СОВЕТИ

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:00 pm

9. Храната јадете ја во мала чинија.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:00 pm

10. Користете засладувач наместо шеќер.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:00 pm

11. Јадете бавно.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:00 pm

12. Џвакајте мастика, наместо грисини.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:01 pm

13. Кафето и чајот засладувајте ги со цимет или мускатно оревче наместо шеќер и мед.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:01 pm

14. Користете маслиново, наместо сончогледово масло.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:01 pm

15. Сендвичот делете го на два помали и јадете ги со пауза.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:01 pm

16. Јадете печени, наместо пржени компири.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:01 pm

17. Алкохолот помешајте го со вода за да ги намалите калориите.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:01 pm

18. Рибата во конзерва нека биде потопена во вода, наместо во масло.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:01 pm

19. Врз салатата исцедете лимон, наместо оцет.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:02 pm

20. Купувајте сувомеснато и сушено месо, наместо готвено.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:03 pm

20 чудни начини да живеете подолго

Веројатно знаете дека најдобра тактика за долговечност е врамнотежена исхрана, редовно вежбање и контрола на здравјето. И покрај ова, ретко кој...


...се придржува до советиве.

Среќа, постои решение и за оние кои се малку помрзливи и сакаат да уживаат во животот.

Ова се 20 начини како да го продолжите својот животен век без да го промените својот живот и навиките.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:04 pm

1. Имајте голем задник. Истражувањето во Универзитетот во Оксфорд покажа дека жените со нагласен задник имаат помал ризик да заболат од срцеви болести.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:04 pm

2. Јадете јаболка. Богати се со антиоксиданси кои можат да го продолжат животниот век за 10%.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:04 pm

3. Бидете сингл. Сингл жените живеат 5% подолго од оние кои се мажени. Но, за мажите ова не важи. Женетите имаат подолг живот.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:04 pm

4. Тргнете на училиште подоцна. Дружењето со децата го продолжува животот.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:04 pm

5. Пијте алкохол. Американско истражување од 2010 година покажа дека статистички најдолго живеат оние кои во животот консумираат умерена количина алкохол.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:05 pm

6. Чистете ги забите со конец. Бактериите на тешко достапните места меѓу забите можат низ годините да предизвикаат проблем на вашите артерии.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:05 pm

7. Преселете се во Јапонија. Јапонците статистички се најдолговечна нација.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:05 pm

8. Спијте помалку. Нешто помалку од 8 часа на ден е препорачано. Најзагрозени се оние кои спијат помалку од 4 часа.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:05 pm

9. Бидете религиозни. Луѓето кои одат барем еднаш неделно во црква живеат просечно 3 години повеќе од оние кои не одат никогаш.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:05 pm

10. Работете покрај растенија. Билките го намалуваат стресот и ја подобруваат продуктивноста.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:05 pm

11. Сложувајте се добро со мајка ви. 91% од луѓето кои не се во добри односи со својата мајка, развиваат некаков облик на тешко заболување во средното животно доба.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by luxor on Чет Дек 15, 2016 7:06 pm

12. Живејте во Средна Америка. Животниот век на латино американската популација е 2 години подолг од оној на црнците и белците.
luxor
luxor

Број на мислења : 4271
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 3 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот