ФОТО

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

ФОТО Empty ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:45 am

Според Ројтерс ова се најмоќните фотографии за 2016!

Како што повеќето веројатно знаете, Ројтерс е една од најголемите светски известувачки агенции, а нивните фотографи се насекаде низ светот овековечувајќи ги најголемите моменти во историјата.

Во чест на завршувањето на 2016 година, Ројтерс состави листа на најмоќните фотографии кои ја одбележаа изминатава година. Навистина одличен избор:
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:46 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-3-585795a0a49ae8800
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:46 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-1-5857959c52b18880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:46 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-77-58579689a12da880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:47 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-98-585796b7a2dde8800
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:47 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-61-5857966295117880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:47 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-2-5857959e89ecb880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:47 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-74-58579682886f4880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:48 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-15-585795bebbbd3880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:48 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-51-585796489e8f5880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:49 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-23-585795d2a5173880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:49 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-53-5857964ca5cb4880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:49 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-33-585795ee62cd3880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:49 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-43-585796022b502880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:49 am

ФОТО Best-reuters-photos-2016-80-5857968fa3d06880
luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by luxor on Вто Дек 20, 2016 9:50 am

luxor
luxor

Број на мислења : 4889
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:31 am

Teo
Teo

Број на мислења : 4462
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:31 am

22 април, 2013 година. Куче среде ѓубре набљудува како загадените води течат надолу по каналот на периферијата на Ахмедабад на Светскиот ден на планетата Земја.

ФОТО Surprising-photos-pollution1
Teo
Teo

Број на мислења : 4462
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:32 am

Јануари 10, 2013. Тројца чистачи на прозорци облечени како Spider-Man од High Rise Window Cleaning Company започна со чистење на прозорци на надворешната страна на All Children’s Hospital.

ФОТО Surprising-photos-spiderman
Teo
Teo

Број на мислења : 4462
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:32 am

24 јануари 2013 година. Артист од украинскиот национален циркус има акт со кучиња за време на презентацијата на новата програма во Киев, Украина.

ФОТО Surprising-photos-ukraine-circus
Teo
Teo

Број на мислења : 4462
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:33 am

3 февруари, 2013. Сопственик на ЗОО Емануел Танко им чита книга на неговиоте змии, во неговата спална соба во Malabon, Metro Manila.

ФОТО Surprising-photos-snakes
Teo
Teo

Број на мислења : 4462
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:33 am

24 февруари 2013. Суматранскиот тигар игра со свиња пред да се ја убие, во комплексот Sumatra Tiger Rescue Centre, во јужниот дел на Суматра, Индонезија.

ФОТО Surprising-photos-pig-tiger
Teo
Teo

Број на мислења : 4462
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:34 am

25 Август 2013. Еден човек трча по “gostra”, столб покриени со маст, за време на верскиот празник Св Јулијан, патронот на градот Свети Јулијан, Valletta, Malta.

ФОТО Surprising-photos-running-man
Teo
Teo

Број на мислења : 4462
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:34 am

16 Април 2013 година. Дрво меѓу илјадници гуми за рециклирање во компанија за рециклирање во Lachapelle-Auzac, Франција, која е во стечај.

ФОТО Surprising-photos-tires-trees
Teo
Teo

Број на мислења : 4462
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:35 am

26 Февруари 2013 година. Шест годишното овчарско куче Abayed има шанса за нов живот со помош на тркалата со кои ја надмина неговата парализа.

ФОТО Surprising-photos-wheelchair-dog
Teo
Teo

Број на мислења : 4462
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО Empty Re: ФОТО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот