KOREKTOR

Go down

KOREKTOR Empty KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:28 am

20 ГЕНИЈАЛНИ ТРИКОВИ ЗА КОРИСТЕЊЕ НА КОРЕКТОР

Овие дваесет трикови дефинитивно ќе ви го олеснат животот. Прикријте ги акните и темните кругови околу очите само со неколку потези.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:29 am

Прво нанесете пудра

Ако користите пудра нема потреба да користите многу коректор. Ако прво ставите коректор, кога ќе ја нанесете пудрата голем дел од него ќе се избрише.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:29 am

Со коректорот цртајте триаголници околу очите

Нацртајте триаголник насочен кон образите. Оваа форма не само што ќе ги избрише темните кругови, ќе креира илузија на затегнато лице. Исто како да држите светло насочено кон очите фокусирано нагоре.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:29 am

За да не ја избришете сенката од очните капаци, прво нанесете коректор
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:29 am

За да се справите со акните, најпрво нанесете зелен коректор, а потоа коректор идентичен со бојата на вашата кожа

Одличен трик за да се ослободите од црвенилото е да нанесете зелен коректор со чиста четкичка и тоа само на акната, а не и на кожата околу него за да спречите бактеријата да се прошири. Потоа со чепкалка нанесете течен коректор кој се совпаѓа со бојата на вашата кожа со цел да ја камуфлирате акната. На крај ставете пудра во прав.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:30 am

За акните околу градниот кош прво нанесете коректор со идентична боја на вашата кожа, а потоа нанесете пудра
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:30 am

Ако немате коректор, нанесете мала точка течна пудра

Почекајте пудрата да се исуши, па избришете ја нежно да го добиете ефектот на коректор. Не бришете ја пудрата прерано, почекајте добро да се исуши.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:30 am

Користете коректор кој е неколку нијанси посветол од вашата кожа за да ги истакнете вашите очи

Околу секцијата “V” супер трик е да нанесете посветол коректор кој ќе ги избрише темните кругови околу вашите очи кога не сте се наспале доволно.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:30 am

Со прст нанесете портокалов коректор во секцијата под очите

Со прстот кој што се наоѓа до малиот нанесете точна количина од коректор на деликатната кожа. Портокаловите нијанси ќе ги избришат сините сенки. На крај нанесете ја пудрата која се совпаѓа со бојата на вашата кожа.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:31 am

Научете ги боите и функциите на различните коректори и за што точно служат

Портокаловите коректори ги бришат сините кругови околу очите, зелените ги прикриваат црвенилата, а жолтите се совпаѓаат со сите нееднакви бои на кожата.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:31 am

Подуените очи “средете” ги со крема за очи и коректор

Измешајте ги продуктите на својата рака. Потоа миксот нанесете го на очите од крајот кон почетокот на секцијата.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:31 am

По нанесувањето на коректор размачкајте ја секцијата со тенко марамче
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:31 am

Изострете ги своите мачкини очи и сите грешки кои ги правите со моливчето со коректор нанесен на четкичка.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:32 am

За совршен резултат, на усните нанесете малку коректор со четкичка – ќе бидете вчуденевидени
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:32 am

За илузија на подебели усни, нанесете коректор во средината на усните и завршете ја процедурата со сјај за усни

Дајте им нова форма на усните со тоа што ќе нанесете најпрво коректор, а на крајот ќе завршите со моливче за усни надвор од формата на усните
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:32 am

Околу веѓите нанесувајте коректор посветол од вашата кожа за да ја истакнете нивната форма
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:32 am

За совршен ноќен изглед користете два коректори, еден потемен и еден посветок

Ако користите коректор во форма на моливче, ќе имате поголема контрола на истиот. Нанесете го посветлиот коректор во секциите кои се посветли, а потемниот на оние кои се природно потемни.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:33 am

Клучната коска нагласете ја со две нијанси посветол коректор и еден коректор кој е две нијанси потемен

На испакнатиот дел од вашата клучна коска ставете го посветлиот коректор, а потемниот нанесете го на вдлабнатините. Со сунѓерче измешајте ги двете нијанси.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:33 am

Измешајте го лосионот за лице со коректор за супер финиш, кој во исто време ќе ја хидрира вашата кожа и ќе ги прикрие темните дамки
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:33 am

Секогаш носете повеќе од еден вид коректор

Освен ако не сте се родиле со совршена кожа, како Бијонсе, потребни ви се различни нијанси на коректор да ги прикријат различните секции на вашето лице.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KOREKTOR Empty Re: KOREKTOR

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот