Словените се Бугари

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Бело конче on Вто Фед 03, 2015 12:23 pm

Фири напиша:
Какви документи? По еден договор на 10 години за плакjане данок од ромеите на бугарите Smile
Има доста. Разни надписи по колони и камъни по различни поводи. Надписи на границата. Укази, договори. Има си ги. Нали, благодарение на тях си знаем историята.

Бело конче

Број на мислења : 23
Join date : 2015-01-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири on Вто Фед 03, 2015 12:26 pm

Историjата си jа знаеме претежно од грчки извори. Нашите дури кога имале азбука jа користеле претежно за црковни дела, не се замарале многу со историja. Kaжувам ти дека во целата држава имало 5 писмени од кои 4 грчки военопленици !

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот