NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by defo on Пон Окт 10, 2016 7:39 pm

nikos напиша:Јаснотијата на работите произлегува пред се од сивите клетки што некој повеке а некој помалку ги носи во глава и ги употребува за различни цели покрај другото и за упловување во длабоките утопистички води не водејки сметка за народецот наш чија прва помисла кога наутро ке се испили од кревет се врти околу комшијата и тоа да му умре козата па така кога ти така млад и зелен ке се сетиш дека тепањето на твоите за стартна позиција е длабоко навлезено во финална фаза ке се запрашаш каде со сите тие кои сега викаат ура а потоа ке сакаат тоа и да го материјализираат под мотото и тие така правеа ајде сега и ние па изговарајки се со познатата комунистичка максима најверојатно сега ке ги наречете авторитаристички профитери па со чиста совест и во народно име како и во името на Јустиција која нели под притисокот на вашето стампедо ке биде поправична и вагата ке ја навали на ваша страна ке му го расплачете мамето на останатата половина од македонскиот народ кој бил во погрешно време на погрешно место и погрешна страна и страданијата нивни ке им ги ставите на совест и на товар на истите кои ке ги осетат на своја кожа што е веке видено и применето на овие наши простори маченички а утешение грешним ке биде дека тие живееле на туга сметка иако некомпетентни па сега е ред на другата половина од тие што следат секакви и никакви а и според свое сопствено мислење се покомпетентни за место на државните јасли да живее а на остатокот кои не сакале рогови опашка и звонец па да ги водат на пасење пастири и црпнати убаво ке му биде и со бугарски пасоши во тугина од каде најпатриотски би требало да ја полнат народната каса за да може јаслите да бидат секогаш полни.


Според тебе, што да седам дома, по папучи и да чекам животот да ми потоне, како на оние од '90, јадни душички, кои од луѓе со кренати глави, од градители им ги свиткаа кичмите..го фрлија во мизерија за каква не сонувале.........Сега што да дозволам и мојата генерација и јас да завршам како нив...не бе батко ќе се борам, така животот има смисла....во странство да сакам да одам ама како инжињер, не како азилант, и да без бугарски пасош......дотогаш ќе сум овде.......и ќе се борам, само така се оди напред во животот....
@mindplumber напиша:Ај, прајте се паметни... Груевски и Заев не се исти, ниту слични
Секој политичар има недостатоци, ама првиов е мафијаш

Интересен твит, кој одговара многу прашања, зошто утре да сме на протест.defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by osa on Вто Окт 11, 2016 3:28 am

tochno taka defo ,ima mnogu prichini zoshto treba da sme utre na marshot ....nesmee da si dozvolime ovaa FALSIFIKAT VLAST da pomine nekazneta ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by luxor on Вто Окт 11, 2016 8:43 pm

Bevte li na marsot luge, vidovte li kolku narod bevme? Ke go rasturime Grujo vo dekemvri.
luxor
luxor

Број на мислења : 4152
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by defo on Вто Окт 11, 2016 9:53 pm

Бев, и имаше..ми го врати оптимизмот, ова денес.....Али сеуште проблем се прангите за кои погоре пишувавме, вработувањата, стравот дека некој ќе биде отпуштен, уцените се во игра. Па ќе видиме...

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:23 pm

Еве и неколку слики. Инаку според Гласот на Америка на маршот имало над 15 илјади луѓе.

http://mk.voanews.com/a/3545728.html

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:23 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:23 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:24 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:24 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:24 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:24 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:25 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:25 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:25 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:25 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:25 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:26 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:26 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:27 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:27 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:27 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:27 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:27 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:28 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин on Вто Окт 11, 2016 10:28 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот