ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Go down

ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by Kalinda on Нед Ное 20, 2016 8:00 pm

Утре започнува
предизборната кампања.
Со срека да ни е !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by Kalinda on Нед Ное 20, 2016 8:03 pm

Неможам да не потенцирам
дека победникот се знае ,
но сепак ке се потрошат
многу пари за кампањите .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by IVA on Вто Ное 22, 2016 8:07 pm

so ti e ma tebe kako bez glasane se znae koj pobeduva pak nesto ke mestite ovoj pat i jas ke bidam posmatrac da nemoze da gi ukradete izborite
IVA
IVA

Број на мислења : 344
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by TRAJCHE on Вто Ное 22, 2016 8:24 pm

chitam i se chudam kako moze da ima vakvi lica
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 247
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by reiter on Пет Ное 25, 2016 10:34 pm

IVA напиша:so ti e ma tebe kako bez glasane se znae koj pobeduva pak nesto ke mestite ovoj pat i jas ke bidam posmatrac da nemoze da gi ukradete izborite
каде ќе бидеш посматрач?Вака ако си како на сликата не изборите туку тебе ќе те грабнат Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by Kalinda on Нед Ное 27, 2016 3:21 pm

Се мислев дали да пишам!
Во предизборна кампања ,
ти пишуваш за изглед
на некој ник ?!
Веројатно и тебе
ти е јасно кој
ке е победникот .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by Teo on Нед Ное 27, 2016 5:09 pm

Eve kako se deli propaganden materijal...Lekcija od Zaev za dpmne-ofcite vo Rosoman...

Заев делеше програма на членови на ВМРО-ДПМНЕ во РосоманЗоран Заев, претседателот на СДСМ, денекса ги изненади членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман. Тој се појави на нивниот штанд каде што тие седеа со пропаганден материјал на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и почна да им ја дели  изборната програма „За живот во Македонија“ со која што опозицијата настапува на овие избори.

Членовите на ВМРО-ДПМНЕ не го очекуваат овој гостин, а бидејќи ги фати неспремнии,  без збор ја зедоа изборната програма и пропаганден материјал на опозицијата предводена од СДСМ.
Teo
Teo

Број на мислења : 4041
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by Teo on Нед Ное 27, 2016 10:14 pm

Udarnata tupanica na dpmne-ofcite...

Teo
Teo

Број на мислења : 4041
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by reiter on Нед Ное 27, 2016 11:06 pm

Kalinda напиша:Се мислев дали да пишам!
Во предизборна кампања ,
ти пишуваш за изглед
на некој ник ?!
Веројатно и тебе
ти е јасно кој
ке е победникот .
калиндче ќе поминат изборите а НИЕ зар не треба да се дружиме(виртуелно)

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by OPOZICIONER on Сре Ное 30, 2016 11:06 am

Sinoka Stevo go ubi Popovski na debatata na Alsat aama denes site kuriri i siteli pisuvaat deka vtoriot bil podobar. Uste mislat deka ako kazes laga stopati taa stanuva vistina.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by SHARENI on Пон Јан 02, 2017 1:28 am

koj ke go dobie mandatot za nova vlada ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by SHARENI on Пон Јан 02, 2017 1:36 am

Иванов: Ќе ги почитувам законските рокови за давање мандат

Роковите пропишани со законите и Уставот на Македонија мора да се почитуваат, истакна претседателот Иванов по денешната посета на армискиот склад „Еребино”. Тој вели дека ќе го испочитува рокот од 10 дена за давање мандат на партијата која ќе покаже дека има мнозинство во Парламентот, рок кој тече по конституирање на Собранието.

Јас како претседател сум обврзан според Уставот, по конституирањето на Собранието во рок од десет дена да го дадам мандатот, потоа следи мандатарот кој има дваесет дена да ја состави владата која треба да добие мнозинство во Парламентот. Сето тоа е одредено и почитувајќи ги процедурите и почитувајќи го Уставот даваме сигурност кај граѓаните и извесноста со политичките процеси“, рече Иванов.

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот