmne-ofcite se samo so svojot dzheb...A koketiranjata so Rusija se samo pretsmrten grch...I najverojatno dodvoruvanje na Putin da ne gi ekstradira posle begstvoto shto kje sledi po gubenjeto na izborite na 12 dekemvri...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Саб Сеп 24, 2016 2:09 pm

nikos напиша:Ама не можеш цела партија да прогласиш за криминалци а и колку што знам досега никој од ВМРО не е осуден за криминал.

На партия на ВМРОвци нема сръбски знамена, то е како на партия на УЧК да има сръбски знамена.... ова циркус!

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Саб Сеп 24, 2016 2:11 pm

nikos напиша:Ама не можеш цела партија да прогласиш за криминалци а и колку што знам досега никој од ВМРО не е осуден за криминал.

Ne se grizhi tolku, prvite obvinuvanja se pokrenati pa kaj i da e kje stignat do Idrizovo na chelo so svojot pastir...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Нед Сеп 25, 2016 11:22 am

Milenko pokaza deka e vistinski makedonec. taka im treba na bugaristancite koga se pikaat na tuga teritorija.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Нед Сеп 25, 2016 4:53 pm

delmol напиша:Milenko pokaza deka e vistinski makedonec. taka im treba na bugaristancite koga se pikaat na tuga teritorija.

Каде е овой "вистински македонец" во заштита от сърбизацията на Р.Македония? Откога сърбоманията се кажува македонштина? Колко пати он побара правата на македонското малцинство во Трговиште, Буяновац и Прешево? Овие денешни општини во Сърбия беа дел от Македония до 1912г.? Колко пати дури еден збор е кажал за ова?....

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 10:56 am

Во србија македонците ги имаат сите права покрај другото и да изучуваат македонски јазик а во општините каде што се 15% па дури и помалку македонскиот е официјален јазик.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Пон Сеп 26, 2016 2:36 pm

nikos напиша:Во србија македонците ги имаат сите права покрај другото и да изучуваат македонски јазик а во општините каде што се 15% па дури и помалку македонскиот е официјален јазик.

Не е верно! Нема баране на права во општините Търговиште, Буяновац и Прешево. Тие денешни три сръбски општини беа дел от Македония до 1912г. Идва прашането зашто нема ни збор за ниф и македонците там. Колко барания, партии, истерия, вестници има во однос на Пиринска Македония и колко во однос на тези три општини???? Каде е истерията по медиумите? Ами во Бугария се изеснуват како македонци 1500 луге от кои половината се грагяни на Р.Македония.... но во македонските медиуми има 25 години истерия за правата на македонците во Пиринска Македония.... во однос на македонците во Пчиня нема...........
Ето ви го "македонизмот" изграден во корист на Сърбия и сърбизацията.... значи бугарите са врагове заштото не дозволяват сърбомакедонизация во Пиринско, а сърбите кои не дозволяват дури сърбомакедонизация во Търговиште се бракя и приятели?!?

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by хан Ацо on Пон Сеп 26, 2016 3:52 pm

nikos напиша:Нелегално поставените обележја од туѓа држава на територија на Република Македонија се по закон дивоградби и како такви треба да се отстранат. Загрижувачки е што припадници на една армија нелегално поставуваат обележја  на територија на друга држава ама тогаш вие бугарите не кренавте вреве де3ка е повреден суверенитетот на Република Македонија затоа што тоа вие го направивте. Не требаше Миленко да ја отстранува нелегално поставената плоча тоа требаше да го направат званичните институции.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/518833/Albanci-digli-spomenike-teroristima

Дали овој споменик е легално поставен?И зошто слични албански споменици,поставени во прослава на албански терористи не сметаат на македонските патриоти и на најголемоит патриот Миленко?
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by хан Ацо on Пон Сеп 26, 2016 4:39 pm

Има и паметни Македонци:

Да имаше два грама мозок во тоа шизофрената свинска глава, Миленко ќе изградеше споменик на Бугарија а не да руши веќе изграден!

Секој што и мисли арно на својата земја и својот народ, особено ако земјата е без нафта и гас, без дијаманти и злато и друго големо рудно богатство, без клучна стратешка положба како сосед на голема земја или да се наоѓа на пат на голем нафтовод, гасовод или поморски пролаз за нафтени танкери, ако нема нуклеарки или голема популација со која може да поремети цела светска економија ако реши да бојкотира одредени земји и производи, тогаш таа земја и нејзините политичари и јавни личности имаат насушна потреба да соработуваат и да имаат добри односи со своите соседи пред се а потоа и со сите земји народи и племиња што живеат на земјината топка, или плоча, во случајот со Миленко... Секако под услов ако и мислат арно на земјата и ако не се суицидални или садо-мазохисти или тотални луди психопати...

Бугарија не е цвеќе за мирисање, но несакајќи, Бугарија ја спаси Македонија а со тоа и ВМРО ДПМНЕ од целосен колапс. Бугарскиот пасош за околу 100 000 семјества е извор на стабилен и добар приход, збориме за околу 10 000 евра годишно. Десетици илјади шофери на камиони, берачи на грозје по Италија, градежни работници по Словенија, Италија, Белгија, Германија, келнери и таксисти по Англија и Ирска, сезонски работници во Грција по плантажите и хотелите, едноставно со бугарскиот пасош околу една милијарда евра се слева годишно во Македонија!

И за тоа ние на Бугарите треба да им направиме споменик, тие не спасија од целосен колапс! А и ДПМНЕ треба да го иницира поставувањето на тој споменик затоа што со тие пари Грујо се фали 10 години и ги преставува како свој успех а и тие 100 000 работници наместо да му штрајкуваат пред влада сега се натртени по цела ЕУ мачно работат но и одлично заработуваат...

Сите тие 100 000 семејства наместо да се во шатори пред влада сега си реновираат куќи, си купуваат коли, додуше половни, ама трошат гориво, плаќаат патарини, регистрации, давачки, казни за брзо возење и лошо паркирање итн итн, си купуваат мебел, електроника, облека, храна итн итн...

Но овде не се работи за тоа колку е Миленко ретардиран, тоа е веќе заклучено и потврдено. Овде се работи за тоа колку е Грујо ретардиран и кретен што исто така ќе биде уште малце и научно и судски докажано и потврдено на избори! Затоа што ова не е осаменички потфат на Миленко и неговата тајфа, ова е нарачано, организирано и платено а потоа и медиски раширено од Груевски лично!

Нему му требаше ваков спектакл за скренување на вниманието од СЈО, на Грујо сега му треба пак национализам а тоа е старата проверена македонска добитна комбинација - плукај и удри по бугарите, шиптарите и грците а и домашните предавници!

Очекувајте овој период рушење не само на бугарски споменици, туку и џамии, споменици на УЧК, напади со јајца на грчкиот конзулат, блокирање граници итн итн, Грујо ќе проба да се спаси со предизвикување на триста инциденти и срања, Македонија уште еднаш ќе претрпи огромна и непроценлива штета, штета што ако сепак се фати да се мери и анализира ќе достигне сума од над 1 милијарда евра на последици директни и индиректни поради одмаздништвото на Бугарија и Грција кон Македонија поради овие инциденти, валкањето на земјата во светските медиуми како третокласна банана држава, изгубените инвестиции поради сето тоа, успорувањето на интегративните процеси итн итн...

А ако има пак и меѓуетнички инциденти, тоа пак може да резултира и со уште една мини или мега војна која ќе не докрајчи еднаш засекогаш како држава!
Но тоа е тоа, Грујо е голема наказа и штеточина, он е мега канцер, гигантско цунами, неповторлива елементарна непогода, тој и неговата банда се најлошото нешто што и се случило на оваа земја, рамо со рамо со клетите Турци, поделбата на Македонија и фашистичката окупација...

п.с Почитувани Бугари извинете за овој инцидент, не ги укинувајте пасошите за Македонците и продолжете да ја помагате Македонија, еден ден ќе ви се заблагодарие за тоа на вистински начин како што заслужува, треба да останеме пријатели...

http://maktel.mk/News.aspx?id=74656
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 5:23 pm

Cetnik напиша:
nikos напиша:Во србија македонците ги имаат сите права покрај другото и да изучуваат македонски јазик а во општините каде што се 15% па дури и помалку македонскиот е официјален јазик.

Не  е верно! Нема баране на права во општините Търговиште, Буяновац и Прешево. Тие денешни три сръбски општини беа дел от Македония до 1912г. Идва прашането зашто нема ни збор за ниф и македонците там. Колко барания, партии, истерия, вестници има во однос на Пиринска Македония и колко во однос на тези три општини???? Каде е истерията по медиумите? Ами во Бугария се изеснуват како македонци 1500 луге от кои половината се грагяни на Р.Македония.... но во македонските медиуми има 25 години истерия за правата на македонците во Пиринска Македония.... во однос на македонците во Пчиня нема...........
Ето ви го "македонизмот" изграден во корист на Сърбия и сърбизацията.... значи бугарите са врагове заштото не дозволяват сърбомакедонизация во Пиринско, а сърбите кои не дозволяват дури сърбомакедонизация во Търговиште се бракя и приятели?!?

Обично спамирање е тоа, имаш ли докази колку тоа македонци живеат во тие општини? А во бугарија прашањето е зошто ако се само 1500 не им е дозволено да се нарекуваат македонци?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот