СЈО истраги

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Чет Окт 12, 2017 6:20 pm

Веста ја има ОВДЕ. Но тоа не кажува ништо освен дека е извршено уништување на некои документи и дека сега некои членови на комисијата тврдат дека не знаат што потпишале. Дали навистина несвесно потпишале тогаш или сега даваат лажни изјави под притисок на СЈО и другите органи на присила на режимот ќе видиме понатаму во текот на судењето.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by defo on Сре Окт 18, 2017 11:14 pm

Уапсени бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски
Тие двајцата се обвинети во предметите „Таргет“ и „Тврдина“, кои се однесуваат на незаконското следење на комуникациите на илјадници граѓани преку злоупотреба на системите за следење во МВР и за физичко уништување на дел од опремата со која било сторено кривичното дело.


Ќе си лежат, по пропис и ред!!!

defo

Број на мислења : 1948
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Нед Окт 22, 2017 4:07 pm

Имаме и обвинет за барање поткуп кој повеќе од една година бега од судењето, во меѓувреме успеа да стане и премиер и да го смени обвинителот што го гонеше.
Не знам дали воопшто ќе се истражува во Македонија дали странски држави финансирале соборување на македонската власт. Доколку е така не гледам ништо понормално тие да бидат прислушкувани.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by OPOZICIONER on Сре Ное 22, 2017 12:03 pm

avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by OPOZICIONER on Пет Ное 24, 2017 7:56 pm

avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by OPOZICIONER on Пон Дек 18, 2017 10:10 am

devet sudenja ovaa nedela za grujo i negovite.

http://a1on.mk/archives/833347
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by TRAJCHE on Вто Дек 19, 2017 10:36 am

nov pres na SJO i sigurno ke bide za Kancevska i Bozinovski

http://fokus.mk/ertsjo-ke-izleze-deneska-pres-konferentsija/
avatar
TRAJCHE

Број на мислења : 115
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Вто Дек 19, 2017 1:46 pm

Videoto od denshniot pres na SJO...

avatar
Teo

Број на мислења : 3359
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by defo on Вто Дек 19, 2017 8:21 pm

Бо бо..бо....толку ќе кажам. Уствари Тео знајш шо, мислам дека во одреден момент помислиле дека недопирливи ќе се, ќе станат класични владетели, и никој за ништо не ќе ги прашува.

defo

Број на мислења : 1948
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Сре Дек 20, 2017 10:50 am

Da znaesh Defo deka bea mnogu blisku do toa...So kriminalno-koruptivniot sistem shto go instaliraa za edinaeset godini vladeenje nikoj nishto i nema da im mozheshe ako ne se vmeshashe stranskiot faktor...
avatar
Teo

Број на мислења : 3359
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пет Јан 05, 2018 2:46 pm

Grujevski i Boshkovski se vrakjaat vo Makedonija...Iako izgleda kje treba da se pocheka odlukata za zhalbata shto ja podnesoa posle presudata na solunskiot sud...

Одобрена екстрадицијата на Грујевски и Бошковски, бегалците поднесоа жалба

Советот на судии во Солун денеска одлучи Никола Бошковски и Горан Грујески да бидат екстрадирани во Македонија.

Според солунскиот портал Вориа, јавува дописникот на МИА од Атина, веднаш по објавувањето на пресудата, двајцата обвинети, поднеле жалба против одлуката на судот, за случајот да го разгледа Врховниот суд во Атина.

И соопштувањето на одлуката, исто како и сослушувањето, беше зад затворени врати.

Одлуката е соопштена по четири рочишта од кои две беа одложени. Последното рочиште се одржа на 22 декември и беше закажано за да се соопшти одлуката на Советот на судии, но поради неможност да се обезбеди преведувач на македонски јазик беше одложено за денеска.

Грујевски и Бошковски, кои се меѓу обвинетите од СЈО за предметот „Тврдина и Таргет“, беа уапсени од грчката полиција на аеродромот во Солун на 18 октомври лани, при обид со лажни бугарски пасоши да заминат со авион за Будимпешта.

http://plusinfo.mk/vest/139371/odobrena-ekstradicijata-na-grujevski-i-boshkovski-begalcite-podnesoa-zalba
avatar
Teo

Број на мислења : 3359
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Пет Јан 12, 2018 11:11 pm

Небањатите терористи ќе останат таму каде што треба, во Шутка. Жалбите за пуштење од притвот се одбиени и тоа на јавни седници што за време на власта на паторот беше незамисливо.

http://24vesti.mk/apelacija-gi-odbi-zhalbite-chavkov-durlovski-jovanovskiostanuvaat-vo-pritvor

PRVOBOREC

Број на мислења : 128
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЈО истраги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот