OD TVITER

Страна 43 of 44 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44  Next

Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 21, 2017 4:47 pm

Виктор Стевич
@ViktorStevich
Какви ликови сме извадиле последниве 27 години во гејм оф тронс нема такви:
Тодор Петров, Влахов Мицов, Пандов, Јанко, Дардан Венетски, Миленко, Латас, Рашковски, Бонева, Муковски, Бајрам, Филип Петровски, Ефтов, Каракамишева, Шанац, Сотир Костов, Горан Петревски, Бетмен.....


10:50 AM - Dec 21, 2017
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:08 pm

Др Арсланагић
@ArslaJeMeniBog
Ај провинција што дошла у Скопје и што уште тера дјалектен локал патриотизам, ај некако. Ама пензионираниве старешини срби и хрвати од ЈНА што и после 40 годиниуш “не научија македонски”, со нив што?!

11:00 AM - Dec 27, 2017
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:09 pm

i999y
@i999y
Пеери дајте му канцеларија у суд на Ж доста ќенде менде го шетате секој ден

10:26 AM - Dec 27, 2017
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:09 pm

Ѓурѓа
@pilula12
Партијата ги собра милионите, ти си во притвор заради партијата, а таа за тебе собра 1300 денари помош. Каква порака човече!

9:33 AM - Dec 27, 2017
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:10 pm


Baze Lazevski
@BazeLazevski
ЕКСИКО Е НА САШО МИЈАЛКОВ !!!8:51 AM - Dec 27, 2017
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:12 pm

Chlamydia
@Schiffer_PG14
На волку донации и апели се прашувам зошто се' уште плаќаме даноци. И онака не одлучуваме каде се трошат државните пари.

8:18 AM - Dec 27, 2017
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:12 pm


Bisera
@zamislena
го гледав видеото за новата зграда на чифлиганец. и заклучив дека за овие 26 години сме достигнале царување на мафијата како онаа на сицилија, класни разлики како оние во бангладеш, и горка тага како онаа на бедата во централна африка.

8:32 AM - Dec 27, 2017
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:14 pm


Имам девојка@seirdotmk1h
.@VladaMK Колку луѓе треба да умрат пред да прогласите вонредна состојба? 500? 1000? 5000? Која бројка ќе ве задоволи?
7RETWEETS7FAVORITES·Details
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 27, 2017 12:15 pm


Brave_heart@qbraveheartq1h
Доста беше дефокусирање со Ж, Хорхе, Х. Проблемот веќе не е таму. Имаме нов проблем, се вика животот не дојде!
@SDSMakedonija да се вратите во реалноста и да ја оправите државава.Почнете прво од своите редови да ги смените вмровските функционери, па надолу дувлата во институциите

2RETWEETS5FAVORITES·Details
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:36 am


Алчинов@dalcinov1h
#ЖМРО е единствената опозиција која како услов да се врати на работното место во законодавната власт бара извршната власт да се меша во работата на судската власт.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:38 am


Ненад@dete_od_beton2h
Јавен транспорт е цивилизациска придобивка.
Но,во транзициски градови како Скопје,ако се возиш со автобус е симбол на неуспех и сиромаштија.Едноставно-срамота е.Матрицата кај пост-социјалистичките народи е да ‘уживаат’ во придобивките на капитализмот,како што е кола (чак и стара)
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:42 am

avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:43 am

Rubin Jovanoski@rubinbt11h
БРЕЈКИНГ ЊУЗ: владата ги активира итните мерки за загадувањето.
Од утре бесплатни автобуси!

*никој не се откажува од колата, ние шо си се со автобус си продолжуваме, само сега пензионери се возат секој ден бесплатно наместо 2 пати неделно.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:45 am


McCoy@bavarecot3h
Фирoмецoт знaе дa јaде гoмнa пo сoцијaлни мрежи зa зaгaденoстa, дa пљукa пo влaдaтa кaкo не превземa ништo a при првaтa меркa им дaвaaт бесплaтен превoз вo јсп и пaк oдaт сo кoлa.
И зaгaден вoздух мнoгу ви е штo дишете!
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:46 am


Виктор Стевич@viktorstevich23h
А кој да биде по владините одбори, ако не Васиљ? Некој што седел дома и политика не го интересирало? Ај па ако не Бетмен Велит да го стават по одборите.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 28, 2017 11:50 am


Man@goran_man2h
Колку градоначалници денес дојдоа со бус? Коце кога воведе бесплатен превоз ради загадувањето го користеше. Добро шоферот негов дојде со кола, ама барем он се качи во бус. Овие денес камо!?
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by delta on Чет Дек 28, 2017 11:06 pm

polikl;iniko toa cekase./,/?<>da stane nov janko milenko i mirka zaedno,..,/,/
avatar
delta

Број на мислења : 327
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by osa on Вто Јан 02, 2018 11:47 pm

EmptyPersona


@darkhour_seeker
3h3 hours ago
More
Не ги бркале жмровците..
Море секој ден саботажи ви прават и народот се нервира ало!!
Свестете се!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12949
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Јан 10, 2018 12:49 am

Шерлоче@mikee77mike2h
Уште ШИТЕЛ постои како телевизија? Таа што 11години креираше лажна слика за све.
3RETWEETS6FAVORITES


jas da prasham javno :koj e sega na vlast

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12949
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Јан 17, 2018 6:33 pm

Виктор Стевич
@ViktorStevich
Па на "Сарма" од Сител, жена му била малтретирана од Ѕинго мал, тоа слушнавме во бомбите и не била она единствена, Ѕинго мал и Латас душата им ја ваделе на згодни млади новинарки - перверсни гадови маму им е..м#СегаКажувам
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Јан 17, 2018 6:34 pm

ОмајФАЌИНгад!
@0majgad
Многу сте загрижени ко за луѓе што живеат убаво ради успехот на родителите во транзицијата

11:51 AM - Jan 17, 2018
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Јан 17, 2018 6:35 pm

На Дедо Најпаметниот
@i_najubaviot
Повеќе верувам дека постои Дедо Мраз отколку дека постои правда во Македонија.

11:48 AM - Jan 17, 2018
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Јан 17, 2018 6:36 pm


Дуле СавичⓇ
@Shushmula
Бедни сте со спрдачењето на #СегаКажувам. Да се запраша човек дали некогаш сте почувствувале мајчинска љубов. И да, токму таа ваша мајка сигурно има што да каже за тоа. Прашајте ја пред да се глупирате како јебани имбецили и да исмевате нечии трауми.

10:48 AM - Jan 17, 2018
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Јан 17, 2018 6:39 pm

Mindрluмbеr
@mindplumber
Странците пресметале дека на 4-члено семејство во Скопје месечно му требаат 80.000 ден.
А не знаат дека просечната плата е 23.000, и ја потценуваат моќта на манџите од грав, компир, зелка, грашок и боранија без месо


8:30 AM - Jan 17, 2018
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Јан 24, 2018 8:28 pm

Иван‏
@IMenkinoski
Follow Follow @IMenkinoski
More
не бе, дали тоа некој препосветен фиромски криптовоин се презаангажирал и го хакнал бинг да преведува бјрм од грчки во MACEDONIA СО ГОЛЕМИ БУКВИ?! a for effort, private.

avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 43 of 44 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот