HAOS VO BUGARIJA

Go down

HAOS VO BUGARIJA

Пишување by SHARENI on Чет Ное 24, 2016 10:33 pmsudir na migrantite i policijata vo bugarija
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 300
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: HAOS VO BUGARIJA

Пишување by SHARENI on Чет Ное 24, 2016 10:36 pm

Емигранти се судрија со полицијата и запалија и мебел и автомобилски гуми во бегласкиот камп во градот Харманли на југот на Бугарија.
Емигранти се судрија со полицијата и запалија и мебел и автомобилски гуми во бегласкиот камп во градот Харманли на југот на Бугарија, само два дена откако објектот беше затворен поради извештај за епидемија на зараза.

Емигрантите фрлале камења и други предмети врз полицајците, кои употребиле воден топ за да ги разбркаат. Демонстрантите накратко ја пробиле оградата на кампот, но набрзо биле вратени назад.

По упадот на демонстрантите биле оштетени неколку згради, вклучувајќи ја и кантината, а биле запалени и гуми. Нема информации за евентуални апсења или повредени.

Во кампот имало околу 3.000 емигранти, главно од Авганистан.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 300
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: HAOS VO BUGARIJA

Пишување by SHARENI on Чет Ное 24, 2016 10:38 pm

i sega da im pozajmime nekoja dpmneovka domakinka da im go ischisti haosot Very Happy
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 300
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: HAOS VO BUGARIJA

Пишување by SHARENI on Саб Ное 26, 2016 1:56 pm

uf kolku sakam da dobie Zaev ,pa ovie vakvi domakinki da gi dovede na prosjachki stap
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 300
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: HAOS VO BUGARIJA

Пишување by Гостин on Саб Фед 11, 2017 1:51 pm

Ово е некаде на турската граница. слушнав ама па "хаос"? Мораше побргу да ги претепат и по квалитетно ама европското законодателство не дозволува па мора така првин да ти скршат главата со камен па потоа може и да го претепаш спокоjно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: HAOS VO BUGARIJA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот