Словените се Бугари

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 24, 2015 7:37 pm

Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири on Саб Јан 24, 2015 7:40 pm

хан Ацо напиша:Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy
И jугословените ли? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 24, 2015 7:41 pm

Фири напиша:
хан Ацо напиша:Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy
И jугословените ли? Smile

Се разбира,дури и сврбите са поранешни Бугари.
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари

Пишување by Фири on Саб Јан 24, 2015 7:43 pm

А хрватите?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 24, 2015 7:47 pm

Фири напиша:А хрватите?

Исто така са Бугари.
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири on Саб Јан 24, 2015 7:51 pm

А чесите и полjаците?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Гостин on Саб Јан 24, 2015 7:54 pm

хан Ацо напиша:

Се разбира,дури и сврбите са поранешни Бугари.

Аааа, затоа ти пишуваш на Крстарица...Сакаш да бидеш близу до браќата...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 24, 2015 7:55 pm

Фири напиша:А чесите и полjаците?

Не,само южните словени Laughing
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 24, 2015 7:55 pm

luxor напиша:
хан Ацо напиша:

Се разбира,дури и сврбите са поранешни Бугари.

Аааа, затоа ти пишуваш на Крстарица...Сакаш да бидеш близу до браќата...

Не,кеф ми прави да ги нервирам Very Happy
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Гостин on Саб Јан 24, 2015 7:59 pm

А да не е Пат во право.Ако Србите се Бугари тогаш следствено Бугарите се...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири on Саб Јан 24, 2015 8:02 pm

Oва да било створено сега Андреj ке ми докажува дека нема поголем Бугарин од него Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири on Саб Јан 24, 2015 8:04 pm

luxor напиша:А да не е Пат во право.Ако Србите се Бугари тогаш следствено Бугарите се...
Види сеа ова да го беше кажал прави србин да држи вода инаку изгледа само србоманскоSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 24, 2015 8:06 pm

luxor напиша:А да не е Пат во право.Ако Србите се Бугари тогаш следствено Бугарите се...

Не е можно кравата да цица од телето Wink
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири on Саб Јан 24, 2015 8:07 pm

Е они се цицале од телето па за тоа треба кравата да не постои инаку се сбрква идентитетот Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 24, 2015 8:08 pm

))))))))))))))))
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Гостин on Саб Јан 24, 2015 8:09 pm

хан Ацо напиша:
Не е можно кравата да цица од телето Wink


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 24, 2015 8:14 pm

Во име на вистината треба да кажам дека србите са биле Бугари некогаш,веке не са.Сега са поранешни Бугари.
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири on Саб Јан 24, 2015 8:23 pm

Не се били никогаш бугари. Пред да доjдат тука се од западната група словени додека бугарите се од источната. За тоа на исток вака мJакат битер казаци Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by reiter on Саб Јан 24, 2015 8:28 pm

Very Happy
[img][/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 24, 2015 8:51 pm

Еве я вистинската слика Very Happy

avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири on Саб Јан 24, 2015 8:55 pm

Не се замараjте со глупости Андреj веке докажа со изсечоци од српски источници дека Месецот не постои Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Андреј on Саб Јан 24, 2015 11:02 pm

хан Ацо напиша:Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy

Кога ке објасниш како тоа Симеон во 893 година го вовел словенскиот јазик меѓу СЛОВЕНИ, може да продолжам да ја читам темава ....
avatar
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо on Нед Јан 25, 2015 10:07 am

Андреј напиша:
хан Ацо напиша:Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy

Кога ке објасниш како тоа Симеон во 893 година го вовел словенскиот јазик меѓу СЛОВЕНИ, може да продолжам да ја читам темава ....

Симеон вовел словенскиот за служебен язик,до тогаш државната администрация користела грчки язик.Ама не знам што те буни-германци и французи по истото време користели латински,па не са биле римляни,нели?
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Андреј on Нед Јан 25, 2015 12:52 pm

хан Ацо напиша:
Андреј напиша:
хан Ацо напиша:Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy

Кога ке објасниш како тоа Симеон во 893 година го вовел словенскиот јазик меѓу СЛОВЕНИ, може да продолжам да ја читам темава ....

Симеон вовел словенскиот за служебен язик,до тогаш државната администрация користела грчки язик.Ама не знам што те буни-германци и французи по истото време користели латински,па не са биле римляни,нели?

Е убо ... А да ни покажеш ЕДЕН СЛОВЕНСКИ ТЕКСТ ИЛИ ПАМЕТНИК ОД ВРЕМЕ НА АСПАРУХ ПА ДО САМОИЛ .....
avatar
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 1:01 pm

Абе стоко од Аспарух дпо симеон пишувале 0.00001% од лугето разбираj може би 3-jца во целата држава наjвероjатно грчки военопленници тоJ сакал документ на словенски, а азбуката уште не била измислена.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот