OD TVITER

Страна 2 of 44 Previous  1, 2, 3 ... 23 ... 44  Next

Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Вто 9 Aвг - 22:08

Д Зоро @The__Zorro
Толку слепци и потрчковци има во државава, Грујо да сече лента на поплавиве они ќе аплаудираат и ќе пијат од водата, дотаму е дојдено
6:23 PM - 9 Aug 2016

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Вто 9 Aвг - 22:08

Man @Goran_Man
Грујо лагано го остави Коце да се расправа со луѓе од Сингелич на кои им е дојде преку глава од парадирање. Малце фалеше да го истресат.
6:20 PM - 9 Aug 2016

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Вто 9 Aвг - 22:10

Џото @Giotto_mkd
FAQ FOR VMRO:
-нели им е срам?
-не им е

-можат ли пониско од ова?
-да

8:26 PM - 9 Aug 2016

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Вто 9 Aвг - 22:11

42 @forty_tw0
Пријателски совет до компании кои донираат: донесете ги пратките кај Веро, во спротивно има ризик тие да бидат поделени СЕЛЕКТИВНО.#поплава
8:41 PM - 9 Aug 2016

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Сре 10 Aвг - 12:21Парго
‏@parg0
@mei_botata @mindplumber За тоа време, зад камерите...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Сре 10 Aвг - 12:22

PlasticFantastic
‏@snowgirly2
Целата македонската мизерија во една слика.#поплава


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Сре 10 Aвг - 12:25

Алчинов ‏@DAlcinov 57m57 minutes ago
Клетата Европа праќа пари. Клетите соседи праќаат пари и помош. Стварно сите не' мразат и сакаат да ја растурат Македонија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Сре 10 Aвг - 12:27


Поцков@gpockov43m
500.000 евра помош од Австрија.
100.000 евра помош од Албанија.
Тимови од Бугарија, Србија како помош.
Македонија - власт шетачи по улици

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Сре 10 Aвг - 12:28


Бледолики Џентлмен@premnogulichno1h
Другар од Ченто ми рече дека има луѓе од ВМРО што доаѓаат со празни кутии што изгледаат ко пакети само за да се фотнат пред потопените куќи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Сре 10 Aвг - 12:29


ТвитеротНаАнаФранк@box_kiki1h
"Ваква несреќа се случува еднаш во 1000 години"
Ако мислевте на #Ж потполно се сложувам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Сре 10 Aвг - 12:31


Yanе Urbanov@mindinmotionmkd49m
Другарка што работи во УМХР ми кажа дека знаеле за невремето, но од штаб наредиле да не се известат граѓаните.
#полоаваеднаквост #другар

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Сре 10 Aвг - 19:52

Ѓаволот
‏@Gjavolot
#Кожувчанка истовара само кај штабови на ВМРО-ДПМНЕ. Сликано во с. Стајковци десно од школото. #Поплава


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Чет 11 Aвг - 18:30

Baze Lazevski @BazeLazevski
Само во МАКЕДОНИЈА цело одделение од здравството може да оди на КОЛЕКТИВЕН ОДМОР !!
ВМРО на челад да ви се врати !!!

9:27 AM - 11 Aug 2016 · Ellomeno, Greece, Greece


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Чет 11 Aвг - 18:31

Borjan Jovanovski @BorjanJovanovsk
ако прашам што се случи со милионите садници засадени за денот на дрвото дали сум комуњара, сороспија,платеник и се по список!?
9:01 AM - 11 Aug 2016

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Чет 11 Aвг - 18:33

LjTrajanovska
‏@LjTrajanovska
Патронажни сестри од цела Македонија се собрани во Ченто и не ги пуштаат на терен, додека не дојде Министерот да го снимат со нив.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пет 12 Aвг - 19:01

ДПМНЕ настрадало во поплави?!?!?!?!?!?!?! Па Пандов и останатите дпмне-овци ќе го спасуваат?!?!?!?!?!

Јане Стефанов
‏@StefanovJane
ВМРО ДПМНЕ е најпогодена од неодамнешните поплави затоа парите за донации треба да се уплаќаат на нејзина сметка.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пет 12 Aвг - 19:18

За овој збориме.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пет 12 Aвг - 21:38

Волонтерите од терен...Народецот наш си ја покажува вредноста...
Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пет 12 Aвг - 21:41

Purp @JustPurpling
Коа ќе заврши кризата со поплави и сите ќе бидат спасени, идете да ги сликате погодените коа сечат дрва на планината и фрлаат шут у каналите
6:24 PM - 12 Aug 2016 · Chandler, AZ, United States

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пет 12 Aвг - 21:56


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by osa on Вто 16 Aвг - 17:13

ajde malku da se nasmeeme ...bravo za tviterdziite ,mnogu se jaki ...

Ја гледам фоткава од стручниов комитет за справување со кризава. Тие заедно тегла корнишони не можат да отворат, а не со ова да се справат.

Емилито Retweeted
Никола Димитров ‏@NDimitrovMK Aug 7
Водата не можете да ја убедите дека каналите се проточни и дека атмосферската канализација е во ред. Водата не гледа телевизија ...
210 retweets 312 likes


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12459
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by osa on Вто 16 Aвг - 17:15

Емилито Retweeted
Idi Amin Dada ‏@Shushmula Aug 7
Душевната болка на #Ж чинеше 50.000 ЕУР.
Уништен живот за едно цело семејство чини 3000 ЕУР.

Браво Македонијо!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12459
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by osa on Вто 16 Aвг - 17:16

Емилито ‏@EmilitoAtanez Aug 15
Иванов ја отворил 7мата школа за млади лидери.Можеме да кажеме што сакаме за него но мора да признаеме дека е единствен фикус кој има школа!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12459
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by osa on Вто 16 Aвг - 17:16

Емилито ‏@EmilitoAtanez Aug 15
Да се надеваме само дека децава што одат на школа за лидерство кај Иванов некогаш нема да има потреба да ја водат земјата некаде.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12459
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by osa on Вто 16 Aвг - 17:18


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12459
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OD TVITER

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 44 Previous  1, 2, 3 ... 23 ... 44  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот