DEKEMVRI

Go down

DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:26 pm

10 причини зошто треба да го сакате декември

Со декември официјално започнува зимската сезона. Тој е последниот месец од годината, каде што најчесто се оставаат старите навики и секој се подготвува за нов почеток. Празниците веќе се наближуваат, а декември е одличен месец за нивно планирање. Погледнете зошто тој е еден од најубавите месеци и зошто не можете да не го сакате.
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:26 pm

1. Подготовка за празницитеДекември е месец кога секој се подготвува за претстојните празници. Ова е време за украсување на домот, за поминување време со семејството и за шопинг. Декември е месец за повторни средби и собирања.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:27 pm

2. Топли пијалациТоплите пијалаци се одлични за да се загреете во студениот декември. Пиењето кафе, чај или топло чоколадо додека седите во вашиот дом нуди големо задоволство!

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:27 pm

3. МирисДекември има посебен мирис. Тој мириса на цимет, на борови дрвја, на свежо печени колачиња. Кој би можел да им одолее?

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:28 pm

4. Зимска облекаЛетото е дефинитивно посакувана сезона, но за време на зимските месеци вие конечно можете да ги носите палтата и елегантните марами што потајно чекавте да ги носите. Чевли, панталони, јакни, капи и ракавици – имате многу можности за да останете во мода, сѐ што ви треба е малку креативност!

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:28 pm

5. Пријатна атмосфераНе само што ќе имате шанса да внесувате повеќе калории, туку исто така декември е изговор за да бидете малку помрзливи. Сонцето заоѓа порано, па затоа и вие порано се враќате дома, уживајќи во топлата атмосфера со вашите најмили.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:29 pm

6. Гледање телевизијаНе секој има партнер со кој може да ужива во зимските денови. Но, тука е телевизијата да ги утеши сите сингл личности. Интересни документарни филмови, ТВ емисии или нешто сосема друго што никогаш не сте имале време да го гледате во текот на годината – изборот е ваш!

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:29 pm

7. Време за планирање на одморитеПразниците веќе се наближуваат, па време е да испланирате каде ќе го поминете зимскиот одмор. Без разлика дали е тоа посетата на семејството или подалечните пријатели, ова време е одлично за повторни средби.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:30 pm

8. СнегДекември знае да изненади со снежни денови. Зар не е прекрасно да ја гледате надворешната убавина од својот дом, во своето ќебе, пиејќи го омилениот пијалак?

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:31 pm

9. Новогодишна и божиќна програмаТелевизиските програми во декември вклучуваат многу новогодишни и божиќни емисии и филмови, што е уште една причина зошто би требало да останете дома во овие студени денови. Различните филмови со Дедо Мраз, снег и забава се одличен начин да го подобрите вашето расположение.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:31 pm

10. ОбноваДекември е последниот месец од годината, а со тоа и време за прекинување на старите навики и планирање нови. Ова е месец за размислување и подготовка. Декември прави да се потсетите на многу работи од изминатата година и да направите некои промени во годината што доаѓа. Планирајте ги вашите цели за 2017-та и размислете што е она што би сакале да го оставите зад себе во 2016-та година.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3409
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DEKEMVRI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот