СОВЕТИ

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:51 pm

5. Градете го животот што сакате да го имате, наместо да седите и да чекате да се појави личност која треба да го направи тоа.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:51 pm

6. Прифатете се себеси заедно со сите доблести и сите недостатоци.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:51 pm

7. Наоѓајте време да ги правите оние работи кое ве прават среќни.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:51 pm

8. Бидете горди на својата надворешна и внатрешна убавина, без да се плашите дека другите ќе мислат дека сте арогантни.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:52 pm

9. Ослободете се од грижата на совест поврзана со минатото. Од него треба да учите, грижата на совест е непотребна, бидејќи не можете да го вратите времето.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:52 pm

10. Поминувајте повеќе време самите со себе, а тоа да не вклучува седење пред ТВ и дремење на Фејсбук.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:52 pm

11. Бидете внимателни кому го давате срцето и кому давате дел од вашата душа.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:52 pm

12. Верувајте дека патот по кој што одите е исправен и дека вие сте создавач на вашата судбина.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:52 pm

13. Не ги обвинувајте родителите заради вашите околности во животот.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:52 pm

14. Следете ја вашата интуиција, наместо вашето его.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:53 pm

15. Држете се цврсто за вашите принципи и имајте интегритет.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:53 pm

16. Дозволете си себеси да имате големи соништа.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:53 pm

17. Внимателно трошете ја вашата енергија и емоции, не ги расфрлајте насекаде.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:53 pm

18. Преземете одговорност за вашите постапки и искуства.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:53 pm

19. Не се етикетирајте самите себе, особено не со етикетите кои другите ви ги наметнале.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:53 pm

20. Дозволете си себеси да направите грешки. Само така ќе созреете.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:58 pm

20 начини за да согорите 100 калории

Сигурно веќе сте слушнале како да го намалите внесувањето на калории, но постојат уште некои лесни начини за да исфрлите најмалку 100 калории од вашата секојдневна рутина.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:59 pm

1. Изедете само пола парче леб и одберете интегрален.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:59 pm

2. Сокот од портокал е добар, но подобро е да изедете портокал.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:59 pm

3. Одберете ја „light“ верзијата на вашите омилени производи.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:59 pm

4. Со хартија впијте ја маста од печената храна.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:59 pm

5. Изедете најмногу еден мафин во слаткарница.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:59 pm

6. Јадете варени, наместо пржени јајца.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:59 pm

7. Јадете сирење со најмала масленост.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 6:59 pm

8. Наместо милкшејк, јадете замрзнат јогурт.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СОВЕТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот