BOLNICA

Go down

BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:37 pm

avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:37 pm

1. Не оди во македонска болница.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:38 pm

2. Ако веќе мораш да одиш биди доктор или директор на болницата.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:38 pm

3. Ако не си ни доктор ни директор на Јавната здравствена установа, а лековите на руските научници и Баба Рада не помагаат, пробај со молитви.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:38 pm

4. Ако ништо од горенаведеното не помага, земи кредит или пари од лихвар за да те третираат подобро.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:38 pm

5. Биди спремен да се вклучиш во тепачка.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:38 pm

6. Одбивај сè што ти нудат додека не пробаат тие први.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:38 pm

7. Носи си постелнина, лекови, инфузија.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:39 pm

8. Викни брза помош. Сега. Ќе дојдат точно кога ќе ти притребаат, за 30-тина години.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:39 pm

9. Купи си греалка. На многу места нема затоплување. Купи си и агрегатор за струја. Затоа што иако нема затоплување, не оставаат вклучување на грејни тела.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:39 pm

10. Биди оптимист, но имај тестамент. Распредели ги долговите на сите поденакво.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:39 pm

11. Купи апарат за алкотест и пред да им дозволиш да ти направат што било, тестирај ги.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:39 pm

12. Не ги оставај да те допираат кога ќе ти речат дека пијани работат подобро.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:39 pm

13. Оди со веќе сварено кафе за сестрите, да не мораш да ги чекаш нив да варат додека те примат.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:40 pm

14. Спреми блузи со долги ракави за наредните две недели затоа што ќе изгледаш како наркоман во раката. Сите што можеа да погодат вена од прва сега земаат крв во Германија

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:40 pm

15. Надевај се дека во болницата е дојден странски експерт кој може да те прегледа.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:40 pm

16. Научи се да коегзистираш со кучиња, лебарки и мов.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:40 pm

17. Капи се во антибактериски гел. Три пати дневно.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:40 pm

18. Помири се со твоето непознавање на медицината. Се разбира дека една виршла, две парчиња леб и чај се храна која му е доволна на болен организам да зајакне.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:41 pm

19. Теши се дека кога ќе излезеш барем ќе си послаб/а.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Teo on Чет Дек 15, 2016 6:41 pm

20. Биди медицинско чудо.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by SHARENI on Чет Дек 15, 2016 7:41 pm

strasno e po makedonskite bolnici toa e fakt.

_________________
PROTIV BOJKOT - GLASAM ZA
avatar
SHARENI

Број на мислења : 247
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by misterija on Нед Јан 29, 2017 4:55 pm

Ovaa godina neznam zosto nekoj od nadleznite institucii(ako voopsto imame takvi vo nasava mila MK)ne napravija uvid na lice mesto, na sto licea vlezovite pred bolnicite, na sto licese klincki centar!!
SRAMOTA!! Vlezovite bea totalno neiscisteni, ogromni lizgalista, pacientite so maka vleguvaa I izleguvaa, bolni ili operirani, na nikoj ne mu bese gajle..sramota..pa duri ni bolnickite vozila ne mozea da pominat nepreceno.
Sramota I za direktorite na zdravstvenite istanovi sto ne se pogrizija da se ocistat prilazite od sneg.
Ah, da sum nekoj inspector, pa da im mavnam edna debeeela kazna Evil or Very Mad

_________________
Не излегувам на референдум Razz
avatar
misterija

Број на мислења : 272
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: BOLNICA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот