OD TVITER

Страна 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Вто Дек 13, 2016 7:32 pm

Емилито @EmilitoAtanez
Ауууу Ѓорчев ќе се расплаче чоече. Ја обвини опозицијата за фалсификат а секој член на ИО е од државна администрација. На која дрога си бе?
4:17 PM - 13 Dec 2016 · Republic of Serbia
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:47 pm

EmptyPersona
‏@darkhour_seeker
Спонтано се собравме пред ДИК....

OD TVITER - Page 12 CzqHC45XEAAvZdy
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:48 pm

Медо @MedoDimoski
Замислете ДИК ги прифати приговорите и наместо 460.000, само 430.000 македонци поддржале криминалци, кој резил ќе биде тоа!
8:27 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:48 pm

бојан @b0stan
отка це врате дома премрзнат од протесот пред дик, ци пуште звезде гранда / планета бг и че продуже да а бране македонија.
too harsh?

6:10 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:49 pm

Влатко Васиљ @VlatkoVasilj
Овие за денес во 4 се спремаа, се оштреа, се палеа, тргнаа со автобуси, Македонија ќе ја бранат!!

ДИК закажа прес за утре! Smile))))))

5:02 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:49 pm

Poison Ivy @Hedera_Genus
антонио милошоски - пратеник, нотар, жена, мајка, краљица
6:45 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:49 pm

Канта Сирење @SuperExtraBonus
"УЈП ја објави новата листа на должници". Вика се Телефонски Именик на Република Македонија.
7:06 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:50 pm

Јана @janagochevska
Продавам транспарент "Нема правда, нема мир" за пред ДИК. Користен, но во добра состојба. RT pls
3:49 PM - 14 Dec 2016 · Former Yugoslav Republic of Macedonia
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:51 pm

Сеир. Дот. Мк. @seirdotmk
- Дечиња што учевте денес на училиште?
- Како се носи крстот на политичкиот опонент#МКОбразование
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:51 pm

Ана Ресана @AnaFiljana
Св. Избори - трет ден патерица.
6:37 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:51 pm

Slobodan Jakoski @FlavrSavr
Хах, каков заеб, тргнаа накај Скопје, ама седницата ДИК ја презакажеле за утре. Кој ќе цепа сеа до Велес рикверц...
4:58 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:52 pm

В!Дана Бошкова @VidanaDeSign
Како јас го сфатив инспекторатот учителката може да сними и порно за youtube само да е надвор од воспитно образовна установа.
7:05 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:52 pm

Сплинтер @sinisa_goliOtok
Во вестите на Телма:
- Зошто сте тука пред ДИК?
- Еми од кај да зна ја, не викнаја.

Еми то е то.

6:43 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:53 pm

Сплинтер @sinisa_goliOtok
Добро е ова што Миленко ги повикува луѓето на протести док неговите деца се на сигурно во Америка.
4:35 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:53 pm

Сплинтер @sinisa_goliOtok
ДИК ја закажа седницата за утре
Ајде сеа автобусите и сите дома, утре пак да дојдете на -8 степени.

5:01 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:53 pm

Тошо @toshovski
СДСМ сака да му земе пратеник на ДУИ. ВМРО од патриотски причини ќе протестира
6:00 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:55 pm

Емилито @EmilitoAtanez
По 10 години контра протести ВМРОвци вечер ќе излезат на протест.
Честитки.

5:25 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:56 pm

Центарец @DoktorotStark
Дали се толкави тролови од ДИК, што ја презакажаа седницата, откако тргнаа овие „патриотиве“ кон Скопје? Цареви.
5:00 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 8:57 pm

Шерлоче 4✊ @Mikee77Mike
Грујо ќе иде ли пред дик како што доаѓаше Заев со нас на протестите?
4:06 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 10:42 pm

Биби @The_BB_
- Шефе, што да пишам во соопштениево?
- ДПМНЕ ја повикува ДИК да не подлегнува под притисоците!
- Нели ние притискаме?
- Пиши: Уа, сороспии!

9:40 PM - 14 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 5:53 pm


Borjan Jovanovski
‏@BorjanJovanovsk
Нешто ми е нејасно..Заев сака федерализација а ДУИ и ДПА се против!?
Teo
Teo

Број на мислења : 4632
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 5:54 pm


EmptyPersona
‏@darkhour_seeker

OD TVITER - Page 12 CzuXyBtWEAQtl0o
Teo
Teo

Број на мислења : 4632
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 9:11 pm

Ѓурѓа
‏@pilula12

OD TVITER - Page 12 CzvXd1lWQAAmXCw
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 9:12 pm

Биби @The_BB_
Силванева Бонева побара 5 минути пауза. Уште ја нема. Изгледа тркнала до Струмица, да набилда патни трошоци.
8:17 PM - 15 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 9:13 pm

НиколаСтрез @NikolaStrez
Поднесуваш приговор во ДИК дека не може да има брзина поголема од брзината на светлината

ДИК го одбива приговорот

Лааапааај си тајм травел

6:27 PM - 15 Dec 2016
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 12 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот