ФОТО

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:36 am

10 Октомври 2013 Потпаролот на Белата Куќа, John Boehner го скокотка синот на еден политичар, по гласањето за граничното обезбедување и сигурноста во Вашингтон.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:36 am

15 Септември, 2013. Бројни шатори за време на International I Camping фестивал за 2013 година, во планината Wugongshan во Pingxiang, Jiangxi. На настанот кој беше отворен на 14 септември присуствувале повеќе од 15.000 туристи од целиот свет.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:37 am

28 Јануари, 2013. Сурферот од САД Garrett McNamara, сурфа на бранот на плажата Praia do Norte во Nazaré, Португалија.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:37 am

19 јули, 2013. Риба во ајкула.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:38 am

31 јануари 2013. Една жена седи молитвено додека и ја бричат главата, во чест на оплакувањето на покојниот крал на Камбоџа Нордом Сиханук, пред неговиот погреб во Пном Пен, Камбоџа.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:38 am

5 февруари 2013. Деца се преливаат ладна вода, под контрола на фитнес тренерот Маргарита Филимонова во локалнита градинка број 317, на температурата на воздухот од околу минус 23 степени Целзиусови во сибирскиот град на Русија од Краснојарск.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:39 am

5 февруари 2013. Ова е “Рекс” првиот во светот “Bionic човек” во Научниот музеј во Лондон. Вреден е 640.000 фунти (1.000.000 $) има јасна човечка форма и може да се пофали протетски екстремитети, функционална вештачка крв во циркулаторниот систем, како и вештачки панкреас, бубрези, слезина и трахеа.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:39 am

23 март 2013. Папата Френсис се сретнува со Почесниот Папа Бенедикт Шеснаесетти во Кастел Гандолфо во Италија.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:40 am

12 јуни, 2013. Сцена од третиот голем протест против зголемувањето на ценита на автобуските билети во Сао Паоло, Бразил.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:40 am

20 јануари 2013. Jarramplas фестивалот во Piornal, Шпанија.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:41 am

11 април 2013. Пуштање на пеликани во паркот за птици во Marlow, источна Германија.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:41 am

11 јули 2013. Багер пренесува луѓе од загрозените области при големите поплави во Yingxiu, Wenchuan.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:42 am

3 јули 2013 Навивање за време на Tour de France, од Cagnes-Sur-Mer до Marseille.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:42 am

14 февруари 2013 Гол модел позира, додека девојче го „забележува“ тоа на хартија на Денот на вљубените во Мексико сити.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:43 am

6 јануари 2013. Лавовите луто реагираат, бидејќи туристите фрлаат снежни топки на нив во Hangzhou Zoo.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:43 am

24 јануари 2013. Облеката што ја носела две-годишната принцезата Ана на крунисување на Британската кралица Елизабета Втора на 2 јуни, 1953 година, изложена во Бакингамската палата во центарот на Лондон.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:44 am

11 октомври 2013. Приврзаник на кинескиот Јуи Туи, со два пиштоли кои минуваат низ неговите образи, зема учество во улична поворка за време на годишниот вегетаријански фестивал во Пукет, Тајланд.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:44 am

27 март, 2013. Седумгодишниот Ахмед.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:45 am

14 мај 2013. Две Bonobos, мали шимпанза си играат со топка во зоолошката ботаничка градина во Штудгард, Германија.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:45 am

3 октомври 2013. Питон лежи на орангутан, во пресрет на Светскиот ден на животните во зоолошката градина Malabon во Malabon, Филипини.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:46 am

25 април 2013. За време на голф турниот PGA Tour Zurich Classic во TPC Louisiana во Avondale, La, теренот го посетуваат алигатори.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:46 am

1 февруари 2013. Маша е 11 годишна мечка која живее во циркузот со седиште во Москва и во моментов го вежба актот „одење по јаже“ за време на пробите во Circus on Fontanka во Сент Петербург, Русија.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:47 am

6 април 2013 Јужна Африка – Matt Silver-Vallance лебди над морето користејќи балони исполнети со хелиум од аеродромот на островот Робен низ Атлантскиот Океан во Кејп Таун. Vallance направи лет на 7 км да се соберат средства и да се подигне свеста за Nelson Mandela Children’s Hospital.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:47 am

22 јануари 2013. Еден човек држи две изгорени птици по еден пожар во заедница за бездомни либиски семејства во Бенгази.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:48 am

23 септември 2013 Одгледувачи се грижат за панда младенчиња во Ченгду истражувачката база на Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding, во Chengdu, провинцијата Sichuan.

Teo
Teo

Број на мислења : 4061
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот