СЈО истраги

Страна 14 of 19 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пет Jул 19, 2019 10:03 pm

Sluchajot Azmanov beshe javno objaven od samiot biznismen. Site mediumi ne samo Gero pishuvaa i izvestija za obvinuvanuata na Azmanov.
Teo
Teo

Број на мислења : 4633
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Пет Jул 19, 2019 10:14 pm

Си се обидел јавното обвинување на Азманов да му го припишеш на Геровски и со тоа да докажуваш дека обвинителството почнало да работи дури откако Заев пријавил. Дури и да е така тоа е само доказ дека целата машинерија на дпмне-оФците лаже и Заев никако не е поврзан со рекетарите.

И тоа дека бугарските тајни служби снимале докаџи е лага од вашиот центар за лаги и манипулации.
luxor
luxor

Број на мислења : 5024
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Jул 19, 2019 10:16 pm

Да, но гласот не допре до обвинителството и немаше никаква истрага. А гласот на Заев го слушнале веднаш и по наводна негова усмена кривична пријава почнала истрага за случајот на Орце Камчев. За Азманов ни премиерот не дал кривична пријава. Бојко Борисов се фали дека тоа е негова заслуга и заслуга на тајните служби на Бугарија кои обезбедиле докази, па притиснале преку ЕУ.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Пет Jул 19, 2019 10:20 pm

Не знаеш дали се водела или не истрага за обвиненијата на Азманов. И лажеш, или тебе те излажале дека Борисов некаде се фалел за такво нешто.
luxor
luxor

Број на мислења : 5024
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пон Jул 22, 2019 2:06 pm

Сепак некои работи остануваат нејасни. Како тоа Зоран Заев ги знаел резултатите од предистражните дејства, па го смени Александар Кирацовски од местото генерален секретар на СДСМ. Нејасно е и дали советот на јавни обвинители ќе превземе мерки против Вилма Русковска затоа што нема превземено ПИ мерки *прислушување) против Катица Јанева туку дозволи да има два месеца за да го изгуби едниот телефон. Зошто губењето не го пријавила кога веројатно на телефонот имало службени тајни, а не се знае во чии раце е. Практично и сега нема никакви мерки кон специјалната Катица. Не се знае ниту зошто Русковска не заминала во Шутка на повик од Орце Канчев и воопшто не го сослушала ниту кога подоцна беше во домашен притвор со образложение дека тоа ќе го направила откако ќе излезе на слобода. Што ако беше осуден од притвор. Ќе чекаше ли да му заврши казната. Зошто обвинителството нема никакво дејство во допрен глас туку чекало на пријава, да не кажам наредба што и кого да гони, од Зоран Заев. Дали можеби Заев се налутил кога дознал колку земаат рекетарите за себе без да пријават на злосторничкото здружение? Како не му беше срам во едно демократско општество извршната власт, премиерот, да се обидува, се надевам безуспешно, да наметне јавен обвинител. Дали се работи за подобност, порано наречена морално политичка, да не кажам партиска. А партиите се најчесто во сопственост на едно лице.
И може да се постават уште многу прашања во врска со недоветното однесување на многумина во однос на мамутскиот скандал во врска со актуелната власт и судството. Во делот на општеството што е под директна команда на евроатлантската меѓународна банда.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Пон Jул 22, 2019 3:28 pm

Не бе, како нејасни. Сега обвинителството на барање на вашиот оФчар Жмицко ќе почне да ве информира вас дпмне-оФците на дневна база.
luxor
luxor

Број на мислења : 5024
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пон Jул 22, 2019 9:59 pm

Јасно е дека Боки 13 и Зоки Кичеец не можеле сами да завршат било каква работа или да му наштетат на Камчев и другите рекетирани. Тие се само посредници меѓу бизнисмените и некој друг. Дали е тоа Катица Јанева или некој на повисока позиција од неа треба да утврди истрагата.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пон Jул 22, 2019 10:08 pm

Normalno deka treba da se pronajde onoj koj stoel zad ovie dvajcata. I da se smesti na dolg prestoj vo Idrizovo, koj i da e zaedno so site vmeshani bez iskluchok.
Teo
Teo

Број на мислења : 4633
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Пон Jул 22, 2019 11:45 pm

Некои интересни нови моменти се јавуваат. Прво Сашо Тасевски го обвини Геро дека е платеник на Камчев.Скопје1.мк
КОМЕНТАРИ

Тасевски до Геровски: Остај ги Кики и Фрики, како е Орце, му се врати апетитот?
ByСкопје1.мкPosted on July 21, 2019


Новинарот Бранко Героски најави дека во понеделник ќе открие кои се Кики и Фрики, фиктивните ликови од неговите последни колумни во кои Коки беше Бојан Јовановски, а Зоки беше Зоран Милески Кичеец.


По ова следуваше коментар од актерот Сашо Тесевски објавен на социјалните мрежи.

„Во понеделник Геро ќе ни каже кои се Кики и Фрики. Не мора да ни каже. Светци знаеме дека не се. Геро остај ги Кики и Фрики, кажи Оркица како е? Му се врати апетитот? Мудрува за цената на слободата? Тура рака у џеб? До кај ја тура? До лакт или до рамо? Сите сте вие исти. За пари роденото дете ќе си го продадете. Нема дрес што не би го облекле, за добра цена. Бардов(Ц)и на новинарството слуги на Светото Тројство – Власт, Медиуми и Бизнис олигархија“, пишува Тасевски.

https://skopje1.mk/archives/54938
luxor
luxor

Број на мислења : 5024
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Пон Jул 22, 2019 11:50 pm

За потоа да дојде обвинувањето од Борче Трајковски.

МЕГА БОМБА НА КОЛУМНИСТОТ НА ПЛУСИНФО, БОКИ БУРГИЈА : ГЕРО ЗЕМАЛ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА ОД ОРЦЕ КАМЧЕВ ЗА ХАРАНГА-КОЛУМНИТЕ ПРОТИВ ЗАЕВ И СЈО?!?!

Некст левел – Еве го Илинден, тик так, тик так…

Другарче, твојата приказна не е завршена. Најпријателски те советувам пред да почнеш да ги објавуваш твоите “бомби“ за новите езоповски јунаци во твојата вистинска приказна, причекај го Илинден, или 2 август 2019 година, 20 часот, овде, во Македонија.

Имам дојава дека на Јујтуб каналот ќе биде објавено видео, на кое се гледа и се слуша, како земаш 75 илјади евра, (прва рата), за да ја водиш оваа кампања против СЈО и власта, па и денес, во последнава колумна, без да го испочитуваш ветеното на твоите читатели, да ги разоткриеш политичките езоповски јунаци од серијалот први езоповски “бомби“, не заради тоа што сите знаеме кои се, туку, заради тоа дека ти ја имаш обврската и јавната одговорност директно да ги именуваш, и по цена да се соочиш со тужби за клевета, затоа што вети, а излажа. И смеам ли да се прашам – Кога, бе, ти, другарче, ја зборуваш вистината?

Тогаш кога си го штитиш газот со езоповски јунаци, а вистинити приказни, или кога ветуваш, па се повлекуваш, а? Никогаш, бе, другарче. Ти си една најобична интересџиска јајара, коркач пар екселанс, кој, продолжува со директна закана кон премиерот, за прием во неговиот кабинет.

Еј другарче, бараш да се сретнеш со Премиерот. За што? За да разговараш со него, и на истиот начин како што тој разговараше за бомбите со Груевски, да му понудиш дил? За тоа ли, бе, другарче? Да му порачаш да си замнине, или да се соочи со твоите нови езоповски бомби, или да ти ги исполни барањата, да ги заштити твоите финансиски ментори?

Епа не си во истата позиција, бе, другарче. Причекај го Илинден 2019 – 20 ч. и биди овде, ене го каде е, и ќе се видиш, и ќе те видат, и ќе те дознаат. Или, еве јавно ти нудам шанса, ти порачувам да побараш средба со имателот на таа снимка, знаеш кој е, еден познат јунак од твоите прикаски, и договорете се, па потоа барај средба со премиерот.

Јавното обвинителство сеуште не е информирано за овој твој “професионален“ ангажман, без гајле другарче“ Искористи ја шансата.

Фејсбук статус на Боки Бургија

http://narodenglas.com/%d0%bc%d0%b5%d0%b3%d0%b0-%d0%b1%d0%be%d0%bc%d0%b1%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bb%d1%83%d0%bc%d0%bd%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%bb%d1%83%d1%81%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%be/
luxor
luxor

Број на мислења : 5024
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by TRAJCHE on Вто Jул 23, 2019 1:25 pm

Премиерот Заев во интервју за БГНЕС.

Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев, кој е под истрага.

https://m.mkd.mk/makedonija/politika/zaev-borisov-ne-baral-zashtita-za-kamchev-ne-bi-si-dozvoli-takvo-neshto
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 332
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by OPOZICIONER on Вто Jул 23, 2019 1:29 pm

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 553
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Вто Jул 23, 2019 7:02 pm

Ако добро ја разбрав Катица Јанева денес, Боки 13 ја злоупотребил, да не кажам ја силувал, но некој во оваа недела и направил хименопластика и таа и покрај силувањето и двете деца повторно е невина. Ни збор за лагата дека вториот телефон наводно е загубен во Белград, а бил кај сестрата на девојката на нејзиниот син (да речам снашката е вработена во СЈО). Наводно е подарен, а во моментов не се знае дали подарокот е лична сопственост на Јанева или сопственост на СЈО. Денес прв пат Катица пред новинарите се појави сама без придружба, го прочита соопштението што можеби и го напишал некој друг и си замина. Избега од прашањата.
Ако истрагата покаже дека нема друг инволвиран во рекетот освен Боки и Зоки веројатно ќе има нова истрага по смена на власта. Далеку од разумот е некој на слепо да им плаќал милиони без никаква гаранција дека ќе добијат противуслуга, ниту дека никој не ги делел парите со нив. На пример во финансирање на предизборната кампања. Да потсетам дека 1ТВ иако задоцни со понудата доби право да емитува предизборна пропаганда на претседателските избори.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Вто Jул 23, 2019 8:09 pm

Додека истрагата не заврши ова твоебо е тресење зелени.
luxor
luxor

Број на мислења : 5024
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by SHARENI on Сре Jул 24, 2019 12:54 pm

Azmanov mu se izvini na Kiracoski. Sega tvrdi deja treto lice mu kazalo.

Пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски, го прифати извинувањето на бизнисменот Зоран Азманов, кој изјави претходно дека Кирацовски нарачувал текстови против него во еден медиум. Азманов рече дека бил погрешно информиран и дека од трето лице дознал за наводното влијание на Кирацовски во медиумот.

https://www.libertas.mk/kiraczovski-go-prifati-svetliot-primer-na-doblesno-izvinuva%D1%9Aena-azmanov/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 403
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Сре Jул 24, 2019 2:51 pm

Честитки за премиерот Заев за начинот на кој му покажа на "чесниот и непоткуплив" Геро што е чесност, непоткуплибост и интегритет. Секоја чест премиере.

СЈО истраги - Page 14 IMG-20190724-144712-495

Новинарот Героски побара средба со мене, уште еднаш во духот на тоа што го кажав, има истражни органи, треба да оди таму да пријави. Сите документи ред е да оди да ги пријави во институциите. Јас не сум истражител, нема што кај мене, јас сум отворен и пијам кафе со секого, но на оваа тема нема што да разговара со мене, има органи каде што треба да пријави – рече Заев.

https://fokus.mk/zaev-mu-poracha-na-geroski-da-se-obrati-vo-institutsiite-nema-shto-da-razgovara-so-mene/
luxor
luxor

Број на мислења : 5024
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Bosonoga on Пет Jул 26, 2019 11:38 am

Kakov samar popija, mora mnogu da gi boli crepovite.

Рикер до ВМРО ДПМНЕ: Времето на политички игри заврши
Времето на политички игри заврши, и опозицијата ќе мора да биде конструктивна кога станува збор за донесување на законот за СЈО, порача вршителот на должност помошникот државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер, на денешната прес конференција со премиерот Зоран Заев. Тој рече дека САД сака да разговара со сите политички партии во Македонија, но мора да види разумни напори кои треба да ја однесат земјата до почеток на преговори со ЕУ. Усвојувањето на законот за ЈО значи дека ЕУ наесен ќе ги отвори пристапните преговори за членство, порача Рикер, со што на граѓаните ќе им се отвори една поблескава иднина.

https://telma.com.mk/riker-do-vmro-dpmne-vremeto-na-politichki-igri-zavrshi/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 733
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Jул 26, 2019 3:23 pm

Сакаш ли да кажеш дека Рикер е претставник на окупаторот во Македонија, па како окупирана земја сме под диктатура. Чуму опозиција ако МОРА да го прави тоа што диктаторот ќе го нарача. Во демократија ништо не мора, а се е можно.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пет Jул 26, 2019 3:54 pm

Ochekuvam dpsmne da go blokira i ne glasa za zakonot za JO so koj se reshava statusot na SJO. Dokolku sepak glasate togash kje imame sigurni dokazi za kompletnoto vashe predavstvo kon Makedonija i makedoncite. I toa kje bide krajot na kposm-dpsmne. Zoshto bilo koj bi glasal predavnici i poslushnici na kako shto velish ti okupatorot koj stoi zad promenata na imeto i istorijata.
Teo
Teo

Број на мислења : 4633
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Пет Jул 26, 2019 4:26 pm

А знае ли Трамп? Сега кога Жмицко ќе му јави ќе си го однесе Рикер. 😂😂😂
luxor
luxor

Број на мислења : 5024
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Jул 26, 2019 5:35 pm

Не знаев дека Заев си го викате нагалено Жмицко. Не знам ниту дали знае Трамп, но сигурен сум дека нема таква одлука на Конгресот или Сенатот. Во секој случај колку што знам не беше услов СЈО ниту за влез во НАТО, ниту за почеток на преговорите со ЕУ. Значи ли ова дека евроатланската меѓународна банда повторно се заебава со Македонија и откако ќе ги исполниме условите што ги бараат измислуваат нови. Но можам да разберам зошто т.н. северџани се радуваат кога некој странец се заебава со Македонија и кога е т.н. Северна.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пет Jул 26, 2019 5:49 pm

Ne begaj od vistinata, ako glasate za zakonot e dokaz deka ste stranski platenici i ve komanduvaat od nadvor. Sto znachi i deka lazhete za raskinuvanje na fogovorite so bugarite i grcite. Nikomu ne mu trebaat na vlast lazhni patrioti kako vas od fpsmne.
Teo
Teo

Број на мислења : 4633
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Jул 26, 2019 5:58 pm

Ако и ВМРО лаже ќе го загуби мојот глас и гласовите на многу Македонци. Тоа не е спорно. Во секој случај наместо сите сили да се вложат во корупција од минатото што не може да се повтори, а скоро и да нема борба против актуелната корупција, на пример купувањето на гласови во Собранието за промена на Уставот и вчерашната закана на Заев дека на ист начин ќе се изгласа и законот за СЈО, е многу чудна борба против наводна корупција.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пет Jул 26, 2019 6:10 pm

Lazhat bre, eve Belorusija prakja protestna nota, duri i tie se zgrozeni od lazhlivcite od dpsmne. Pa neli javno ti kazhaa deka dogovorite se zavrshena rabota i kje gi pochituvaat.
Teo
Teo

Број на мислења : 4633
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by osa on Саб Jул 27, 2019 2:56 pm

[size=30]ФАТИМЕ ФЕТАИ КОНТРА КАТИЦА ЈАНЕВА, НЕ ДАВА ПАСОШ ЗА ЛЕКУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО, МИЈАЛКОВ СЕ НАДЕВА СУДОТ ДЕКА ЌЕ МУ ГО ВРАТИ[/size]


 6.477

27 јули 2019
Скопје, (САКАМДАКАЖАМ.МК)
СЈО истраги - Page 14 Fetai_mijalkov_janevaОбвинителката Фетаи не дала одобрение да му се врати пасошот на осудениот Мијалков, за разлика од Јанева која без знаење на обвинителката Стефанова во „Империја“ им ги врати пасошите на Орце Камчев и други осомничени. (Фото: СДК.МК)

По пауза од 9 месеци, осудениот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков, кој е обвинет во уште два предмет на СЈО, си го побарал пасошот кој му е во Основниот суд Скопје 1. Обвинителката Фатиме Фетаи не дала одобрение, за разлика од Катица Јанева која без знаење на обвинителката Лиле Стефанова во „Империја“ им ги врати пасошите на Орце Камчев и други осомничени. Судот ќе одлучува од понеделник.

Мијалков е осуден на три години затвор по обвинение за „Тврдина 2“, кое го застапуваше Фетаи. Пасошот му е одземен на барање на Фетаи, како мерка за обезбедување присуство додека трае жалбената постапка.
Од неговите адвокати дознаваме дека Мијалков бил револтиран, бидејќи од истата причина, желудочни киселини и консултации за операција, СЈО му го вратило пасошот на осомничениот газда на „Пелистерка“ Цветан Панделески.


СЈО истраги - Page 14 Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=31&loc=https%3A%2F%2Fsdk.mk%2Findex
[size]
Јанева без прашање на обвинителката Стефанова дала одобрение времено (до ноември) им им бидат вратени пасошите на Камчев за едукација, на Панделески за лекување во странство на желудникот, и на други осомничени.
На 3 јуни, обвинителите на СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК изјавија дека на телевизија го виделе Камчев во публика и на подиумот на ракометниот меч Вардар-Веспрем во Келн на 2 јуни, и така разбрале оти Камчев може да патува во странство. Јавноста уште негодува за таа постапка на Јанева.

[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14817
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 14 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 19 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот