JRM (javen red i mir )

Go down

JRM (javen red i mir )

Пишување by osa on Чет Дек 15, 2016 11:23 pm

kade e policijata da privede site shto go narushuvaat javniot red i mir ....zoshto im se dozvoluva samo na edna grupa da se dere i da go narushuva javniot red i mir ,a jas nesmeam ni muzika DOMA da si slusham posle 23 chasot ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JRM (javen red i mir )

Пишување by delta on Саб Дек 17, 2016 12:03 pm

i ajcvar ne smees da pravis.taka da si znaes.
delta
delta

Број на мислења : 454
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JRM (javen red i mir )

Пишување by defo on Саб Дек 17, 2016 10:26 pm

Тоа важи за обичните смртници, а за „необичните“, сендвич браначи на Македонија не.....ама ајде не ми се збори за нив....Sad .Ги оставам да тонат во незнаење.

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JRM (javen red i mir )

Пишување by osa on Нед Дек 18, 2016 12:03 am

ete i denes pak palele kontejneri .....imali vo drzavata POLICIJA koja treba da gi sankcionira ovakvite pojavi ....eve utre jas ke si zapalam skara ,bash da vidam dali ima nekoj MUDA da me kazni ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JRM (javen red i mir )

Пишување by Kalinda on Вто Дек 20, 2016 8:59 pm

Зошто сега бараш
полиција ?
А вие кога протестирате ,
која полиција ви забрани?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JRM (javen red i mir )

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот